هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 مهر 1400
ساعت 18:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 خرداد 1390 ساعت 10:26
شنبه 7 خرداد 1390 14:56 ساعت
2011-5-28 10:26:31
شناسه خبر : 74209
نارضایتی جهانی از رویکردهای سیاسی و اجتماعی سران کاخ سفید موجب شده تا رئیس جمهور امريكا حتی در سفرهایی که به کشورهای دوست و همراه خود در عرصه‌های بین‌المللی دارد، نوعی هراس از واکنش‌های اعتراضی داشته باشد.

نارضایتی جهانی از رویکردهای سیاسی و اجتماعی سران کاخ سفید موجب شده تا رئیس جمهور امريكا حتی در سفرهایی که به کشورهای دوست و همراه خود در عرصه‌های بین‌المللی دارد، نوعی هراس از واکنش‌های اعتراضی داشته باشد. 

به گزارش رجانیوز، باراک اوباما درحالی تور شش روزه خود در چهار کشور اروپايي را ادامه مي‌دهد که تمهیدات گسترده و بی سابقه امنیتی برای وی درنظر گرفته شده تا از اعتراض‌هاي احتمالی به مواضع و اقدامات دولت امريكا جلوگیری شود؛ موضوعی که موجب شده تا این سفر شش روزه به یکی از گران‌ترین سفرهای تاریخ این کشور تبديل شود و البته هزینه آن از مالیات شهروندان امريكایی تامین می‌شود. 
 
 
این ترس از برخورد با واکنش‌های رادیکال مردمی تا جایی است که اوباما برای سخنرانی‌های خود در یک محافظ شیشه‌ای ضد گلوله قرار می‌گیرد و به در جمع هوادارانش سخنراني مي‌كند. 
 
این اقدام تیم محافظت از رئیس جمهور امريكا درحالی است که برخی کاربران اینترنت، با مقایسه این عکس با عکس یکی از سخنرانی‌های احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران، وي را فردی محبوب و شجاع معرفی کرده‌اند که اوبامای ترسو نمی‌تواند او را مغلوب کند. 
 
 
 
این عکس که در جریان سفر چند ماه پیش دکتر احمدی‌نژاد به کشور لبنان و سخنرانی وی در شهری در مرز فلسطین اشغالی گرفته شده، به عنوان مدرکی برای ترسو خواندن رئیس جمهور اوباما به دلیل استفاده از حفاظ شیشه‌ای ضدگلوله در سخنرانی آن هم در کشور ایرلند، مورد استناد کاربران قرار گرفته است. 
 
احمدی‌نژاد در جریان سفر خود به لبنان که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان نيز داشت، چند سخنراني در جمع مردم بيروت، بنت جبيل و دانشگاهيان لبنان داشت و در روستاي قانان نيز حضور يافت اما در هیچ‌يك از این مراسم‌ها و حتی هنگامی که بالگردهای رژیم صهیونیستی در حال چرخ زدن در بالای محل سخنرانی بودند، حاضر نشد تا از پشت شیشه محافظ با مردم سخن بگوید، بلكه مترجم را به درون محفظه فرستاد و خود رودررو با مردم لبنان صحبت کرد.