هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 22 مهر 1398
ساعت 18:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 15 ارديبهشت 1390 ساعت 09:40 2011-5-5 09:40:13
شناسه خبر : 71255

دبير ستاد مركزي راهيان نور گفت: نماينده تام الاختيار رئيس جمهور در راهيان نور بيش از اينكه به مقوله راهيان نور و خانواده معظم شهدا اهميت دهد، به منشور كوروش علاقه دارد و علاقه به منشور كوروش نماينده تام الاختيار رئيس جمهور را از راهيان نور غافل كرد.

جواد تاجيك در گفت‌وگو با فارس با ارزيابي كلي از اعزام كاروان‌هاي راهيان نور، اظهارداشت: ستاد مركزي راهيان نور به عنوان دستگاه هماهنگ كننده توانست كلياتي را با مجموعه‌هاي دولتي و نيروهاي مسلح و مردمي هماهنگ كند و پايه‌ريزي‌ يك سري كارهاي اثرگذار را انجام دهد.

وي يادآور شد: ستادكل نيروهاي مسلح در اواخر دولت هشتم به اين جمع‌بندي ‌رسيد كه رياست جمهوري بايد براي حمايت و پشتيباني جدي از اين جريان فرهنگي، نماينده‌اي در راهيان نور داشته باشد؛ بر همين اساس با درخواست سردار باقرزاده، از ابتداي دولت نهم فردي انتخاب شد كه انصافاً تا آخر دولت نهم نقش مؤثري در پشيبرد امور راهيان نور و حمايت دولت ايفا كرد اما از ابتداي دولت دهم، با رفتن وي از دولت و انتخاب آقاي مشايي شرايط تغيير كرد.

دبير ستاد مركزي راهيان نور اظهار داشت: اگر فلسفه وجود نماينده تام‌الاختيار رئيس جمهور در ستاد مركزي راهيان نور را بررسي كنيم، مي‌بينيم كسي كه براي اين مسئله انتخاب مي‌‌شود بايد با جريان راهيان نور هماهنگ باشد و وقت و مسئوليتش به او اجازه بدهد در اين عرصه خدمت كند از طرف ديگر اين شخص بايد از سوي مردم، رزمندگان و خانواده‌هاي معظم شهدا كه به راهيان نور مي‌آيند و متوليان امر راهيان‌نور نيز پذيرفته شود اما برخي از اين شاخصه‌هايي كه ما ذكر كرديم، در مورد شخص نماينده فعلي رئيس جمهور در ستاد مركزي راهيان نور وجود ندارد.

نماينده رئيس جمهور در راهيان نور حتي در هيچ جلسه‌اي حضور نيافت

وي بيان كرد: از 6 ماه گذشته تا به امروز آقاي مشايي در هيچ‌يك از جلسات راهيان نور حضور پيدا نكرده و حتي پيگيري مشكلات اساسي در راهيان نور از سوي وي صورت نگرفته است اگر چه جانشين وي در راهيان نور مواردي را پيگيري كرده اما حقيقت اين است كه كار اين جريان عظيم با اين نگاه و به اين شكل پيش نمي‌رود.

تاجيك افزود: مشاغل متعدد نماينده رئيس جمهور در ستاد مركزي راهيان نور مانع از رسيدگي مناسب به مسائل فرهنگي راهيان نور شده است.

منشور كوروش نبايد نماينده رئيس جمهور را از راهيان نور غافل مي‌كرد

وي بيان داشت: نماينده رئيس جمهور در راهيان نور بيش از اينكه به مقوله راهيان نور و خانواده معظم شهدا و نقاطي كه خون شهداي اين مملكت در آنجا ريخته شده‌ است و مردم نيز براي كسب معرفت و عبرت‌گيري به اين مناطق مي‌آيند، اهميت بدهد، به منشور كوروش و حضور در جشنواره‌هاي متعدد علاقه دارد و علاقه به منشور كوروش نماينده رئيس جمهور را از راهيان نور غافل كرد.