هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 شهريور 1396
ساعت 11:19
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 خرداد 1390 ساعت 11:07 2011-6-20 11:07:30
شناسه خبر : 76835

اسرائيل قصد دارد با استفاده از زبان فارسي و يهوديان ايراني الاصل مقيم سرزمين هاي اشغالي بتواند ارتباطي مستقيم را با مردم ايران برقرار كند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي و جنگ نرم خبرگزاري فارس، اسرائيل قصد دارد با استفاده از زبان فارسي و يهوديان ايراني الاصل مقيم سرزمين هاي اشغالي بتواند ارتباطي مستقيم را با مردم ايران برقرار كند. ايجاد سايت هاي و صفحه‌هاي فارسي زبان در شبكه هاي اجتماعي از قبيل يوتيوب كه به توجيه هلوكاست اختصاص داشت را مي توان نمونه اي از اين اقدامات دانست.

در يكي از تازه ترين اقدامات اسرائيل براي ارتباط با مخاطب فارسي، ريتا، مشهورترين خواننده زن اسرائيلي ايراني الاصل است، پس از 40 سال زندگي در سرزمين هاي اشغالي، آلبوم كاملي از ترانه هاي ايراني خود را در اسرائيل و جهان عرضه مي كند.

راديو فردا، رسانه وابسته سازمان اطلاعات آمريكا در گزارشي نوشت: اين تصميم ريتا توجه بسياري را در اسرائيل به خود جلب كرده است زيرا اسرائيلي ها فكر نمي كردند كه ريتا بخواهد يك آلبوم كامل خود را به ترانه هاي فارسي اختصاص دهد.

تصميم ريتا به ارائه دست كم 12 ترانه فارسي در آلبوم دوازدهم اش، با معيارهاي سرمايه گذاري تجاري در ارائه آلبوم هاي هنري نيز مغايرت دارد زيرا بعيد است كه فروش آن بتواند هزينه هاي كلان چنين آلبومي را جبران كند از اين رو به نظر مي‌رسد كه اسرائيل براي استفاده از اين خواننده در عرصه ديپلماسي عمومي هزينه گزافي را بابت انتشار اين آلبوم را به زبان فارسي پرداخته باشد. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms