هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 ارديبهشت 1390 ساعت 14:48 2011-5-15 14:48:31
شناسه خبر : 72563

يك مستندساز با اشاره به گروه انحرافي كه هدفش تغيير مديران فرهنگي و سينمايي كشور است، گفت: اين جريان قصد دارد به‌تدريج پست‌هاي وزارت ارشاد به خصوص حوزه سينما را تصاحب كند و مانند اسب تروا وارد قلعه شده و از پشت به افراد مؤمن و حزب‌الهي خنجر بزند.

 
سهيل كريمي مستندساز در گفت‌وگو با فارس درباره فعاليت جريان انحرافي كه در حوزه فرهنگ شاهد آن هستيم، گفت: جريان انحرافي كه هدفش تغيير مديران فرهنگي كشور است، مربوط به امروز يا ديروز نيست و به‌تازگي فعال نشده است، بلكه اين‌ها سال‌ها قبل قصد تصاحب مديريت‌هاي فرهنگي را داشتند و به اسم مذهب و انتظار قصد دارند همه دستاوردهايي را كه طي سي و چند سال از آن‌ها نگهداري كرده‌ايم، به باد فنا بدهند. 
 
* جريان انحرافي قصد دارد پست‌هاي وزارت ارشاد به‌خصوص حوزه سينما را تصاحب كند 
 
وي در ادامه افزود: شايد بتوان گفت اين جريان انحرافي از زماني كه دكتر احمدي‌نژاد در شهرداري تهران حضور داشتند فعال شدند و در سازمان فرهنگي هنري شهرداري و جاهاي ديگر حضور پيدا كردند. در آن مقطع زماني هم نيروهاي مؤمن و حزب‌اللهي به روش كار اين افراد معترض بودند و تذكراتي دادند. در زمان رياست جمهوري دكتر، فعاليت اين افراد گسترده‌تر شد و دستشان ‌بازتر شد و توانستند جريان‌هاي قدرت را به دست بگيرند و مسيري را كه مدنظرشان بود بهتر و راحت‌تر طي كنند؛ چراكه پول بسيار هنگفتي هم به‌دست آوردند. فعاليت اين‌ جريان آرام آرام انجام شد تا امروز كه به اسم سياست‌هاي فرهنگي دولت و سوءاستفاده از كلام مقام معظم رهبري كه فرمودند «جذب حداكثري و دفع حداقلي» قصد دارند افرادي را كه سالها دشمن انقلاب بودند و از كساني كه در فتنه دو سال گذشته به خوبي خود را نشان دادند، حمايت ‌كنند و متاسفانه به اسم دفاع از خانه سينما و صنف سينماگر از اين جريان حمايت مي‌كنند. 
كريمي در ادامه افزود: اين جريان قصد دارد افرادي را جذب و در سياستگذاري‌هاي فرهنگي كشور قراردهد كه اعتقادي به انقلاب ندارند و از هر فرصت استفاده مي‌كنند تا ريشه‌هاي انقلاب را بزنند. در يكي دو سال اخير شرايط به گونه‌اي از سوي سياستگذاران فعلي فرهنگي كشور فراهم شد تا افراد با استعداد و مومن و معتقد در عرصه فيلمسازي امكان رشد و نمو پيدا كردند. 
وي در ارتباط با سينماي مستند گفت: در حوزه مستند كه حوزه تخصصي من است، خوشبختانه معاونت سينمايي با درايت و هوشمندي يك مسيري را ايجاد و در آن قدم گذاشت كه ما در يكي دو سال آينده شاهد شكوفايي بسيار خوب سينماي مستند خواهيم بود .كمك‌ها و حمايت‌هايي كه از سوي معاونت سينمايي و مركز گسترش سينماي مستند به مستندسازان صورت مي‌گيرد و فرصت بسيار خوبي كه براي سينماي مستند ايجاد شد به نام پاتوق هنرمندان در سينما سپيده همه و همه باعث مي‌شود تا سينماي مستند بيش از پيش شكوفا شود و در چند سال آينده نگاه‌هاي دنيا به سوي سينماي مستند حرفه‌اي ايران باشد. 
وي در ادامه توضيح داد: متاسفانه جريان انحرافي در تلاش است تا افرادي را كه در دوره‌ به اصطلاح سازندگي يا اصلاحات خون به دل بچه مسلمان‌ها كردند و آنها را قلع و قمع كردند تا بتوانند به جريان‌هاي ليبرالي كه مي‌خواهند برسند، حمايت ويژه ‌كند. جريان ليبرالي كه پرچمدارش مهاجراني بود كه امروز در خارج از كشور به عنوان ضد انقلاب فعاليت مي‌كند. متاسفانه اين جريان انحرافي گوي سبقت را از آن‌ها ربوده است و قصد دارند كساني را جذب سياست‌هاي فرهنگي كشور نمايند و عنان قدرت سينما را به آنها بسپارند كه اينها جز 
فسق و فجور چيزي نداشتند. حتي آن‌هايي كه سياسي كار هم بودند به هر بهانه‌اي سعي كردند ضربه به انقلاب بزنند در همين دو سه سال گذشته شاهد بيانيه‌ها، موضع‌گيري‌هاي مختلف اين افراد بوديم. اين افراد بزرگترين دشمن داخلي دولت دهم بودند. آنها مترصد فرصت بودند تا بهانه‌اي به دست بياورند و به نوعي رئيس جمهور را زير سؤال ببرند و او را تضعيف كنند. الان همين جريان انحرافي توانستند روي رحيم‌مشايي نفوذ كنند و قصد دارند كم كم پست‌هاي وزارت ارشاد به خصوص حوزه سينما را تصاحب كنند و مانند اسب تروا وارد قلعه شده و از پشت به افراد مؤمن و حزب‌الهي خنجر بزنند. 
 
* پوزه جريان انحرافي را به خاك مي‌ماليم 
 
كريمي خاطر نشان ساخت: در اين برهه از زمان اگر بخواهيم سكوت كنيم ، ميدان را به اين‌ جريان انحرافي واگذار كرديم. اگر مسئولين سياسي و فرهنگي كشور در اين زمينه اقدام نكنند شك نكنند بچه مسلمان‌هاي حوزه فرهنگ كه پيشكسوت ما هستند و زماني را در جبهه‌هاي جنگ حضور داشتند و از دستاوردهاي انقلاب دفاع كردند و اين شجره انقلاب را بارور كنند و ما كه سن و سال‌مان كمتر است بيكار نخواهيم نشست. 
وي اظهار داشت: طبق وصيت نامه حضرت امام كه در فرازي از آن آمده است كه اگر به مسئولان تذكر داديد و آنها توجه نكردند و هشدار‌ها را به گوش نشنيدند بايد بچه‌هاي مسلمان خودشان وارد عمل شوند. ما به سخت‌كوشي و تلاش شبانه روزي دكتر احمدي‌نژاد اعتقاد داريم و براي ما ولايت مداري ايشان بسيار ارزشمند و قابل تقدير است و از او دفاع كرده و مي‌كنيم اما اگر جايي ببينيم كه ايشان در مسيري انحرافي قدم برمي‌دارند، اقدام مي‌كنيم چرا كه اين دست عملكردها با عملكرد موسوي و كروبي و خاتمي تفاوتي براي‌مان نخواهد داشت. 
همانطور كه فتنه انتخابات را ظرف هشت ماه خوابانديم، همت مي‌كنيم و اين فتنه و جريان انحرافي را نيز پوزه‌اش را به خاك مي‌ماليم. دفاع از آرمان‌هاي انقلاب براي ما از اهميت بالايي برخودار است. اگر جايي احساس كنيم كوچك‌ترين لطمه‌اي به آرمان‌ها و دستاوردهاي انقلاب وارد مي‌آيد به برادر خود هم رحم نخواهيم كرد اينها كه ديگر جريان‌هاي معلوم‌الحالي هستند. 
 
* دكتر احمدي‌نژاد بايد جلوي اين جريان انحرافي را بگيرد 
 
وي در خاتمه افزود: به عقيده من دكتر احمدي‌نژاد بايد جلوي اين جريان انحرافي را بگيرد و اگر اين اتفاق نيفتاد ما بايد خودمان وارد عرصه شويم. تا الان هركاري كه خواستند انجام دادند و آقا خواستند ما سكوت كنيم و سكوت كرديم اما اين جريان از اين موضوع هم سوء استفاده كرده و در حال رسوخ به حوزه فرهنگ است ، حوزه‌اي كه بسيار اهميت دارد. 


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x