هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 23:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 شهريور 1390 ساعت 08:33
دوشنبه 28 شهريور 1390 13:03 ساعت
2011-9-19 08:33:20
شناسه خبر : 85748

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در مراسم تقدیر از برنامه‌های غیرنمایشی سازمان صدا و سیما تاکید کرد تلویزیون بعد از 32 سال هنوز خواب است، ان شاء‌الله از خواب بیدار شود.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محسن قرائتی بعد از صحبت‌های سید احمد خاتمی در مراسم تقدیر از عوامل برنامه‌های غیرنمایشی ماه رمضان بعد از تعریف چند خاطره گفت: باید تلویزیون روی سخنرانی‌های کوتاه و کلمات قصار تبلیغ کند. زمان پخش حساس است و باید مسئولان توجه زیادی در این باره داشته باشند.

وی درادامه افزود: هنوز بعد از 32 سال لغات اسلامی را بلد نیستیم. لغاتی همچون تقوا، عفاف، دین و ... را باید معنا کنیم.

حجت‌الاسلام قرائتی با خوشرویی خطاب به برنامه‌سازان گفت: برخی مواقع برنامه‌سازان هزینه‌های زیادی برای ساخت یک کار می‌کنند، چون دقیقه‌ای پول می‌گیرند برخی صحنه‌ها را با ریتم کند و تامل خیلی زیاد به تصویر می‌کشند. بعضی مواقع هزینه‌ها ضد جاذبه عمل می‌کند. بنابراین کار صدا و سیما حساس است.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیاز به اطلاعات دارند و این شامل خیلی مسائل می‌شود مثلاً در آیین همسرداری، در آیین عقد، مسافرت و ... نیاز به اطلاعات مناسبی دارند.

حجت‌الاسلام قرائتی در بخشی از این مراسم با تعریف خاطره‌ای از یک پدر و پسر گفت: نسل نو نماز نمی‌خوانند. باید با خشوع به جوانان این مسئله را منتقل کرد. خداوند نعمت‌های زیادی به ما داده است. مثل گوش، چشم، چین و چروک، پوست، اکسیژن، نهنگ و ... نعمت‌های بی‌شماری هستند. شما می‌دانید نهنگ‌ها اگر ماهی‌های مرده آب را نخورند بوی این ماهی‌ها کل آب دریاها را فرا می‌گیرد و دیگر نمی‌توانیم نفس بکشیم.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش گفت: انگار تلویزیون در 32 سال خواب‌اش برده است. انشاء‌الله از این خواب بیدار شود.

در بخشی از مراسم تقدیر از برگزیدگان برنامه‌های غیر نمایشی احسان علیخانی صحبت کرد. او تاکید کرد: امسال نزدیک به 80 درصد از مهمانان ما از شهرستان‌ها و روستاهای مختلف بودند، حتی کسانی را به برنامه آوردیم که تاکنون پا به تهران نگذاشته بودند. تصویر و فرم برنامه "ماه عسل" اجتماعی بود.

وی در ادامه افزود: در تمام لحظات صادقانه حرف زدیم تا بتوانیم ارتباط خوبی با مردم داشته باشیم. از حمایت‌های آقای دارابی که هفت ماه پیش به فکر تهیه برنامه "ماه عسل" بودند، آقای پورمحمدی مدیر شبکه سه و آقای شریعت‌پناهی مدیر گروه اجتماعی این شبکه تشکر می‌کنم.

اسماعیل آذر مجری برنامه "مشاعره" هم در ادامه گفت: برنامه‌هایی که ما می‌سازیم در ابتدا خدا را در نظر می‌گیریم، بعد از آن اخلاقیات و بعد هویت ایرانی. مجموعه کار ما دینی است. برنامه‌ "مشاعره" حاصل 20 سال زحمت است. از حمایت آقای دارابی، آقای پورحسین مدیر سابق شبکه و قاسمی مدیر جدید شبکه تشکر می‌کنم که راه را برای ما هموار کردند.