هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 22 مهر 1398
ساعت 19:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 مهر 1390 ساعت 22:19 2011-9-24 22:19:57
شناسه خبر : 86217

علی بنایی نماینده شهر قم در گفت‌وگو با یک سایت خبری به شدت به جبهه پایداری حمله کرد و جبهه پایداری را بدون سابقه، سهم خواه، انحرافی و مقابل روحانیت توصیف کرد.

به گزارش رجانيوز، به نظر می رسد منطق قوی جبهه پایداری به اضافه استقبال گسترده از این جبهه در میان متدینین و حضور علمای بزرگی همچون حضرت آیت الله مصباح یزدی در این جبهه سبب خشم محافل خاص سیاسی شده است.

بنایی در این گفتگو جبهه پایداری را همان رایجه خوش خدمت خواند و گفت: اگر اعضای جبهه پایداری را همان رایحه خوش خدمت بدانیم که در سال 84 حضور داشتند،سابقه چند ساله‌ای دارند و اگر قبول کنیم که یک مرتبه ظاهر شده بنابراین پیشینه این جبهه بیش از یکی دو ماه نیست و سابقه‌ای ندارد مگر این که برایش سابقه‌ای طراحی کنیم.

این افراد هر 4 سال یکبار پوست می‌اندازند و با نام جدیدی وارد می‌شوند که همین موضوع نشان می‌دهد، آنان مایل نیستند برای کارهایشان هزینه‌ای بپردازند و با توجه به هر هر دوره و برهه زمانی سر بزنگاه اسم عوض می‌کنند و در صحنه سیاسی حضور می‌یابند در صورتی که با توجه به نامشان، جبهه متعلق به کسانی است که بخواهند بمانند و ماندگار شوند.

اگر این گروه خود را اصولگرا می‌داند باید زیر چتر جامعتین حضور داشته باشد و منشور جامعتین را  با محوریت آیت الله مهدوی کنی قبول داشته باشد، چنانکه این بزرگوار بر کل اصولگرایان کشور مدیریت دارند، ولی اگر خود را اصولگرا نمی‌دانند و غیر از جبهه متحد بخواهند عمل کنند بحث دیگری است.بنابراین اگر می‌گویند ما اصولگرا هستیم باید نظراتشان را به جامعتین نزدیک کنند و در ظاهر و باطن تابع دیدگاه جامعتین باشند.

وی افزود: اگر جبهه پایداری بخواهد بصورت مستقل عمل کند اشکالی ندارد، ولی باید خودشان پاسخگو باشند و بگویند که ما منشور جامعتین و بزرگانی چون آیت الله مهدوی کنی و یزدی را قبول نداریم تا برای مردم و دیگر نیروهای اصولگرا جایگاه این جبهه روشن شود.

جامعتین خواستار وحدت همه اصولگرایان است و هر کس که بر طبل تفرقه بکوبد حتما در جبهه مقابل اصولگرایان در حرکت است و ممکن است نتیجه و برآیند چنین عملیات تفرقه آمیزی به سمتی که آقای مشایی می‌خواهد برود، زیرا مشایی جریان اصولگرایی و این نسبت را از خود دور می‌دارد. هدف از برگزاری انتخابات مجلس برگزیدن افراد صالح برای نمایندگی مردم است.

برای تحقق یافتن این هدف باید فضای حاشیه‌ای را کم کرده و به متن بپردازیم، زیرا در حال حاضر فضای حاشیه در کشور بیش از حد لزوم شده و البته معنایش این است که در کشور احزاب وجود ندارد. اگر احزاب در کشور وجود داشتند خودشان در طی سال‌های قبل و بعد از انتخابات، افرادی را تربیت و مدیریت می‌کردند و نیروهایی را سامان می‌دادند و اینطور نبود که کشور دچار جذر و مدهای سیاسی شود، فکر می‌کنم هم اکنون احزاب در حال شناسایی شدن هستند و از جایگاه محکمی برخوردار خواهند شد، از جهت مالی و عقیدتی  و فکری  سازمان یافته می‌شود، البته این احزاب باید دارای مرام نامه باشد تا اهدافشان مشخص باشد و چنین نباشد که یک مرتبه بشکل ناقص و با سزارین متولد شوند و در دستگاه تنفس مصنوعی نگهداریم.

بنایی همچنین جبهه پایداری را سهم خواه نامید و گفت: حدس می‌زنم اگر جبهه پایداری بخواهد بر سهم خواهی خود پافشاری کند قطعا از اصول و اهداف اصلی انتخابات فاصله می‌گیرد و ما نباید اجازه دهیم فرصت خدمتگزاری به مردم از دست رود، مردم سالاری دینی باید محقق شود و مردم در یک فضای بسیار شفاف تصمیم گیری کنند و افراد صالح را برای اداره کشور و قانونگذاری انتخاب کنند.