هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 شهريور 1387 ساعت 16:51
سه شنبه 5 شهريور 1387 21:21 ساعت
2008-8-26 16:51:56
شناسه خبر : 662

پايگاه اينترنتي يك شبكه تلويزيوني آمريكايي اقدام اخير يك موسسه انتشاراتي اين كشور در خودداري از توزيع يك كتاب ضد اسلامي را بي‌سابقه خواند.

به گزارشرجانيوز به نقل ازايرنا، پايگاه اينترنتي شبكه تلويزيوني فاكس نيوز روز سه شنبه نوشت:يك رمان نژادي و تاريخي درباره حضرت محمد (ص) قرار بود روز سه شنبه وارد بازار كتاب آمريكا شود اما در اقدامي كه ناشي از خودسانسوري براي جلوگيري از واكنشهاي خشونت آميرز احتمالي مسلمانان ارزيابي شد يكي ازبزرگترين موسسات انتشاراتي جهان درست قبل از روز موعود، كتاب را از بازار بيرون كشيد.

براساس اين گزارش ، نويسنده كتاب جواهر مدينه به نام شري جونز اعلام كرده است كه موسسه رندوم هاوس به وي گفته است كه توزيع كتاب را تا تاريخ نامشخصي به حالت تعليق درآورده است. اين تصميم پس از آن اتخاذ شد كه نسخه هايي از اين كتاب به تعدادي از كتابفروشي‌ها ارسال و سفرهاي تبليغي نويسنده براي معرفي كتاب برنامه ريزي شده و كلوب كتاب ماه قرار بود آن را در ماه آينده به عنوان كتاب برتر معرفي كند.

سايت اين رسانه افزود: هر چند نويسنده كتاب ادعا مي‌كند كه رمان وي يك تصوير احترام آميز از اسلام ارائه مي‌كند و هركس كه با ديدي باز آن را بخواند به اين نكته خواهد رسيد كه اسلام دين صلح آميزي است اما رندوم هاوس در بيانيه‌هاي اعلام كرد كه عليرغم حمايت از بيان آزاد آرا، تصميم گرفته است به خاطر آنچه كه آنرا نگراني‌هاي امنيتي خواند اين كتاب را از قفسه كتابفروشي‌ها بيرون بكشد.

رندوم هاوس اعلام كرد كه پس از مشاوره با كارشناسان امنيتي و علماي اسلامي كه پس از بررسي كتاب ارزيابي خود درباره واكنشهاي احتمالي مسلمانان را پيش بيني كرده‌اند تصميم گرفته است مسايل امنيتي را بسيار جدي بگيرد.