هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396
ساعت 19:14
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 31 شهريور 1390 ساعت 13:12 2011-9-22 13:12:25
شناسه خبر : 86093

روز اول حضور رییس جمهور درنیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل متفاوت بودن سخنرانی های گذشته دکتر احمدی نژاد با سران دیگر کشورها با حاشیه هایی همراه بود.

*شمار بالای مذاکرات، دیدارها، مصاحبه ها و سخنرانی های احمدی نژاد حکایت از جایگاه جمهوری اسلامی ایران و اهمیت حضور مسئولان ایرانی در همایش های بین المللی دارد.

*تمهیدات امنیتی در هتل محل اقامت هیاتهای خارجی از جمله هتل واریک محل اقامت رییس جمهوری و هیات همراه بسیار بالاست به طوریکه پلیس نیویورک از پلیس اسب سوار نیز در مقابل هتل استفاده می کند و وسایل تمام میهمانان هتل برای ورود باید از دستگاه اشعه ایکس عبور کند.

*استقرارخودروهای وِیژه رسانه های تصویری برای ارسال زنده مصاحبه های اختصاصی با رییس جمهوری در مقابل هتل واریک نیز توجه عابران را به خود جلب کرده است.

*رسانه های ارتباط جمعی آمریکا به وِیژه شبکه های تلویزیونی بخش قابل توجهی از بولتن های خبری خود را به ورود رییس جمهوری اسلامی ایران به نیویورک اختصاص داده و هر کدام از نگاه خود این رویداد را گزارش می کنند.

*تلاش بسیاری از رسانه های غربی برای انجام مصاحبه اختصاصی با رییس جمهوری اسلامی ایران به دلیل فشرده بودن برنامه ها بی نتیجه مانده است .

* درآغاز مصاحبه رییس جمهور با شبکه تلویزیونی پی بی اس آمریکا اکثر عوامل پشت صحنه به هنگام ورود دکتر احمدی نژاد به محل مصاحبه با تلفن‌های همراه خود از وی عکس و فیلم تهیه کردند و از این اقدام بسیار خوشحال به نظر می‌رسیدند.

*احمدی نژاد در پاسخ به یکی از سوالات چارلی رز مجری شبکه پی بی اس قاطعانه گفت: هیچکس قدرتی ندارد. اگر انسان‌ها قدرت داشتند می‌توانستند از پیر شدن خود جلوگیری کنند.

*در محل مذاکرات دوجانبه هیات ایرانی در سازمان ملل، پوستری که در آن چیدمان صندلی های هیات های شرکت کننده به نمایش گذاشته شده است توجه برخی از حاضران را به خود جلب می کند در این پوستر نام کشور ایران به زبان انگلیسی با قلم کوچکتر نسبت به دیگر اسامی چاپ شده بود که علت آن ذکر عبارت جمهوری اسلامی بود که این موضوع باعث شده بود تا برخی ابتدا فکر کنند که نام کشور ایران از قلم افتاده است و برخی نیز از بابت استفاده از قلم (فونت) کوچکتر برای چاپ واژه ایران سوال داشتند.

*بارش باران باعث کاهش سرعت خودروها در کلان شهرنیویورک شده ورفت وآمد کاروان خودروهای هیاتهای خارجی همراه با مسدود شدن خیابانهای منتهی به ساختمان سازمان ملل برترافیک سنگین نیوریوک افزوده است. با این وجود، خونسردی عابران و رانندگان نیویورکی و برخورد عادی آنها با این وضعیت جالب توجه است.

*تدابیر امنیتی به علت ورود رییس جمهوری آمریکا به نیویورک در اطراف هتل محل اقامت وی تشدید شده به نحوی که باعث ترافیک سنگین در خیابانهای منتهی به محل اقامت باراک اوباما شده است. 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت