هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 20:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 دى 1387 ساعت 16:24
چهارشنبه 25 دى 1387 19:54 ساعت
2009-1-14 16:24:02
شناسه خبر : 8040

یک کارشناس مسائل مهدویت درخصوص اینکه آیا روایات آخرالزمانی مربوط به نابودی قوم یهود با این مسئله مرتبط است یا خیر، تأکید کرد: بالاتر از روایات قرآن کریم است که در سوره اسرا تصریح می فرماید بنی اسرائیل 2 بار طغیان می کنند و این همان طغیان دوم است که قطعاً و یقیناً با شکست صهیونیسم و ورود اولیای صالح خدواند به فلسطین و نابودی بنای ظالمانه منجر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد قائم مقامی در گفتگو با رجانیوز اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران مرزبندی جدیدی در جهان برخلاف مرزبندی های ظاهری و اعتباری پدید آورد که که یک طرف آن طرفداران حق، عدالت و تغییر موضع جهان هستند که خواهان تغییر این وضع به نفع معنویت و عدالت می باشند.

وی با بیان اینکه این جبهه منحصر به شیعیان و حتی جمیع مسلمانان نیست، ادامه داد: در این جبهه، از همه عقاید و مذاهب اعم از شیعه و سنی و اهل کتاب خواهان حق و عدالت حضور دارند.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: در سوی دیگر این میدان نیز جبهه ای وجود دارد که خواهان حفظ وضع موجود است و اتفاقاً در آن نیز از هر مذهب و تیپی حضور دارد.

وی با اشاره به همدستی برخی حکام عربی با رژیم صهیونیستی در جنایات غزه افزود: در این ماجرا مرزها شفاف شد و برخی سران عرب وضع را به اوج نکبت و سقوط کشاندند که حتی اسرائیل علناً اعلام کرد که ما به نمایندگی از اعراب در حال جنگ هستیم.

قائم مقامی اضافه کرد: ماجرای غزه ثابت کرد، نگرانی حکام مرتجع عرب از ایرانی و شیعه نیست چراکه امروز مردم غزه مورد جنایت قرار گرفته اند که سنی و عرب هستند.

این کارشناس دینی ادامه داد: البته جریان های مقاومت در مرز بندی عدالتخواهان و حق خواهانی قرار دارند که ایران و شیعه در رأی آن هرم است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ارتباط حوادث منطقه و غزه با علائم آخرالزمانی گفت: اتحاد مسلمین با یکدیگر قطعاً از علائم است. همچنین یهودیانی که در مقابل صهیونیست ها تظاهرات می کنند، نشان می دهد بیداری و عقلانیت افزایش یافته است و اسرائیل و غرب نیز مثل همیشه اشتباه کردند چون فکر نمی کردند که این واکنش عظیم جهانی شکل بگیرد، حکام عرب هم این درجه از فضیحت را تصور نمی کردند.

این کارشناس مسائل مهدویت درخصوص اینکه آیا روایات آخرالزمانی مربوط به نابودی قوم یهود با این مسئله مرتبط است یا خیر، اضافه کرد: بالاتر از روایات قرآن کریم است که در سوره اسرا تصریح می فرماید بنی اسرائیل 2 بار طغیان می کنند و این همان طغیان دوم است که قطعاً و یقیناً با شکست صهیونیسم و ورود اولیای صالح خدواند به فلسطین و نابودی بنای ظالمانه منجر خواهد شد.