هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 15:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 10 دى 1387 ساعت 20:41
چهارشنبه 11 دى 1387 00:11 ساعت
2008-12-30 20:41:49
شناسه خبر : 7329

خبرنگار رجانيوز گزارش داد، تعداد 40 نفر از دانشجويان متحصن در مقابل دفتر حفاظت از منافع مصر با استفاده از غافلگيري نيروي انتظامي وارد باغ قلهک و سفارت انگليس شدند.

نيروي انتظامي هم اکنون به شدت در خيابان شريعتي و مقابل سفارت انگليس مستقر شده اند و اجازه ورود ديگر دانشجويان را نمي دهند.

يکي از دانشجوياني که وارد سفارت انگلستان شده و هم اينک در آنجا مستقر است،به خبرنگارما گفت: ما حدود40 نفر هستيم و اکنون دانشجويان در حال قرائت زيارت عاشورا هستند.

وي افزود: شيشه هاي خانه سفير انگليس در باغ قلهک شکسته شده و دانشجويان قصد دارند اطلاعيه هاي خود را در بخشهاي ديگر سفارت اصلي انگلستان در تهران پخش کنند.

وي همچنين گفت: کسي را در باغ قلهک نديده ايم و احتمالا اينجا تخليه شده است.همچنين پرچم فلسطين را به جاي پرچم بريتانيا در باغ قلهک برافراشته ايم.

اين دانشجو در پايان گفت: هم اکنون به شدت چند سرباز که وارد باغ شده اند با دانشجويان درگيرند.

تکميلي:

حدود ساعت 22 سه شنبه شب، دانشجويان پس از قرائت زيارت عاشورا و برافراشتن پرچم فلسطين به جاي پرچم بريتانيا، به آرامي و بدون درگيري با پليس و با وساطت رئیس سازمان بسیج دانشجویی باغ قلهک را ترک کردند.

دانشجويان تسخيرکننده به همراه ديگر دانشجوياني که پشت در باغ قلهک تجمع کرده بودند، به سمت دفتر حافظ منافع مصر حرکت کردند.

این دانشجویان که از گستاخی وزیر امور خارجه مصر نسبت به رهبر معظم انقلاب اسلامی آگاه شده بودند، ضمن تأکید بر اولتیماتوم 24 ساعته به دولت مصر برای عذرخواهی تصریح کردند تا تعطیلی دفتر حافظ منافع مصر به تحصن خود ادامه خواهند داد.

اما درگیری نیروی انتظامی با دانشجویان در این تجمع نیز ادامه یافت تا طی روزهای اخیر ناجا شدیدترین برخوردها را با دانشجویان اصولگرایی که در دفاع از مردم بی دفاع غزه به سیاست های حامیان صهیونیست، معترض هستند، به نمایش گذاشته باشد.

اگرچه فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ تأکید کرد نیروی انتظامی با دانشجویان همدرد است اما در حفاظت از سفارتخانه ناچار به انجام وظیفه.