هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 08:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 ارديبهشت 1390 ساعت 17:53
چهارشنبه 14 ارديبهشت 1390 22:23 ساعت
2011-5-4 17:53:29
شناسه خبر : 71220
هوادارانی که برای تشویق تیم فوتبال پرسپولیس در بازی این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم الاتحاد عربستان سعودی به ورزشگاه آزادی آمده بودند در پایان نیمه نخست این بازی شاهد برخورد ناشایست نیروی انتظامی با جمعی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس بودند، اتفاقات که برای هیچ کسی خوشایند نبود.

"گروه ورزش" - هوادارانی که برای تشویق تیم فوتبال پرسپولیس در بازی این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم الاتحاد عربستان سعودی به ورزشگاه آزادی آمده بودند در پایان نیمه نخست این بازی شاهد برخورد ناشایست نیروی انتظامی با جمعی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس بودند، اتفاقات که برای هیچ کسی خوشایند نبود.

 
بر اساس گفته شاهدان عینی حاضر در ورزشگاه آزادی ، وقتی جمع زیادی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که غالب آنها را دانشجویان دانشگاه‌های تهران تشکیل می‌داند تصمیم گرفتند رفتار نیروهای سعودی در کشور بحرین را محکوم کنند ماموران نیروی انتظامی با رفتاری زشت و به دور از شان با آنها برخورد کردند تا آنهایی که در ورزشگاه حضور داشتند از این نوع رفتار افسوس بخورند و در حمایت از این جوانان فریاد اعتراض سر بدهند. جوانان دانشجو که از طرفدران تیم فوتبال پرسپولیس ایران به شمار می‌رفتند در کنار تشویق تیم فوتبال پرسپولیس دقایقی به حمایت از مردم بی‌دفاع بحرین پرداختند تا با این حرکت سمبلیک اعتراض خود را گوش مسوولان سعودی حاضر در ورزشگاه آزادی برسانند اما انگار نیروی انتظامی دوست نداشت کسی از روی سکوها با مردم بی‌دفاع و مظلوم بحرین همدردی کند.
 
به محض این که جوانان دانشجو لب به اعتراض به رفتار صعودی‌ها گشودند، نیروی انتظامی با تمام قوا به سمت آنها هجوم برد تا این ذهنیت برای افکارعمومی به وجود بیاید که آیا دفاع از مردم بحرین در ایران اسلامی جرم است، آنقدر رفتار ماموران نیروی انتظامی با معترضین به آل سعود زشت بود که صبح امروز صدای اعتراض‌ها از همه جا شنیده شد، در بهارستان نمایندگان ملت با محکوم کردن این رفتار نوع برخورد صورت گرفته با معترضان را به هیچ وجه شایسته نظام اسامی نداشتند و خواستار برخورد با عوامل این حادثه شدند، محمد تقی رهبر، حمیدرضا رسایی ضمن تمجید از حرکت خودجوش دانشجویان خواستار بررسی این حداثه تلخ شدند تا دانشجویان معترض به رفتارهای مداخله جویانه و غیر انسانی آل سعود در تهران متوجه شوند حامیان مردم بحرین در ایران آنها را تنها نخواهند گذاشت.
 
 
دامنه اعتراض‌ها فراتر از نمایندگان ملت در بهارستان رفت، پورمحمدی از قابل پیگیری بودن این اتفاق تلخ خبر داد و اعلام کرد این مساله را بررسی خواهیم کرد. رئيس سازمان بازرسي كل كشور ضمن انتقاد شديد از برخورد با دانشجوياني كه شب گذشته در ورزشگاه آزادي عليه آل‌سعود شعار مي‌دادند،گفت:« ضرب‌وشتم‌كنندگان دانشجويان در ورزشگاه آزادي قابل پيگرد هستند.»
 
حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي رئيس سازمان بازرسي كل كشور که به دعوت بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق(ع) در این دانشگاه حضور پیدا کرده بود؛ با ابراز تاسف این اتفاق تاكيد كرد:« حادثه‌اي كه در ورزشگاه آزادي براي دانشجويان روز سه‌شنبه پيش آمد با هيچ توجيهي قابل قبول نيست.اين دانشجويان به خاطر آرمان‌هاي اسلام و انقلاب در ورزشگاه آزادي حضور پيدا كردند و شعار داده‌اند و اين اقدام آنان قابل تقدير است و كساني كه با اين دانشجويان برخورد كرده‌اند بايد پيگيري و با آنان برخورد شود.»
 
رئيس سازمان بازرسي كل كشور با انتقاد از نوع رفتار ماوران انتظامی با معترضین دانشجو به رفتارهای آل سعود در ورزشگاه آزادی گفت:«دانشجويي كه در ورزشگاه آزادي حضور پيدا مي‌كند و در حمايت از مسلمانان كشورهاي ديگر شعار مي‌دهد قابل تقدير است اما كساني كه با اين دانشجويان برخورد كرده‌اند قابل شكايت و تعقيب هستند. آيا حال كه بيداري اسلامي در كشورها رخ داده است، بايد جوانان خود را مورد ضرب و شتم قرار دهيم؟»
 
رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال هم در گفت و گو با خبرنگار رجانیوز، نوع رفتار صورت گرفته با معترضان را به هیچ وجه شایسته نداشت و ضمن تقبیح این حرکات گفت:« متاسفانه رفتار خوبی با معترضان صورت نگرفت، نیروی انتظامی نباید در برابررسانه‌های گروهی این گونه با دانشجویان برخورد می‌کرد.»
 
 
این اتفاق در رسانه‌های گروهی هم بازتاب ویژه‌ای داشت و رسانه‌های گروهی رفتار ماموران نیروی انتظامی با حامیان مردم بحرین در ورزشگاه آزادی را اصولی نداشتند و ضرب و شتم و بارداشت دانشجویان را اتفاقی تلخ و غیر قابل توجیه دانستند. اما در کنار این مجکومیت‌ها رسانه‌های بیگانه از این حرکت نیروی انتظامی استقبال ویژه‌ای کردند تا مشخص شود، این رسانه‌ها چقدر از وقوع این اتفاق خشنود شدند. رسانه‌های وابسته به صهیونیست‌ها با مانور خبری ویژه روی این اتفاقات رفتار نیروی انتظامی را ایده آل توصیف کردند.
 
بر اساس اعلام سایت‌های خبری این اتفاق که باعث شادمانی رسانه‌های آل سعود شده است، در رسانه‌های جهانی بازتاب فوق‌العاده داشته است، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت:«پلیس ایران روز سه‌شنبه با افرادی که در جریان مسابقه دو تیم پیروزی ایران و الاتحاد عربستان به عربستان سعودی اعتراض کردند، درگیر شد. آسوشیتدپرس تعداد شعاردهندگان را ۲۰۰ نفر ذکر کرده و نوشته است: این افراد در اعتراض به نقش عربستان سعودی در سرکوب ملت بحرین شعار "مرگ بر سعودی" سر دادند. برخی منابع داخلی تعداد معترضین را تا ۱۰۰۰ نفر ذکر کرده‌اند. آسوشیتدپرس به نقل از یک شاهد عینی نوشت که ۲ نفر از معترضین به رژیم آل‌سعود در استادیوم آزادی به‌سختی مجروح شدند و پلیس ایران در میانه نیمه دوم معترضیت را از استادیوم اخراج کرد.
 
شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا نیز تقریبا همان گزارش آسوشیتدپرس از مسابقه دیروز را ارائه کرده و به برخورد نیروی انتظامی با برخی معترضین به رژیم آل‌سعود پرداخته است. علاوه بر این شبکه تلویزونی، شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز، روزنامه سیاتل‌تایمز، دیزرت‌نیوز، دیلی‌بولتن، آیلندپکت، هرالد آنلاین، ایونینگ‌سان، سی‌بی‌اس‌نیوز، تایمز آنلاین و بسیاری از رسانه‌های دیگر نیز بازتابی گسترده داشته و تمامی این رسانه‌ها به درگیری بین تماشاگران فوتبال ایران و نیروی انتظامی پرداخته‌اند.
 
 
به نظر می‌رسد ضروری است دستگاه‌های ذی‌ربط با پیگیری اتفاقات تلخ روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی رفتار ماموران نیروی انتظامی را با حساسیت خاصی بررسی کنند و دلیل برخورد فیزیکی و ضرب وشتم و بازداشت دانشجویان را برای افکارعمومی اعلام کنند، امروز حامیان مردم مظلوم وبی دفاع بحرین منتظرند تا متوجه این واقعیت شوند چرا در ایران حامیان بحرین و مردم بی دفاع این کشور باید کتک بخورند و بازداشت شود آن وقت برای سعوی‌ها دسته گل برده شود؟!