هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 فروردين 1390 ساعت 20:40 2011-4-16 20:40:08
شناسه خبر : 68645

رییس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کل کشور گفت: در طول 10 سال گذشته، 235 هزار و 50 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در کشور جان باختند و دو میلیون و 221 هزار نفر نیز مجروح شدند.

به گزارش شبکه ایران، جابر قره داغی امروز در جمع خبرنگاران با مقایسه آمار تلفات انسانی حوادث رانندگی در جاده‌ها با سقوط هواپیما در 10 سال گذشته در کشور افزود: این در حالی است که در طول این سال ها، فقط 986 نفر در سوانح هوایی فوت کردند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه وقتی یک هواپیما سقوط می‌کند رسانه‌ها و مسوولان به طور جد در این مورد حساس می‌شوند، گفت: در حالی که تلفات انسانی سقوط هواپیما در 10 سال گذشته با رقم 986 کشته فقط با تلفات کشته‌های نوروزی تصادفات یکسال برابری می‌کند.

رییس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی ادامه داد: بر اساس آمارها در هر 100 هزار نفر جمعیت کشور بر حسب آمار جمعیتی سال 85 کشته شدگان، تلفات تصادفات جاده‌ای ایران 38.28 درصد است در حالی که در کشورهای امارات، انگلیس و آمریکا این رقم در هر 100 هزار نفر جمعیت به ترتیب 26، 5 و 14 نفر است.

قره‌داغی ادامه داد: شهر تهران در طول این مدت بیش از 28 هزار کشته بر اثر تصادفات رانندگی داشته است اما این آمار نشان دهنده بیشترین کشته بر حسب جمعیت و کیلومتر و جاده نیست.

وی افزود: بر اساس هر 100 هزار نفر جمعیت در کشور در طول 10 سال اخیر استان های سمنان با 77 نفر، قزوین با 56 نفر و کرمان با 49 نفر، بیشترین کشته و تلفات انسانی تصادف رانندگی را بر حسب جاده‌های ترانزیت به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: بر این اساس بر حسب هر هزار کیلومتر نیز استانهای تهران با 2 هزار و 149 کشته، استان های قم با 716 نفر و گیلان با 612 نفر کشته در این سال ها، بیشترین تلفات تصادفات رانندگی را بر حسب معیار هر یک هزار کیلومتر را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

قره‌داغی تصریح کرد: ‌استان ایلام نیز بر حسب کشته شدگان تصادفات جاده‌ای در هر هزار کیلومتر با آمار 115 نفر در 10 سال گذشته کمترین تلفات انسانی را در تصادفات رانندگی داشت.

محمدرضا قدیرزاده مدیرکل امور ریاست سازمان پزشکی قانونی نیز در ادامه این نشست خبری گفت: طبق مصوبه ایمنی راه‌ها،ارایه آمار کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی برعهده سازمان پزشکی قانونی است.

وی افزود: آمار تلفات ناشی از تصادفات از جمله مجروحان نیز بر اساس ارجاعاتی که به سازمان می‌شود می‌تواند از سوی این سازمان ارایه شود.

وی ادامه داد: ‌آمار مرگ هزار و 204 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در ایام نوروز 90، آمار قطعی نیست و بزودی آمار نهایی از طرف سازمان پزشکی قانونی اعلام می‌شود.

قدیرزاده در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درخصوص برخی اختلاف نظرهای آماری نیروی انتظامی با سازمان پزشکی قانون گفت: سازمان پزشکی قانونی با پلیس راهنمایی و رانندگی در برخی از آمارها اختلاف نظراتی دارد. 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x