هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 2 مرداد 1396
ساعت 13:34
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 دى 1389 ساعت 00:01 2011-1-8 00:01:54
شناسه خبر : 59089

 يك كارشناس مسائل سياسي با بيان اينكه نقش خاتمي در فتنه 88 عملا جدي‌تر از ديگر سران فتنه بود، گفت: رفتار و عملكرد خاتمي در دوره‌هاي مختلف نشان داد كه به حكومت بر مبناي دين و به آراي واقعي مردم اعتقادي ندارد.

علي محمد نائيني، در گفت‌وگو با فارس در خصوص اظهارات اخير خاتمي و ديدارش با نمايندگان اقليت مجلس، اظهارداشت: در فتنه 88 برخي غفلت، برخي كوتاهي و عده‌اي نيز خيانت كردند.

وي گفت: بسياري از افراد گروه اول و دوم به تدريج با روشن‌تر شدن موضوع اعلام موضع و تا حدودي جبران و مرز خود را با دشمن و جريان فتنه آشكار كردند اما كساني كه خيانت كردند هيچ راه برگشتي براي آنها نيست.

اين كارشناس مسائل سياسي با بيان اينكه خيانتكاران تاكنون مرزي با دشمنان اين مردم نداشتند، افزود: مردم در روز 9 دي به صورت آشكار مثلث سران فتنه را هيچ انگاشتند و در دادگاه افكار عمومي آنها را محكوم و به مردگاني سياسي تبديل كردند.

نائيني به انتقاد از كساني كه نظام را به تقلب و كشتن شهروندان خود متهم كردند، پرداخت و تاكيد كرد: آنها كه با معاندين نظام جمهوري اسلامي در يك صف قرار گرفتند، از ابتدا نيز به نظام جمهوري اسلامي و پايه‌هاي اصلي آن بي‌اعتقاد بودند، لذا با آشكار شدن چهره واقعي آنها در اين فتنه، حق بازگشت به نظام را ندارند.

وي تصريح كرد: رفتار و عملكرد خاتمي در دوره‌هاي مختلف نشان داد كه به حكومت بر مبناي دين و به آراي واقعي مردم اعتقادي ندارد؛ چراكه عملكرد او به عنوان رئيس دولت به اصطلاح اصلاحات همه ارزش‌هاي ديني و انقلابي را به چالش كشيد و در سال گذشته نيز با همراهي ديگر سران فتنه و ضد انقلاب، آراي به حق مردم و نتيجه مطالبات عامه مردم را نپذيرفت.

اين تحليل‌گر مسائل سياسي نقش خاتمي را در فتنه 88 محوري دانست و افزود: مردم مواضع واقعي خود را در راهپيمايي ميليوني " 9 دي " عليه مثلث فتنه يعني «خاتمي، موسوي و كروبي» به طور يكپارچه و شفاف اعلام كرده‌اند.

*ژنرال‌هاي شكست خورده براندازي نرم بايد منتظر تدبير جديد نظام باشند

نائيني با بيان اينكه نظام در برخورد با سران فتنه تاكنون مدبرانه عمل كرده است، تصريح كرد: ژنرال‌هاي شكست خورده براندازي نرم بايد منتظر تدبير جديد نظام باشند.

وي با تاكيد بر اينكه سران فتنه با عملكرد خصمانه، خود را از دايره نظام خارج كردند، سوال كرد: امروز آنها چگونه و با چه رويي حرف از بازگشت و شرط گذاري براي آن مي‌زنند.

اين كارشناس مسائل سياسي، اقدام جديد خاتمي را ادامه فرمول ديكته شده از سوي تئوريسن‌هاي جنگ‌هاي نرم دانست و گفت: بعد از شكست جريان فتنه و سران آن در جريان براندازي، يكي از مهره‌ها بايد براي حفظ روحيه نيروهاي پياده نظام و استفاده از فرصت در شرايط جديد، پروژه بازگشت ظاهري به نظام را مطرح ‌كند.

نائيني خاطرنشان كرد: سران فتنه در كمك به دشمنان نظام ذره‌اي كوتاهي نكردند و با تمام توان و امكانات خود به جنگ آشكار با نظام برخواستند.

وي با بيان اينكه تاخير در محاكمه سران فتنه به منزله عقب‌نشيني نظام نيست، خطاب به نمايندگان اقليت مجلس گفت: افرادي كه خود را در كنار سران فتنه تعريف مي‌كنند و با فتنه‌گران ملاقات مي‌كنند، خواسته و مطالبه عموم مردم و خيانت‌هاي سران فتنه را ناديده گرفتند كه اين رفتار نمايندگان از نظر مردم بخشودني نيست.

اين كارشناس مسائل سياسي در خاتمه ضمن تاكيد بر اينكه در فتنه بزرگ 88 خاتمي و موسوي و كروبي در كنار هم بودند، تصريح كرد: مردم اين را به خوبي مي‌دانند كه نقش خاتمي در فتنه 88 عملا جدي‌تر از ديگر سران فتنه بود. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms