هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 آذر 1398
ساعت 05:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 شهريور 1390 ساعت 08:29 2011-8-30 08:29:45
شناسه خبر : 83947

كيهان: رئيس خودخوانده شوراي موسوم به هماهنگي راه سبز اميد كه در واقع چيزي جز بازوي رسانه اي منافقين نيست اعتراف كرد اين شورا با علم به اينكه تاريخ مصرف موسوي روزي به پايان خواهد رسيد تشكيل شد تا جاي او را جايي در خارج از ايران پر كند.

اردشير امير ارجمند كه با روز آنلاين گفت وگو كرده گفته است ايده تشكيل اين شورا مربوط به قبل از حصر خانگي ميرحسين موسوي است تا «اگر براي او مشكلي پيش آمد كارها ادامه پيدا كند.»

اردشير اميرارجمند از بستگان مسعود اميرارجمند است كه هم اكنون مسئوليت شاخه اطلاعاتي سازمان منافقين در پاريس را برعهده دارد.اردشير كه ادعا مي كند با هماهنگي مسعود از ايران خارج شده است هم اكنون در پاريس اقامت دارد اكنون اين حدس مطرح شده است كه اميرارجمند سال ها در كنار ميرحسين موسوي به عنوان يك مهره اطلاعاتي سرويس هاي غربي عمل كرده و مشغول خط دهي او بوده است.

اظهارات جديد اميرارجمند اين تحليل برخي كارشناسان در داخل را تاييد مي كند كه از مدت ها پيش عقيده داشتند حمايت صريح موسوي و كروبي از پروژه صهيونيستي 25 بهمن يك برنامه ريزي انتحاري از خارج از كشور بود كه در واقع هدفي جز حذف اين دو نفر و انتقال رهبري آشوبگران به خارج از كشور را نداشت.

امير ارجمند در بخش ديگري از اين مصاحبه تاكيد مي كند كه از نظر او عضويت در چيزي كه جنبش سبز مي خواند هيچ شرط ايدئولوژيكي ندارد و مثلا لائيك ها هم مي توانند عضو جنبش سبز باشند بي آنكه لازم باشد دست از عقايد خود بردارند.

وي همچنين مي گويد كه شوراي بانمك او براي روز 22 خرداد فراخوان راهپيمايي سكوت داده و از اين فراخوان استقبال خوبي هم شده است! امير ارجمند منظور خود از «استقبال خوب» را توضيح نداده ولي احتمالا شاهدي جز اين ندارد كه مثلا مردم در تهران روزي كه در آن راهپيمايي به اصطلاح سكوت برگزار شده بود، بي آنكه شعاري بدهند در خيابان ها راه رفته اند!

خوشمزه اين است كه وقتي در پايان مصاحبه خبرنگار از امير ارجمند مي خواهد كه نام اعضاي اين شوراي كذايي را اعلام كند وي موضوع را «امنيتي» و «محرمانه» اعلام مي كند!سوال اين است كه اگر اداره كنندگان واقعي اين بساط مسخره كسي جز منافقين و سرويس هاي غربي هستند چه نياز به پنهان كردن اسامي افراد آن و در پيش گرفتن پز امنيتي آن هم در قلب پاريس وجود دارد؟ آيا امير ارجمند از اينكه ديگر گروه هاي ضد انقلاب به هويت كساني كه در حال بالا كشيدن بودجه هاي اختصاص داده شده از جانب آمريكا و اتحاديه اروپا پي ببرند نگران است؟نكته ديگري كه در اين مصاحبه به خوبي پيداست اين است كه وقتي مصاحبه كننده از امير ارجمند درباره وضع و حال فعلي موسوي سوال مي كند او هيچ پاسخ درستي براي عرضه ندارد اما براي اينكه راز اصلي اين شورا كه همان بي خبري محض از اوضاع داخل ايران است، از پرده بيرون نيفتد به بيان يكي دو جمله كلي با اين مضمون كه «حال مهندس خوب است» بسنده مي كند. پيش از اين هم برخي گروه هاي ديگر ضد انقلاب گفته بودند كه امثال اميرارجمند جز بلوف زدن هيچ كار ديگري نمي كنند و همه ادعاهاي آنها درباره داشتن اطلاعات ويژه از داخل ايران دروغ است. اين بلايي است كه عينا بر سر يكي ديگر از وابستگان منافقين يعني مجتبي واحدي هم آمده است. وي كه مدتي است به خارج از ايران گريخته و سعي مي كند خود را نماينده ويژه مهدي كروبي جا بزند، چندين بار با ارائه اطلاعات كاملا غلط و خنده دار درباره آخرين وضعيت او آبروريزي به بار آورده است. همين موضوع باعث شده برخي از گروه هاي اپوزيسيون واحدي و امير ارجمند را «دكانداران ناشي» بخوانند.

گفتني است كه گروه هاي اپوزيسيون با توجه به فرار اميرارجمند بعد از بازداشت و در هنگام مرخصي، نسبت به هويت او دچار ترديد جدي هستند و معتقدند كه او بدون هماهنگي وزارت اطلاعات و يا اطلاعات سپاه قادر به خروج از كشور نبوده است و بايد وي را به چشم «مدحي شماره 2» نگاه كرد!