هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 اسفند 1399
ساعت 11:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 آذر 1387 ساعت 17:03
سه شنبه 12 آذر 1387 20:33 ساعت
2008-12-2 17:03:21
شناسه خبر : 5610

بسياري از سازمان هاي حامي محيط زيست کانادا از شرکت نستله به دليل درج اگهي هاي دروغي که ادعا مي کند بطري هاي آب آشاميدني اين شرکت بيش از ديگر محصولات مشابه، سازگار با محيط زيست است شکايت کردند.

به گزارش برنا به نقل از وب سايت مرکز "اکو جاستيس"، شرکت نستله يکي از بزرگترين شرکت هاي توليد کننده مواد غذايي در جهان اخيراً در کشورهاي آمريکاي شمالي اقدام به درج آگهي هاي تبليغاتي براي بطري هاي آب آشاميدني خود کرده که طبق آن اين شرکت ادعا مي کند: "بطري هاي آب آشاميدني شرکت نستله سازگار ترين محصول مصرفي با محيط زيست جهان است.

گزارش ها حاکي است گروه حافظان محيط زيست کانادا مشتمل بر "اکوجاستيس"، "بنياد دوست داران محيط زيست کانادا" و "موسسه پلاريس" طي روزهاي اخير شکايت نامه اي عليه اين ادعاي شرکت نستله به شرکت استانداردهاي تبليغاتي کانادا تسليم کرده اند.

در آگهي شرکت نستله آمده است اغلب بطري هاي آب آشاميدني اين شرکت قابل باز يافتند و اين محصول از هر محصول مشابه ديگر در جهان پاکيزه تر بوده و بيش از ديگر محصولات، سازگار با محيط زيست است که اين تبليغات از سوي سازمان هاي حفاظت از محيط زيست به نوعي گمراه کردن اذهان عمومي تلقي شده است.

گزارش ها حاکي است علاوه بر اقدامات اين شرکت در زير پا گذاردن قوانين استانداردي نستله به دليل فعاليت در رژيم صهيونيستي اسرائيل ، کار اجباري کودکان در مزارع و فروش محصولاتي که موجب مرگ چندين کودک شيرخواره شده، در بسياري از کشورها تحريم شده است .

گفتني است به دنبال اعتراضات شديد بسياري از گروه هاي حامي حقوق بشر از سال 1997 نام شركت نستله به دليل ارتباط اقتصادي با رژيم صهيونيستي در ليست سياه اين گروه هاي حقوق بشري قرار گرفته و فروش بسياري از محصولات اين شرکت همچون نسکافه نستله، محصولات مگي و کاکائوهاي کيت کت در بسياري کشورهاي عضو "ليگ عرب" همچون مصر، لبنان، عربستان سعودي و سوريه ممنوع شده است