هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 04:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 شهريور 1387 ساعت 18:02
چهارشنبه 6 شهريور 1387 22:32 ساعت
2008-8-27 18:02:51
شناسه خبر : 724

معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور، صبح روز چهارشنبه در حاشيه نشست مشترك دولت با نخبگان، در مورد شكايت از سايت «الف» و روندي كه تا كنون اين مساله طي كرده، گفت: وزارت كشور اين شكايت را مطرح كرده است.

به گزارش رجانيوز ،رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين پرسش كه گفته شده اين شكايت از طرف معاونت حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور صورت گرفته، افزود: معاونت حقوقي در واقع پناهگاهي براي شكايت كليه‌ي دستگاه‌هاي اجرايي است و در اين مورد خاص، ما به عنوان معاونت رياست‌جمهوري شكايتمان را بنا به دستور رييس‌جمهور پس مي‌گيريم.

وي در پاسخ به اين پرسش كه چه موقع اين شكايت را پس خواهيد گرفت؟ نيز گفت: من گفته‌ام اين شكايت را پس بگيرند اما شكايت واحد حقوقي وزارت كشور كماكان به جاي خود باقيست و آن را پس نگرفته و موضوع را قابل تعقيب مي‌داند و تعقيب مي‌كند.

رحيمي ادامه داد: ما به عنوان معاونت حقوقي رييس‌جمهور طرح شكايت مستقلي انجام نمي‌دهيم. واحدي در معاونت حقوقي همه‌ي دستگاه‌هاي اجرايي و وابسته به دولت براي اين‌ كه تفرقي ايجاد نشود و شكايت مستندي ارائه شود، دستگاهها را پشتيباني حقوقي مي‌كند و اين شكايت نيز اين‌ گونه است؛ در واقع در اين قضيه شاكي اصلي آقاي كردان است و او از ما خواسته كه حمايت حقوقي كنيم.

معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور هم‌چنين در پاسخ به اين پرسش كه « آقاي كردان اعلام كرده از رسانه‌اي شكايت ندارد» گفت: آن‌ها اعلام شكايت كرده‌اند و گفته‌اند ما را حمايت حقوقي كنيد و معاونت حقوقي رييس‌جمهور مستقلا طرح از كسي شكايت نكرده است؛ به همين خاطر چون گفته شد معاونت رياست‌جمهوري اين كار را كرده، آقاي رييس‌جمهور دستور دادند كه ما آن شكايت را كه به نام معاونت هم نيست، ولي از معاونت آن‌جا رفته، پس بگيريم.

وي هم‌چنين درباره اظهارات يكي از نمايندگان تهران درباره مشابهت مدرك كردان و رحيمي گفت: اين حرف نسنجيده‌اي است، مثل خيلي از حرف‌هاي نسنجيده‌اي كه تا كنون زده شده. اگر تكرار شود بنده شكايت مي‌كنم، اين بار را گذشت كردم؛ چون ما در كشور مسووليم به صورت شبانه‌روز كار كنيم و اين چيزها مانع خدمت به مردم مي‌شود. من اصلا به اين موضوع اهميت و جواب ندادم، اما اگر تكرار كنند مي‌رويم محكمه، او مي‌آيد و من هم مي‌روم، او مستندات خود را مي‌آورد و من نيز مستندات خود را مي‌آورم.

وي ادامه داد: اصلا مدرك ارزشي ندارد. شما را در ارزيابي از كارهايتان در آخرت با مدركتان ارزيابي مي‌كنند يا خدمتتان به مردم؟ مردم من را 30 سال است به عنوان خدمتگزار و نوكر خود مي‌شناسند و هرگز از من نپرسيده‌اند كجا درس خوانده‌اي و چه مدركي داري؟ اصلا كجاي اين مدرك به داد خدمت من رسيده؟ من از اولين روزهاي پس از انقلاب فعاليت خود را شروع و در نقاط و عرصه‌هاي مختلف فعاليت كرده‌ام، 30 سال خدمت كردم و هرجا كه رفتم در آن قسمت نمونه بودم.