هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 17:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 21 مرداد 1390 ساعت 11:57
جمعه 21 مرداد 1390 16:27 ساعت
2011-8-12 11:57:19
شناسه خبر : 82222

رئیس قوه مقننه باانتقاد شدید از دعواهای سیاسی موجود در کشور اینگونه کشمکش‌ها را باعث کاهش رونق فضای کسب و کار دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر علی لاریجانی شامگاه پنج شنبه در همایش نقش اصناف در بهبود فضای کسب و کار در قم در سخنانی ثبات فضای کسب و کار را در گرو ثبات قوانین دانست و افزود: مسئولان باید از تصمیماتی که به سادگی قوانین را تغییر می‌دهد اجتناب کنند و باید به گونه‌ای تصمیم گیری کرد که زندگی بازرگانان قابل پیش بینی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای سیاسی کشور باید فضای امیدوار کننده‌ای برای کسب و کار باشد اظهار داشت: حجم مناقشات سیاسی موجود در کشور، رونق کسب و کار را کاهش می‌دهد.کشمکش‌های سیاسی مسئله اصلی کشور نشود
وی با انتقاد شدید از دعوای سیاسی بین گروه‌های ۷+۸ یا ۶+۷، اینگونه کشمکش‌های سیاسی را سهم خواهی در انتخابات خواند و گفت: اینکه امروز بر سر این دعوا کنیم که سهم من یا دیگران در انتخابات چه می‌شود، نباید به عنوان مسئله اصلی کشور مطرح باشد و ما نباید دنبال سهم خواهی در انتخابات باشیم.

لاریجانی با بیان اینکه برای برگزاری هر انتخابات شرایطی وجود دارد و همه آنهایی که توانایی حضور در این عرصه را دارند می‌توانند شرکت کنند افزود: اگر کشمکش‌های سیاسی به فضای غالب در کشور تبدیل شود، مشکلات مردم و صنوف نادیده گرفته یا به حاشیه رانده خواهد شد.

آبادانی کشور بهترین پاسخ به حمله بیگانگان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دوز کشمکش‌های سیاسی بر توجه به مشکلات و دغدغه‌های اصلی مردم غلبه داشته باشد باعث به حاشیه راندن مشکلات مردم خواهد شد، تصریح کرد: همه کسانی که دل در گرو آرمان‌های کشور و انقلاب دارند بدانند، که آبادانی کشور بهترین پاسخ در برابر تهاجمات بیگانگان به کشور است.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: باید همفکر و همگرا به فرامین رهبر معظم انقلاب توجه کنیم و فضای سیاسی کشور باید در راستای رفع مشکلات مردم باشد که البته در کنار آن هم درصدی از فعالیت‌ها می‌تواند به راه کاری سیاسی مدیریت آینده کشور اختصاص یابد.

تاکید بر افزایش صادرا ت به عراق

وی در ادامه با بیان اینکه کشور عراق بازار اقتصادی مهمی برای ایران است اظهار داشت: باید زمینه صادرات به این کشور بیش از گذشته فراهم شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به رابطه دیرینه ایران و عراق گفت: ایران زحمات زیادی برای سرنگونی دیکتاتور عراق انجام داد و امروز نیز باید در عرصه خدمت رسانی به مردم عراق تلاش کند.

مسئولان بی‌جهت رابطه با همسکایگان را خراب نکنند

وی با تأکید بر اینکه باید با همسایگان خود رابطه صمیمی و نزدیکی داشته باشیم افزود: ممکن است با برخی از کشور‌ها مشکلاتی داشته باشیم ولی مسئولان باید در بیان مسائل سیاسی دقت کنند و بی‌جهت رابطه با کشورهای همسایه را خراب نکنند و باعث تحریک آن‌ها نشوند.

لاریجانی تصریح کرد: همانگونه که در داخل کشور لازمه آبادانی اتخاذ تصمیمات بر اساس عقلانیت و صداقت است در حوزه دیپلماسی هم باید بر تکیه بر همین اصل رابطه با همسایگان را حفظ و ثابت کرد.