هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 23:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 10 اسفند 1389 ساعت 17:57
سه شنبه 10 اسفند 1389 21:27 ساعت
2011-3-1 17:57:37
شناسه خبر : 64313
نكته جالب در ارتباطات ضد امنيتي موسوي اين است كه عمده تماس‌هاي وي با عوامل بيروني از طريق چت تصويري بوده و وي حتي براي جلوگيري از اينكه صدايش شنود شود، مطالب خود را بر روي كاغذ مي‌نوشته و براي مشاهده طرف مقابل، جلوي دوربين وب‌كم مي‌گرفته است.

ايجاد محدوديت ارتباطي براي موسوي و كروبي كه پس از 25 بهمن به علت ايفاي كامل نقش كارگزار امريكا و اسرائيل از سران فتنه به سران داخلي ضدانقلاب تغيير عنوان پيدا كرده‌اند، به‌دليل عمق ارتباطات ضد امنيتي آن‌ها و پيشگيري از افزوده شدن بر سياهه جرايم آن‌ها در طول 21 ماه گذشته بوده است.

به گزارش رجانيوز، در پي فراخوان براي حضور خياباني در روز 25 بهمن كه موسوي و كروبي به‌عنوان اعلام كنندگان آن هيچ انگيزه‌اي جز ايجاد درگيري و آشوب به‌منظور مشابه‌سازي ايران و برخي كشورهايي كه مردم آن‌ها در اعتراض به ديكتاتوري سران خود قيام كرده‌اند، نداشتند، فضا به مراتب از قبل شفاف‌تر و كاملاً روشن شد كه ديگر اردوكشي‌هاي خياباني هيچ ارتباطي به مسائلي مانند انتخابات سال گذشته ندارد، بلكه امريكا و رژيم صهيونيستي براي خروج از تهديدهاي كم‌سابقه‌اي كه متحدان اصلي‌اشان در منطقه و افريقا با آن مواجه هستند، سناريوي سرشكن كردن اين تحولات را تدارك ديده و مي‌كوشند با القاي مشابه بودن وضعيت ايران، از اينكه كشورمان به يك الگو و استاندارد براي خاستگاه‌هاي قيام‌هاي مردمي تبديل شود، جلوگيري كنند.

نكته جالب در ارتباطات ضد امنيتي موسوي اين است كه عمده تماس‌هاي وي با عوامل بيروني از طريق چت تصويري بوده و وي حتي براي جلوگيري از اينكه صدايش شنود شود، مطالب خود را بر روي كاغذ مي‌نوشته و براي مشاهده طرف مقابل، جلوي دوربين وب‌كم مي‌گرفته است.

اما در حالي كه مطالبه مردمي بسيار فراتر از اعمال محدوديت‌هاي ارتباطي است و در راهپيمايي‌هاي مردمي از 9 دي سال گذشته تاكنون، اعدام سران فتنه خواسته شده است، رسانه‌ها و عوامل ضد انقلاب قصد دارند، همين محدوديت اندك را كه در واقع لطف نظام به اين افراد براي پيشگيري از برخوردهاي مردمي و از سوي ديگر اضافه شدن به جرايم‌شان است، به‌عنوان يك فاجعه توصيف كنند.

اين در حالي است كه با محدود شدن ارتباطات موسوي و كروبي، علناً ضدانقلاب مقيم خارج براي مديريت صحنه وارد شده و طراحي و اجراي ابتدا تا انتهاي پروژه‌هايي را كه البته تا امروز ناكام مانده، برعهده گرفته است كه اين رويكرد اثبات مي‌كند تا قبل از اين نيز عملاً ضدانقلاب طراح ناآرامي‌ها بوده و افرادي كه از آن‌ها به‌عنوان سران فتنه تعبير مي‌شد، صرفاً‌ كارگزاران پروژه‌هاي ضدانقلاب و سرويس‌هاي غربي بوده‌اند.

اين رويكرد در سايت كلمه كه تا پيش از اين ادعا مي‌شد از سوي نزديكان موسوي اداره مي‌شود نيز وجود دارد، به‌طوري كه از زمان قطع ارتباطات سران داخلي ضد انقلاب، اين سايت نيز كاملاً به رسانه جريان ضدانقلاب تبديل شده است. گفته مي‌شود حمزه غالبي رئيس شاخه جوانان ستاد موسوي كه به فرانسه گريخته است، مديريت اين سايت را برعهده دارد.

سناريوي "ادامه التهاب" در ايران، مصوب سرويس‌هاي امريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي است كه موسوي و كروبي در فاز جديد اجراي اين سناريو صرفاً نقش كارگزار و عامل اجرايي را برعهده داشتند اما بي‌تدبيري در امكان‌سنجي براي اجراي اين پروژه و بصيرت شكل گرفته در ميان مردم و نخبگان در اثر تدابير رهبر انقلاب در طول اين ماه‌ها، عملاً اين سناريو بي‌اثر شده است، به‌طوري كه اكنون سرويس‌هاي طراح آن معتقد هستند كه با تشكيل دو قطبي "انقلابي" و "ضدانقلاب" پس از 25 بهمن، بي‌اعتنايي مطلق مردم و ريزش شديد حاميان فتنه، همچنين محكوميت يكپارچه عوامل حتي از سوي افرادي كه در طول اين دو سال سكوت كرده بودند، كارت‌هاي مهمي را از دست داده و شرايط براي ادامه سناريوي التهاب آفريني دشوار شده است.