هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 09:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 بهمن 1389 ساعت 17:10
يكشنبه 10 بهمن 1389 20:40 ساعت
2011-1-30 17:10:45
شناسه خبر : 61609

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به شعار "نه غزه؛ نه لبنان" حامیان سران فتنه اشاره کرد و گفت: محمود عباس در مدار سازش با رژیم صهیونیستی است و می‌توان این شعار را در راستای قدرانی سران فتنه به دلیل هدیه محمود عباس به آن‌ها دانست.

به گزارش شبکه ایران، روز گذشته شبکه تلویزیونی «الجزیره» اسناد همکاری تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی برای تضعیف جنبش حماس را به وسیله حمایت و هدایت آشوبگران ایرانی افشا کرد.

این اسناد نشان می‌دهند که «صائب عریقات» مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با «جمیز جونز» مشاور امنیت ملی آمریکا در دوازدهم اکتبر سال ۲۰۰۹ تصریح کرده است: «محمود عباس برای همراه کردن جریانی در ایران که حامی سازش با اسرائیل بودند، یک تاجر فلسطینی را راضی کرد تا پنجاه میلیون دلار برای راه اندازی یک شبکه رادیویی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران یعنی میرحسین موسوی پرداخت کند.»

افشای این سند در حالی صورت گرفته است که «آیت‌الله جنتی» دبیر شورای نگهبان قانون اساسی مرداد ماه سال جاری در خطبه‌های نمازجمعه تهران خبر داد سران فتنه یک میلیارد دلار با واسطه برخی کشورهای عربی به‌ویژه عربستان سعودی برای براندازی نظام دریافت کرده‌اند. این اظهارات اگرچه در آن زمان با واکنش جریان رسانه‌ای فتنه مواجه شد و آن‌ها تلاش کردند افشاگری دبیر شورای نگهبان را مخدوش کنند اما افشاگری اخیر الجزیره حکایت از صحت این مدعا دارد.

در همین راستا، "محمد کرمی‌راد" عضو کیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با شبکه ایران، با اشاره به این تبادل مالی میان سران فتنه و غرب گفت: افشای این گونه کمک‌ها از سوی غرب و رژیم صهیونیستی به سران فتنه تازگی ندارد و اینگونه روابط مدت‌هاست که افشا شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید منتظر افشای اسناد جدید‌تری از کمک‌های مالی غرب به سران فتنه باشیم، تصریح کرد: افشای اسنادی از هدیه میلیون دلاری محمود عباس به موسوی نیز در راستای همین کمک‌های غرب به سران فتنه است. در آینده با افشای اسناد جدید‌تر مردم متوجه همدلی و همراهی بیشتر جریان فتنه با غرب و رژیم صهیونیستی خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین به شعار "نه غزه؛ نه لبنان" حامیان سران فتنه اشاره کرد و گفت: محمود عباس در مدار سازش با رژیم صهیونیستی است و می‌توان این شعار را در راستای قدرانی سران فتنه به دلیل هدیه محمود عباس به آن‌ها دانست.