هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 21 فروردين 1400
ساعت 09:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 2 ارديبهشت 1390 ساعت 02:11
جمعه 2 ارديبهشت 1390 06:41 ساعت
2011-4-22 02:11:03
شناسه خبر : 69339

یکی از مراجع تقلید گفت: ما باید بیدار باشیم و نگوئیم که دین از سیاست جداست، چون اگر این مسئله را بیان کردیم، آتش بس یکجانبه است.

آیت الله جوادی آملی در دیدار تعدادی از علمای بحرین، پس از استماع گزارشی از جنایات آل سعود و آل خلیفه در بحرین از جمله تخریب مساجد و آتش زدن قرآن کریم، کشتار مردم مظلوم، دستگیری چهره های تاثیرگذار بحرین و زندانی کردن آنها، ممنوعیت عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و...، تاسف و تاثر عمیق خود را در قبال این جنایت ها اعلام کرد.

گزیده سخنان وی را به نقل از ایسنا بخوانید:

*  آل خلیفه و آل سعود و قذافی و صهیونیست ها و آمریکایی ها نه شیعه هستند و نه سنی. کسی که قرآن را آتش می زند، مسلمان نیست، بلکه گرفتار و برده استکبار و صهیونیست و آمریکا شده است؛ اینها حتی وهابی هم نیستند، به خاطر اینکه وهابی ها لااقل قرآن را قبول دارند.

* کسانی که در جریان فجایع آل سعود و آل خلیفه به مقام رفیع شهادت نائل شدند، در واقع از یک زندان آزاد می‌شوند و در روح و ریحان قرار می‌گیرند. وظیفه کسانی که زنده هستند نیز استقامت و بردباری است و ذات اقدس الهی خودشان فرمودند إن تنصروا الله ینصرکم.

* آنچه که وظیفه ماست، گذشته از دعا و صبر و استقامت، بیدارکردن غیرت اسلامی است و وظیفه مسلمانان سراسر جهان این است که با سفرا و کارداران و رجال سیاسی بحرین برخورد تندی داشته باشند.

*کافر بودن آل خلیفه و آل سعود محرز است، برای اینکه آنها علاوه بر تخریب کردن مساجد و حسینیه ها، به قرآن کریم هم رحم نکردند و این کتاب الهی را به آتش کشیدند.

* تز جدایی دین از سیاست باعث بروز بسیاری از مشکلات برای مسلمانان است. سالیان متمادی عده‌ای می‌گفتند که دین از سیاست جداست و در مسائل سیاسی هیچ دخالتی نمی توان کرد. ما گفتیم دین از سیاست جداست ولی سیاست نگفت که من از دین جدا هستم؛ گفت هر وقت خواستم دین و اهل دین را می‌کوبم.

* سیاست های مداخله گرانه آل سعود و ایجاد پایگاه نظامی توسط آمریکایی ها دو محور اساسی حمایت از آل خلیفه است. اگر جوانان مسلمان در بحرین به خروش می‌آمدند می‌توانستند کار آل خلیفه را یکسره کنند، اما لشکرکشی آل سعود به بحرین ابزاری برای سرکوب مسلمانان این کشور شده است. ما باید بیدار باشیم و نگوئیم که دین از سیاست جداست، چون اگر این مسئله را بیان کردیم، آتش بس یکجانبه است.

*بر همه مسلمانان جهان واجب است که مردم مظلوم بحرین را یاری کنند، منتهی حمایت از مردم مظلوم این کشور برای بعضی از مسلمانان واجب عینی و برای بعضی دیگر واجب کفایی است.