هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 00:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 ارديبهشت 1390 ساعت 20:07
چهارشنبه 14 ارديبهشت 1390 00:37 ساعت
2011-5-3 20:07:12
شناسه خبر : 71051

گروه ورزش - جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و هواداران تیم فوتبال پرسپولیس با هدف اعلام انزجار از جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود و دیکتاتوران حاکم بر کشورهای عربی و حمایت از قیام مردمی کشورهای عربی و اسلامی عصر امروز با حضور در ورزشگاه آزادی قصد داشتند در جریان بازی پرسپولیس ایران و الاتحاد عربستان حمایت خود را از مردم ظلوم و ستمدیده بحرین حمایت کنند، اما اقدام انسان دوستانه جوانان خودجوش تهرانی با برخورد نامناسب نیروی انتظامی روبرو شد به گونه‌ای که آنها پاسخ این رفتار انسان دوستانه خود را با ضرب و شتم و بازداشت از سوی نیروی انتظامی دریافت کردند.

این جمع که قصد داشتند در حرکتی نمادین و اعتراضی صدای اعتراض خود را به گوش نماینده عربستان سعودی برسانند، با پرچم‌های بحرین قصد ورود به استادیوم آزادی را داشتند اما با رفتار نامناسب و به دور از شان نيروی انتظامی روبرو شدند، ماموران نیروی انتظامی که به هیچ یک از این افراد اجازه حمل پرچم بحرین را ندادند در برابر درهای ورودی با بازرسی بدنی این افراد به آنها اجازه ندادند هیچ وسیله‌ای به داخل استادیوم ببرند.

دانشجویان و هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که به قصد حمایت از مردم بی دفاع بحرین به استادیوم رفته بودند در اواسط نيمه اول با سر دادن شعار‌هاي ضد سعودی اعتراض خود را خطاب به سران عربستان سعودی و آل خلیفه اعلام کردند اما در این هنگام نیروی انتظامی به شکل ناشایستی با هواداران برخورد کردند.

همچنين در ضلع شمال غربي ورزشگاه پرچم بسيار بزرگي از كشور بحرين پهن شد اما پس از مدت كوتاهي به دلايل نامشخص اين پرچم جمع شد. ماموران نیروی انتظامی به محض پهن شدن پرچم بحرین با رفتاری دور از شان این پرچم را از روی سکوهای طبقه دوم جمع کردند و آن را به داخل تونل بردند. پس از این حرکت افرادی که اقدام به پهن کردن پرچم بحرین کرده بودند نیز از سوی نیروی انتظامی بازداشت شدند.

گفتنی است، کاروان ورزشی تیم فوتبال الاتحاد عربستان روز گذشته وارد فرودگاه مهر آباد شد. سعودی‌ها در حالی پس از یک ماه شانتاژ خبری علیه ایران با سلامت کامل وارد کشورمان شدند که نحوه استقبال از آنان تفاوت‌های جالبی با آنچه در فرودگاه جده بر سر ورزشکاران ایرانی آمد، داشت.

روز گذشته مسئولین باشگاه پرسپولیس در حالی نمایندگان خود را با دسته گل به استقبال سعودی ها فرستادند که بیشتر اهالی ورزش خواستار برخوردی قاطع و تلافی جویانه با کاروان ورزشی الاتحاد بودند. در این بین نه تنها هیچ عکس العملی نسبت به آنچه در فرودگاه جده بر سر بازیکنان پرسپولیس پیش آمد، رخ نداد، بلکه استقبال کم نظیري از کاروان سعودی ها صورت گرفت.

بیش از این انتظار می رفت تا همانگونه که مسئولین عربستانی به انگشت نگاری و چشم نگاری از ورزشکاران ایرانی پرداخته و آنها را در فرودگاه جده 9 ساعت معطل كردند، مسئولان ایرانی نیز در قبال این بی احترامی عکس العملی نشان دهند. اما شانتاژ خبری رسانه های عربستان کار خود را کرد و نه تنها انگشت نگاری و چشم نگاری از سعودی ها محقق نشد، بلکه بازیکنان الاتحاد در آرامش کامل و با محافظت ماموران نیروی انتظامی مسیر فرودگاه مهرآباد تا هتل محل اقامت را طی كردند.