هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 شهريور 1387 ساعت 17:24
سه شنبه 5 شهريور 1387 21:54 ساعت
2008-8-26 17:24:47
شناسه خبر : 665

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ما تخریب دولت را خیانت به انقلاب و نظام می دانیم و همواره بر نقد منصفانه تاکید کرده ایم و آن را برای تصحیح حرکت دولت در مسیر انقلاب لازم دانسته و می دانیم .

به گزارشرجانيوز به نقل ازمهر، محمد نبی حبیبی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره عملکرد و ویژگیهای دولت نهم اظهار داشت : نظرات مقام معظم رهبری در مورد عملکرد دولت و نیز تبیین ویژگیهای دولت احمدی نژاد فصل الخطاب اصولگرایان در خصوص نگاه به دولت نهم است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد : حمایت از دولت نهم بر اساس احترام به رای اکثریت مردم تنفیذ ولی فقیه و التزام به قانون اساسی یک وظیفه اساسی است و ویژگیهای اصولگرایانه این دولت لزوم این حمایت را افزایش می دهد، تبعیت از ولایت نیز پس از سخنان رهبر معظم انقلاب همه اصولگرایان را موظف به حمایت قانونمند از دولت نهم می دارد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب هستیم تصریح کرد: گفتمان پیشرفت، خدمت و عدالت ما را به سرمنزل مقصود و نیز حرکت به سوی اهداف امام(ره) و رهبری و انقلاب رهنمون می سازد. بی تردید این گفتمان می تواند مایه و پایه اصلی وحدت و همگرایی اصولگرایان باشد.

حبیبی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی اصولی دولت از سوی حزب موتلفه اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مخالفان دولت فرمودند کسانی که کینه امام(ره) را به دل دارند و با گفتمان امام(ره) و انقلاب مخالف هستند و نیز کسانی که غرض وزی دارند به بهانه انتقاد تخریب دولت را در دستور کار خود قرار داده اند.

حبیبی افزود : اصولگرایان خود را موظف به حمایت از دولت در برابرهجوم مخالفان نظام و امام (ره) می دانند و البته انتقادات خود را نیز به طور مستدل مطرح کرده اند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ویژگیهای دولت نهم در خصوص انس با مردم، نشاط خدمت به مردم و برجسته کردن گفتمان امام (ره) و انقلاب اذعان داشت : بدون شک اصولگرایان به طور اعم و دولت نهم و شخص رئیس جمهوری به طور اخص عنایات مقام معظم رهبری به دولت اصولگرا را به خاطر ویژگیهای مردمی آن افتخاری مقدس برای خود و همه پایبندان به انقلاب اسلامی می دانند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به طرح تحولات اقتصادی دولت گفت: طرح تحولات اقتصادی دولت مورد توجه مقام معظم رهبری و نخبگان جامعه است لکن هنوز این طرح در اختیار قرار نگرفته است . ولی در کلیات اجرای آن راهی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی تلقی شده است. همه باید به دولت کمک کنند این کار بزرگ با کمترین هزینه و بیشترین فایده به اجرا درآید.

حبیبی با اشاره به دقتهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای طرح تحولات اقتصادی اظهار داشت: موضوع تورم جدی ترین مسئله اقتصادی است. حزب موتلفه اسلامی بارها گفته است ریشه اصلی تورم در ساختار بودجه کل کشور است. ما باید پس از 30 سال آمار دقیقی از پیش بینی درآمدها و برآورد هزینه ها داشته باشیم تا بتوانیم یک بودجه با استانداردهای عملی و حرفه ای را تقدیم مجلس کنیم. اگر بودجه بر اساس اصول52 و 53 و نیز 45 و 43 قانوناساسی و نیز قانون برنامه و بودجه و قوانین مربوط به ویژه قانون محاسبات عمومی تنظیم و تدوین شود گام بزرگی برای کنترل و مهار تورم درجامعه برداشته خواهد شد. به عقیده ما باید رهنمودهای مقام معظم رهبری در این دیدار در دستور کار دولت و مجلس و نخبگان قرار گیرد و انشاءالله تا آذر ماه مطالعات اولیه صورت گیرد و اگر قرار است در اعداد و ارقام بودجه سال 87 به دلیل اجرای طرح تحولات اقتصادی تغییراتی صورت گیرد این تغییرات در منابع مصارف دقیق و مطابق با واقع باشد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد کارنامه دولت از نگاه چشم انداز بیست ساله برنامه پنجساله اذعان کرد : حدود 30 بند از برنامه سوم در برنامه چهارم توسعه تکرار شده است این نشان می دهد که دولتها باید درعمل به برنامه کوشش و دقت بیشتری مبذول می کرده اند و باید مبذول کنند.

حبیبی ادامه داد: خوشبختانه دولت نهم در تعدادی از شاخصها از برنامه ها جلوتر است. امیدواریم ارزیابی کارشناسانه از عملکرد دولت از سوی نهادهای نظارتی صورت گیرد و برنامه پنج ساله پنجم با عبور از برنامه پنج ساله چهارم تدوین شود و چیزی از برنامه های پیش بینی شده بر زمین نماند.

وی همچنین درباره گزارش رئیس جمهوری از عملکرد دولت در محضر مقام معظم رهبری گفت: این گزارش امیدوار کننده و آمار و ارقام ارائه شده حاکی از موقعیت دولت در خدمت رسانی بود. امیدواریم در تحقق رونق واقعی تولیدات اقتصادی نیز شاهد موفقیتهای روز افزون دولت باشیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به مناسبتهای بزرگ شهریور ماه اظهار داشت : شهریور ماه ایام بزرگداشت شهادت رجایی و باهنر رئیس جمهوری و نخست وزیر مظلوم و اصولگرای دهه اول انقلاب است. این دو در یک حادثه تروریستی به دست منافقین و با دسیسه و نیرنگ و نقشه آمریکاییها به شهادت رسیدند. ما هفته دولت که به نام این دو بزرگمرد نامگذاری شده را به مردم و دولت نهم تبریک می گوییم.

وی افزود : هفته اول شهریور ماه سالروز شهادت شهیدان لاجوردی، اندرزگو و حاج مهدی عراقی است. امسال خوشبختانه تجلیل خوبی از شهید لاجوردی به واسطه برگزاری کنگره بزرگداشت شهید لاجوردی شد. ما از صدا و سیما به واسطه انعکاس خوب این مراسم تشکر می کنیم . همچنین از جناب آقای ناطق نوری که همت ویژه ای در برگزاری مراسم به عنوان ریاست کنگره داشتند سپاسگزاریم. امیدواریم خداوند روح پر فتوح این شهیدان و دیگر شهدای حزب موتلفه اسلامی را با پیامبر اعظم (ص) و ائمه طاهرین (ع) محشور گرداند.