هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 شهريور 1396
ساعت 07:33
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 24 شهريور 1390 ساعت 16:52 2011-9-15 16:52:00
شناسه خبر : 85420

ارسلان ظاهری بیرگانی

1- آفتی جزام گونه- بی رحمانه برخورد کنید!

مفاسد اقتصادي، آفتي جذام گونه بر جان اقتصاد كشور هاست. در دنياي امروز هيچ كشوري را نمي توان يافت كه با اين پديده شوم كمابيش دست به گريبان نباشد. به جرأت و بدون ترديد مي توان اذعان كرد اين چالش در اغلب كشورها وجود دارد.

اگرچه اشكال و مظاهر مفاسد اقتصادي در هر كشوري ممكن است، متفاوت باشد اما از نظر اجتماعي و سياسي مردم حساسيت ويژه اي به مفاسد اقتصادي دارند.

نگاه رهبري فرزانه انقلاب به نحوه برخورد با مفاسد اقتصادي بدين گونه است كه مي فرمايند «باید نسبت به بروز و نفوذ كوچك‌ترین فساد اقتصادی در دستگاه‌های دولتی بشدت حساس باشید و با آن بي‌رحمانه و بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد كنید چرا كه در غیر این صورت مفاسد اقتصادی همچون بیماری واگیر سریعاً گسترش خواهد یافت.»(1)

2-بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ ایران!

اختلاس 3,000,000,000,000 توماني! در بانك صادرات بي شك بزرگترين اختلاس در تاريخ اقتصادي كشور به شمار مي رود و ركورد اختلاس دهه 70 را هم زده است. سوء استفاده‌اي كه اثر آن بر افكار عمومي و ايجاد بي‌اعتمادي آن‌قدر وسيع است كه اگر دولت و دستگاه قضايي نتوانند تبعات آن را زودتر جمع كنند، به اين زودي‌ها، آب رفته بي‌اعتمادي را به جوي بازنمي‌گرداند.

3-بی اعتمادی مردم، مهم ترینٍ آفت ها!

بي‌اعتمادي مردم يكي از مهم‌ترينٍ آفت‌ها براي امنيت ملي كشور است كه رهبر معظم انقلاب نيز حساسيت ويژه‌اي بر روي آن دارند، ايشان در 23/05/1370در ديدار با مسؤولان و كارگزاران نظام، پیرامون اعتماد مردم به نظام فرمودند:

« آقايان! ما در قبال مردم دو كار داريم: يك كار اين است كه به آنها خدمت برسانيم؛ كار ديگر اين است كه محبت و اعتماد آنها را جلب كنيم.

خدمت به آنها برسانيم، يعنى چه؟ يعنى هرجا كه هستيد، برنامه‏ى شما آن‏وقتى درست است كه نفعش به همين مردمى كه عرض‏كردم، برسد.

... آن برنامه‏ى صحيح و آن راه درست كه به خير عامه‏ى مردم منتهى خواهد شد، ملاك است. در دستگاه قضايى، ملاك اين است؛ در دستگاه قانونگذارى، ملاك اين است؛ در دستگاه اجرايى هم ملاك اين است. هر كسى در كشور بايد براى خدمت به مردم تلاش كند. براى اين كار بايد وقت بگذاريد.»

3-اعتماد مردم سرمایه اصلی نظام!

«... محبت و اعتماد مردم، از راه بيان صادقانه و صحيح واقعيتها حاصل مى‏شود... اگر اعتماد به نظام نباشد، اين توجه مردمى، اين اقبال مردمى، وجود نخواهد داشت... اين اعتماد به توفيق الهى، به فضل الهى همچنان هست و ما انتظار داريم از مسئولان كشور، از دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندركاران بخش هاى مختلف كه با رفتار خود همچنان اين اعتماد را افزايش بدهند. اين سرمايه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى اصلى نظام اسلامى است.»(2)

4-نقش رسانه ملی!

اگر چه اين خبر شوك‌آور افكار عمومي را جريحه‌دار كرده است، اما خبري از جزئيات اين سوء استفاده بي‌سابقه، مشخصات عوامل آن، كارهايي كه با اين منابع كرده‌اند و تسريع در رسيدگي به جرم، به جامعه داده نمي‌شود.

رئیس محترم سازمان صدا و سیما که امروز سکان دار "رسانه ملی" کشور است باید بداند که دوران پوشانیدن، ندیده‌گرفتن و نشنیده‌گرفتن ها گذشته است.

آقای مهندس ضرغامی حتماً خوب می داند که اعتماد مردم به صدا و سيما سرمايه اصلي اين رسانه است و به همين دليل نيز اين سازمان، ملقب به رسانه ملي شده است.

پس به جای آنکه، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا آن‌طورکه دلشان می‌‌خواهد! به این موضوع که اين روزها نقل محافل عمومي و شهروندان شده بپردازند، در یک برنامه زنده تلویزیونی به بررسی دقیق زوایا و ابعاد این بحران بوجود آمده بپردازد!

5- همه باید پاسخگو باشند!

مسئولانی که در این موضوع کوتاهی داشته اند، موظف اند در یک برنامه تلویزیونی بیایند و بگویند که علت بروز چنین فاجعه ای چه بوده است و تا کنون براي جبران تبعات عميق اين جنايت اقتصادي چه كرده‌اند؟

به اين سوال پاسخ دهند كه مگر چه خلاء وحشتناكي در سيستم بانكي كشور وجود دارد كه منتج به بروز اين اختلاس تاريخي مي شود؟

بگویند وقتی كه بيت‌المال مسلمين و محروميني كه بعضاً به نان شب محتاج هستند، اينگونه به يغما مي‌رود، چرا يك نفر حتي يك خط استعفا نمي‌دهد!

پر واضح است که اگر صدا و سیما به خوبی این موضوع را مورد بررسی قرار ندهد و برای مردم روشنگری صادقانه صورت نگیرد، دشمن براحتی از این آب گل آلود ماهی خواهد گرفت! (همچنانی که هم اکنون مشغول چنین کاری است-کافی است به شبکه های بی بی سی فارسی و صدای آمریکا سری بزنید!)

اين نوشتار پيش از آنكه تحليلي بر اين اتفاق ناگوار باشد، حرف دل مردم كوچه و بازاري است كه قلب شان براي انقلاب و رهبري بيش از هر كس ديگري! مي تپد، همان مردمي كه وقتي ناقوس جنگ به صدا در مي آيد جلوتر از همه در خط مقدم جبهه حق عليه باطل اند! همان مردمي كه براي آرمان وطن شهيد داده اند! 

پي‌نوشت‌ها:

1- بيانات رهبر انقلاب در دیدار با فعالان و برگزیدگان بخش‌های اقتصادی 26/05/1390

2- بيانات رهبر انقلاب در مراسم تنفيذ حكم دهمین دوره رياست جمهورى 12/05/1388 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms