90/4/27 - 15:00 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 79589
گعده سیاسی با حواشی غیرشرعی تحت پوشش تقدیر از وبلاگنویسان؛

وقتی روایت زرد زندگی با یک گربه، محتوای برتر می‌شود!

انتخاب سالانه وبلاگ‌های برتر یکی از اقداماتی است که در جامعه مجازی مرسوم است و بسیاری از خدمات دهنگان اینترنتی با برگزاری جشن‌های مختلف، دست به برگزاری نظرسنجی‌ از کاربران خود برای انتخاب برترین وبلاگ و یا سایت سرویس خود می‌زنند اما این مراسم توسط پرشن بلاگ به یک میتینگ سیاسی برای گردهمایی فعالین اصلاح‌طلب و ضدانقلاب تبدیل شده که عدم رعایت مسائل اسلامی و اخلاقی در آن نیز به صورت گسترده جریان دارد.

عملکرد موسسه پرشن بلاگ در سال‌های گذشته و به ویژه پس از حوادث سال 88 به نحوی بوده که این موسسه و خصوصا سرویس وبلاگ آن را به محل تجمع برخي از بدنه اينترنتي جريان فتنه و خدمات رسانی به آنان تبدیل کرده است؛ تا جایی که وبلاگ‌هايي مانند "وحیدآنلاین" که هم اکنون در واشنگتن زندگی می‌کنند و مسئولیت فضاسازی اینترنتی علیه ایران را دارد نیز از شرکت کنندگان دائمی جشن‌ها و جلسات این مجموعه است.

به گزارش رجانیوز، انتخاب سالانه وبلاگ‌های برتر یکی از اقداماتی است که در جامعه مجازی مرسوم است و بسیاری از خدمات دهنگان اینترنتی با برگزاری جشن‌های مختلف، دست به برگزاری نظرسنجی‌ از کاربران خود برای انتخاب برترین وبلاگ و یا سایت سرویس خود می‌زنند اما این مراسم توسط پرشن بلاگ به یک میتینگ سیاسی برای گردهمایی فعالین اصلاح‌طلب و ضدانقلاب تبدیل شده که عدم رعایت مسائل اسلامی و اخلاقی در آن نیز به صورت گسترده جریان دارد.
 
جشن امسال پرشن بلاگ نیز مانند سال‌های قبل با حضور یک جمع محدود و گزینش شده که متشکل از بلاگرهای سیاسی مانند سمیه توحیدلو  (عضو ارشد ستاد انتخاباتی موسوی که مدتی نیز بازداشت بود)، وبلاگ گیلاسی، ویولت، دختر حاجی و... برگزار شد؛ افرادی که به صراحتا در وبلاگ‌های خود به مسئولان ارشد نظام توهین می‌کنند و احکام اسلامی و شرعی را به تمسخر می‌گیرند.
 
 
از سوی دیگر، انتخاب این وبلاگ‌ها به عنوان وبلاگ برتر درحالی است که بررسی مطالب نوشته شده این افراد، مشخص می‌کند که اساس این انتخاب‌ها صرفا بر اساس رفاقت‌های پشت پرده و همچنین غرض‌ورزی‌های سیاسی بوده، نه ملاک‌های فنی و محتوایی.
 
به عنوان نمونه، وبلاگ گیلاسی که از نویسنده آن به عنوان دومین وبلاگ برتر محتوایی سال! تقدیر شد، مطالب روزانه یک دختر مطلقه را که به همراه گربه‌اش زندگی می‌کند، به شکلی عامیانه و زرد روایت می‌کند و مشخص نیست این وبلاگ چه محتوای ارزشمندی داشته که شایسته تقدیر به عنوان برترین وبلاگ محتوایی بوده است!
 
 
 
 
همچنین وبلاگ دخترحاجی که نویسنده آن سابقه انتشار مطالب غیراخلاقی و همچنین سیاسی علیه ایران را دارد و به عنوان نمونه، در ماجرای فوت هاله سحابی او را با حضرت زهرا(س) مقایسه کرد، در این مراسم حضور داشت تا این جشن بیشتر از آنکه محلی برای انتخاب وبلاگ برتر سال باشد، به پاتوقی برای فعالان شبکه‌های اجتماعی مسدود شده در ایران تبدیل شود.
 
حضور افرادی مانند جلال سمیعی در این مراسم نیز که هم اکنون به عنوان برنامه‌ساز با رسانه ملی همکاری می‌کنند، از دیگر حواشی این جشن سالانه است.
 
انتشار تصاویر سگ خانگی زیر سرم دامپزشک، بیان خاطرات مبتذل درباره رابطه دوستی با پسران و دختران دیگر و انتشار مطلب مستهجن و خلاف اخلاق از دیگر فعالیت‌های وبلا‌گ‌هایی است که در جشن پرشن بلاگ به عنوان وبلاگ برگزیده انتخاب شده‌اند. همچنین در حاشیه و پیش از آغاز رسمی این مراسم، صحنه‌های نامناسبی از اختلاط دختران و پسران شکل گرفت و برخی از دختران حاضر در مراسم، به حرکات موزون پرداختند.
 
 
به نظر می‌رسد مسئولان امر بهتر است به جای اقدامات سلبی بدون نتیجه نظیر فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی مختل و وبلاگ‌های شخصی افراد، نظارت بیشتری بر نحوه فعالیت سرویس دهنده‌های اینترنتی داشته باشند تا این شرکت‌ها اجازه نداشته باشند به اسم فعالیت اینترنتی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، دست به اشاعه فعالیت‌های سیاسی خود و همچنین نشر مطالب و مواضع غیرشرعی و غیرقانونی بزنند.