هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 مهر 1396
ساعت 07:42
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 آذر 1390 ساعت 15:30 2011-11-30 15:30:12
شناسه خبر : 92659

روح الله حسینیان کتاب «در مسلخ عشق» را که روایتی داستانی از شهادت امام حسین (ع) است، توسط انتشارات علیون به چاپ رسانده است.

 
به گزارش فارس، روح الله حسنیان، نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی که او را بیشتر با کتاب‌های تاریخی به خصوص در زمینه تاریخ سیاسی و محدودیت تشیع، می‌شناسیم به تازگی کتابی داستانی با روایت دانای کل از واقعه عاشورا نوشته است.
 
حسینیان که این کتاب را «در مسلخ عشق» نام‌گذاری کرده و انتشارات علیون آن را به چاپ رسانده، روایت داستان عاشورا را از آستانه مهاجرت شروع می‌کند و پس از روایت داستان گونه در سفر امام در مکه و سپس حرکت کاروان به سمت عراق، او  راوی رویارویی سپاه امام حسین (ع) با سپاه دشمن است و سپس داستان به استقرار کاروان در کربلا می‌رسد و داستان با روایت شب عاشورا و روز عاشورا اوج می‌گیرد.
 
از ویژگی‌های این کتاب کلمه نگاری‌های دقیق و مستند، استفاده از نقل قول‌های مستقیم میان داستان و بررسی وصیت امام در گیر و دار داستان است.
 
در قسمتی از مقدمه کتاب آمده است: 
راستی‌ شهادت‌ چیست‌ که‌ تنها نردبان‌ ترقی‌ فرزندان‌آدم‌ است‌؟ این‌ چه‌ اکسیری‌ است‌ که‌ حتّی‌ پسر پیامبر نیز به‌ آن‌ محتاج‌ است‌؟ 
 
شهادت‌، شهد پیمانه‌ی‌ اَلَست‌ است‌ که‌ جرعه‌ای‌ از آن‌آدمی‌ را در وادی‌ بیخودی‌ آزاد و رها می‌کند. آن‌ چنان‌ خودها را می‌شکند، می‌کشد،محو می‌کند که‌ به‌ محض‌ بلی‌' گفتن‌ ترنم‌ «انّا الیه‌ راجعون‌» با شتاب‌ این‌نفخه‌ی‌ الهی‌ را به‌ اصلش‌ می‌رساند و سرانجام‌ محو وصال‌ می‌گردد. 
 
حسین‌ هر چه‌ به‌ عصر عاشورا نزدیک‌تر می‌شد، شاداب‌تر،بی‌قرارتر و واله‌تر می‌شد و بیشتر شیدایی‌ می‌کرد؛ زیرا به‌ جانان‌ نزدیک‌تر می‌شد...


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms