هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 5 مرداد 1396
ساعت 05:13
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 دى 1387 ساعت 12:51 2008-12-27 12:51:10
شناسه خبر : 7076

رييس شوراي اجرايي حزب الله لبنان با تاكيد بر اينكه شهادت در سرزمين لبنان به همراه مقاومت به يك فرهنگ تبديل شده گفت: اين فرهنگ از يك نسل به نسل ديگر منتقل مي‌شود و ما هم اين پايداري و استقامت را از مقاومت امام حسين (ع) در كربلا آموخته‌ايم.

‌سيد هاشم صفي‌الدين رييس شوراي اجرايي حزب الله لبنان است. رشادت و مديريت هوشمندانه ‌سيد هاشم در طول جنگ 33 روزه از وي چهره اي ماندگار بر جاي گذاشته است.

رييس شوراي اجرايي حزب الله به شرحي از وقايع جنگ 33 روزه پرداخت. محور سخنان او در طول اين گفتگوي يك ساعته حول اين محور بود كه حزب‌الله حزب خداست و حزب خدا شكست ناپذير است. شخصيت صفي‌الدين نشان از آن داشت كه در مكتب حزب الله نيكو پرورش يافته است . آرامش و طمأنينه سيد هاشم در طول مصاحبه كاملاً مشهود بود و همچون دبيركل حزب الله آن‌ جايي كه نياز به قدرت و تحكم داشت، با صلابتي همچون سيد حسن بدون هيچ گونه ترس و لرزشي در گفتار سخن مي‌گفت.

سيد هاشم صفي الدين در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس راه پيروزي مردم عراق و فلسطين را مقامت در چارچوب ولايت فقيه دانست و گفت: اگر مردم عراق و فلسطين هم در چهارچوب ولايت فقيه مقاومت كنند حتماً موفق خواهند شد.

صفي‌الدين با اشاره به سخن امام خميني (ره) مبني بر اينكه "در ايران هر چه داريم از فرهنگ عاشورا داريم"، گفت: من مي‌توانم بگويم كه امروز لبنان هر چه دارد از امام خميني (ره) و رهنمودهاي ايشان دارد و هيچ تجربه‌اي قبل از تجارب فكري امام خميني (ره) در دوران انقلاب و پس از آن نتوانست براي مقاومت لبنان مفيد باشد.

رئيس شوراي اجرايي حزب الله در ادامه گفت: كلمات امام خميني (ره) در قلب ما حك شد و ما را نسبت به خودمان قوي و محكم ساخت، حزب‌الله لبنان از همان ابتدا به كلام مقاومت يقين داشت اما در سايه ولايت از امام خميني (ره) اين مقاومت نمود بيروني پيدا كرد.

وي اظهار داشت: پيروزي حزب الله در مقاومت لبنان فقط در سايه ولايت فقيه ممكن بود، لبنان پس از 26 سال به اين نتيجه رسيد كه به ولايت فقيه به صورت يك امر واجب بيانديشيد و تنها در سايه ولي فقيه است كه مي‌تواند پيروز باشد.

معاون اجرايي حزب الله لبنان حفظ فرهنگ مقاومت را اصل ديگري در آزادي فلسطين برشمرد و تصريح كرد: اسرائيل آنقدر ضعيف است كه با تكيه بر جنگ مي‌خواهد به اهداف خود برسد ولي اگر فرهنگ مقاومت گسترش پيدا كند هرگز موفق نخواهد شد.

سيد هاشم صفي الدين با اشاره به اهميت اشاعه فرهنگ مقاومت در لبنان گفت:‌ در فرهنگي كه متفاوت و خارج از فضاي حاكم بر لبنان از مقاومت مطرح شد‌، به فرهنگ مقاومت به چشم يك فرهنگ پايدار با تفكر كاملاً معقول نگاه شد.

وي با اشاره به تبليغات سوء عليه حزب‌الله در لبنان تأكيد كرد: اين تبليغات تاثيري نداشت به طوري كه حزب‌الله حتي در بين مسيحيان هم طرفداراني پيدا كرد، مسيحيان هم معناي ولايت فقيه را همچون شيعيان مي‌دانند مسيحيان لبناني مي‌دانند كه ولي فقيه به معناي از بين بردن بقيه افراد جامعه نيست.

صفي‌الدين اضافه كرد:‌ همه لبناني‌ها مي‌دانند كه ولي فقيه با مردم همراه است و وجود ولي فقيه به معناي حذف بقيه افراد نيست، اين دشمنان ما هستند كه با اين ترفند درصدد از بين بردن انسجام حزب‌الله عمل مي‌كنند.
رئيس شوراي اجرايي حزب‌الله لبنان تأكيد كرد:‌ در يك تعبير واحد حزب‌الله توانست با اتكا به ولايت فقيه مردم را دور خود جمع كند، مقاومت در برابر دشمن تنها از نيروي مجذوب ولايت بر مي‌آيد.

وي با اشاره به اينكه شهادت يك وابستگي تاريخي در بين ما دارد، افزود:‌ شهادت براي مقاومت، عظمت و قدرتي به حزب‌الله مي‌داد كه تمام نيروهاي ما را به اين امر تشويق مي‌كرد، شهادت در حزب‌الله با اتكا به ولايت فقيه داراي هدفي حقيقي بود نه مجازي؛ لبنان با اتكا به ولي فقيه و شهدايي كه تقديم كرد، توانست پيروز شود.

صفي الدين پيروزي حزب‌الله و لبنان در برابر اسرائيل را يك معجزه دانست و تأكيد كرد: امروز اگر به خانه هر لبناني سربزنيد اگر فرزند شهيدي نداشته باشند حتما يك رزمنده در آنجا مي‌يابيد.

وي گفت:‌ شهادت در سرزمين لبنان به همراه مقاومت به يك فرهنگ تبديل شده است و اين فرهنگ از يك نسل به نسل ديگر منتقل مي‌شود و ما همه تمام اين پايداري و استقامت را از مقاومت امام حسين (ع) در كربلا آموخته‌ايم.

رئيس شوراي اجرايي حزب الله با اشاره به آوارگي مردم لبنان در جنگ 33 روزه افزود:‌ زندگي در شرايط بسيار سخت و فضاي ناامن براي لبناني‌ها به مراتب دلپذيرتر از اشغال سرزمينشان بود بطوري كه از جمعيت كل لبنان حتي يك نفر هم از حزب الله ناراضي نبود.

صفي‌الدين با اشاره به مردمي بودن دبيركل قبلي حزب الله(شهيد سيد عباس موسوي) گفت:‌ شهيد سيد عباس موسوي در بين مردم زندگي مي‌كرد و با مردم روابط نزديك داشت ولي هرگز از مردم لبنان به خاطر مقاومت عليه اسرائيل حتي يك اف هم نشينده بود.

وي در خصوص فراواني و تعدد سلاح‌هاي جنگي اسرائيل در جنگ 33 روزه گفت:‌ اسرائيل تعداد تجهيزات جنگي را كه در جنگ 33 روزه عليه لبنان استفاد كرده بود،‌ در سال‌هاي 1948 تا 2006 كه در حال جنگ با كشورها بود به كار نبرده بود.

رئيس دفتر سياسي حزب‌الله لبنان تأكيد كرد:‌ دشمنان در دوران جنگ 33 روزه فشار اقتصادي زيادي را بر روي ايران، لبنان و سوريه داشتند و خيلي سعي داشتند كه حزب‌الله را از صحنه خارج كنند ولي چون حرف سيد حسن نصرالله با تمام صراحت و شفافيت حرف دل مردم،‌ از بين مردم و براي مردم بود نتوانستند بين حزب‌الله و مردم لبنان جدايي اندازند.

صفي الدين ايجاد وحدت و يكپارچگي در بين قوميت‌هاي مختلف لبنان را بسيار دشوار دانست و گفت: فرهنگ مقاومت در بين مردم لبنان آنقدر اوج گرفته بود كه گاهي 2 نسل مختلف پدر و پسر با هم در جبهه شركت مي‌كردند.

رئيس شوراي اجرايي حزب‌الله لبنان در ادامه افزود:‌ حزب‌الله با شناساندن معناي واقعي ولي فقيه و انتخابات آزاد و دموكراسي اين طوايف را با هم متحد سازد و مقاومت را برايشان با معناي حقيقي نشان دهد.

وي به استفاده از تجربيات ايران در دوران هشت سال جنگ اشاره كرد و گفت:‌ اتحاد و انسجام بين نظاميان ايراني در طول هشت سال دفاع مقدس بي‌نظير و قابل ستايش است.

صفي الدين افزود:‌ الگو و روشي كه در مقاومت اسلامي ايران وجود داشت در هيچ نظام و چهارچوبي نمي‌گنجد و اين امر را در هيچ دولتي نمي‌توان پيدا كرد چراكه در سايه ولايت فقيه عمل كردند.

اين مقام لبناني با بيان اينكه حزب‌الله نبايد توقف كند و روز به روز پيشرفت كند، تصريح كرد: دشمنان در بسياري از موارد مانع ما درجنگ 33 روزه بودند و با همكاري با دشمن راه را براي ما بسته بودند ولي خداوند با آرامش و اطمينان قلبي كه به ما داد همه اين دسيسه ‌ها را نابود كرد.

صفي الدين در ادامه خاطرنشان كرد: آرامشي كه خداوند به ما داد، آرامشي بود كه شايد قبل از آن تجربه اش را نداشتيم و اين آرامش رمز پيروزي ما بود كه براي خودمان هم تعجب آور بود و به ما اين اطمينان را مي‌داد كه حتما پيروز مي‌شويم.

رئيس شوراي اجرايي حزب‌الله لبنان در پايان با بيان اينكه اين فرهنگ مقاومت است كه با اطمينان به خدا به ثمر مي‌نشيند، اصل هر مقاومتي را اعتماد و توكل بر خداوند دانست و تأكيد كرد: ما بايد با بسط و گسترش مقاومت و با پيشرفت در هنر و فن‌آوري‌هاي روز دنيا اين فرهنگ را حفظ كنيم و آنقدر اين فرهنگ را ترويج دهيم تا اسلام در كل دنيا پيروز شود و اصول اسلامي گسترش يابد. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms