هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 29 آبان 1396
ساعت 22:47
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 تير 1390 ساعت 13:33 2011-7-9 13:33:02
شناسه خبر : 78727
رانندگان مي‌توانند با ارسال شماره گواهينامه خود به به پيامك 30005151 از نمره منفي و كارنامه رانندگي خود مطلع شوند.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از راه‌اندازي سامانه استعلام نمره منفي رانندگان خبر داد.

 
سردار اسكندر مومني در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اين كه بر اساس قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگيف در صورتي كه راننده 30 نمره منفي را در مرحله اول كسب كند گواهينامه‌اش به مدت 3 ماه ضبط مي‌شود و در اين مدت حق رانندگي نخواهد داشت، افزود: بر اين اساس پليس راهور ناجا سامانه استعلام نمره منفي را براي رانندگان راه‌اندازي كرده است.
 
وي افزود: رانندگان مي‌توانند با ارسال شماره گواهينامه خود به به پيامك 30005151 از نمره منفي و كارنامه رانندگي خود مطلع شوند.
 
رييس پليس راهور ناجا با تاكيد بر اين كه سامانه مذكور امكان اعلام ميزان خلافي رانندگان را نيز به طور همزمان داراست افزود: بر اين اساس رانندگان وسايط نقليه با ارسال شماره VIN خودرو كه به صورت عمودي در پشت كارت خودرو آمده است، به همين پيامك مي‌توانند از ميزان جريمه رانندگي خود مطلع شوند.
 
وي در عين حال تاكيد كرد: در صورتي كه رانندگان 2 تخلف حادثه‌ساز را به طور همزمان انجام دهند خودروشان 3 روز توقيف مي‌شود.
 
مومني با اشاره به اينكه بزودي سايت اينترنتي در خصوص آخرين وضعيت تخلفات رانندگي افراد راه‌اندازي خواهد شد به ايسنا گفت: از تمامي رانندگان مي‌خواهيم ضمن مبارزه به مراكز پليس +10 نسبت به اصلاح نشاني و شماره تلفن همراه خود در سامانه پليس اقدام كنند چرا كه با راه‌اندازي سامانه جديد در صورتي كه افراد مرتكب تخلف شوند به صورت خودكار جريمه آنها به آخرين آدرسي كه در اختيار پليس است ارسال و به تلفن همراه آنها پيامك مي‌شود.
 
رييس پليس راهور ناجا در ادامه با اشاره به قانون بودجه سال 90 گفت: بر اين اساس تخلفات رانندگي تا ابتداي سال 90 در صورت دو برابر شدن اگر اصل آن توسط راننده تا 19 آذرماه سال جاري پرداخت شود، دو برابر شدن آن بخشوده مي‌شود و اين مهلت يك روز هم قابل تمديد نيست.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x