هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 23:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 1 اسفند 1389 ساعت 18:56
يكشنبه 1 اسفند 1389 22:26 ساعت
2011-2-20 18:56:52
شناسه خبر : 63386
فائزه هاشمی، در جریان ناآرامی های 30 خرداد امسال نیز، به همراه برخی بستگانش، از جمله دو دختر خود و همسر حسین مرعشی در میان آشوبگران حضور یافت که که همگی توسط ماموران حافظ امنیت دستگیر شدند اما با وساطت‌های انجام گرفته، بازداشت آنان بیش از دو روز طول نکشید.

فائزه هاشمي رفسنجاني كه در تمام تجمع‌هاي غيرقانوني بعد از انتخابات سال 88 تاكنون حضور داشته است، عصر امروز در خيابان ولي‌عصر(عج) بالاتر از تقاطع فاطمي بازداشت شد.

به گزارش رجانیوز، فائزه هاشمی در حالي بازداشت شد كه در حال تحريك كردن عابران پياده در اين مسير براي تجمع و سردادن شعار عليه نظام بود.

فائزه هاشمی، در جریان ناآرامی های 30 خرداد امسال نیز، به همراه برخی بستگانش، از جمله دو دختر خود و همسر حسین مرعشی در میان آشوبگران حضور یافت که که همگی توسط ماموران حافظ امنیت دستگیر شدند اما با وساطت‌های انجام گرفته، بازداشت آنان بیش از دو روز طول نکشید. آن زمان گفته شد آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني در واكنش به حضور فرزندش در آشوب روز 30 خرداد ادعا كرده است كه وي براي خوردن ساندويچ در اين محل حضور داشته است.

فائزه هاشمي همچنين در جريان هتك حرمت عاشوراي حسيني در سال گذشته نيز در كنار عناصر ضدانقلاب، بهايي‌ها، عوامل منافقين و سلطنت‌طلب‌ها به ميدان آمد و به تحريك و افزودن بر دامنه ناآرامي‌ها پرداخت.

حضور فائزه هاشمي در تجمع‌هاي غيرقانوني متعدد روزهاي 25 خرداد، 30 خرداد، روز قدس، 13 آبان، 16 آذر، روز عاشورا در سال 88 و تجمع غيرقانوني امروز به دعوت ضدانقلاب مقيم خارج در حالي است كه تاكنون برخورد قضايي با وي انجام نشده است، به طوري كه در جريان بازداشت 30 خرداد 88 نيز بيش از چند ساعت در بازداشت نماند.

قوه قضائيه تاكنون تأكيد كرده است كه به محض ورود مهدي هاشمي به كشور با او برخورد خواهد كرد اما با وجودي كه فائزه هاشمي در كشور حضور دارد، تاكنون وي را احضار و با او برخورد نكرده است.

تكميلي:

فائزه هاشمي ساعاتي پس از بازداشت طبق روال دفعه قبل آزاد شد. وي در اظهارات اوليه خود پس از بازداشت انگيزه‌اش از حضور در اين منطقه را خريد لباس عنوان كرده اما توضيح نداده است كه چه ارتباطي ميان خريد لباس در اين روز خاص و تحريك عابران به سردادن شعار و درگيري با مأموران انتظامي وجود دارد.

در عين حال، مشخص نيست چرا در حالي كه بازداشت‌شدگان روز 25 بهمن قرار است فعلاً دربند باشند و حتي ممكن است تعطيلات سال جديد را نيز در بازداشت به‌سر ببرند، فائزه هاشمي با سابقه حضور فعال در تجمع‌هاي غيرقانوني، براي دومين بار بازداشت و به فاصله چند ساعت آزاد مي‌شود كه اين البته مي‌تواند درس عبرتي نيز براي فريب‌خوردگاني باشد كه به اميد افرادي مانند او به صحنه ناآرامي‌ها مي‌آيند و سپس گرفتار مي‌شوند.

فائزه هاشمي رفسنجاني هنگام بازداشت، وقتي كه خبرنگار ايرنا از او سوال كرد هدف شما از حضور در خيابان در اين ساعت از روز چه بود گفت: جوابي به شما نمي‌دهم شما اگر جوابي مي‌خواهيد بايد به دفتر من بياييد تا آزادانه با هم صحبت كنيم.

وقتي كه ايرنا از او پرسيد شما كه مدعي هستيد چرا به نيروهاي امنيتي توهين مي‌كنيد؟ اظهار داشت: من پاسخي به شما نمي‌دهم.

زماني كه فائزه هاشمي درخواست آب كرد، خبرنگار ايرنا براي او آب آورد و گفت چيز ديگري نياز نداريد؟ او در پاسخ به خبرنگار ايرنا گفت: ژست آدم هاي حق به جانب را نگيريد و من با شما هيچ صحبتي ندارم.