هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 ارديبهشت 1396
ساعت 21:10
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 آذر 1389 ساعت 23:01 2010-12-6 23:01:40
شناسه خبر : 55819

در كميته اضطرار كاهش آلودگي هوا موضوع طرح ايجاد جت فن در اطراف تهران مورد بررسي قرار گرفت و سازمان محيط زيست و وزارت كشور درباره تعطيلي احتمالي روز چهارشنبه تصميم‌گيري مي‌كنند.

به گزارش فارس، در كميته اضطرار كاهش آلودگي هواي تهران كه با حضور شاعري قائم مقام محيط زيست برگزار شد، موضوع ايجاد باران مصنوعي توسط هواپيماهاي كوچك و همچنين ايجاد جت فن در اطراف تهران به منظور تصفيه هواي آلوده مورد بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه پس از مطرح شدن بحث‌هاي تخصصي قرار شد در صورت عدم مشكل از فردا در ساعت 8 صبح در مناطق بياباني اطراف تهران كه خالي از سكونت است، به صورت پايلوت هواپيماهاي كوچك نسبت به آب‌پاشي اقدام كنند.

همچنين از ديگر مباحث مطرح شده ايجاد جت فن و يا به عبارتي ايرواش مورد بررسي قرار گرفت تا اين دستگاه‌ها در صورتي كه شرايط جوي اجازه دهد با فشار قوي هواي آلوده را كشيده و پس از تصفيه هواي سالم خارج كنند.

كارشناسان و متخصصان وزارت صنايع بحث‌هايي پيرامون اين طرح با توجه به فشار هوا مطرح كردند و قرار شد تصميم‌گيري نهايي به جلسه‌اي در فردا موكول شود. ضمن اينكه در صورت مثبت بودن نظر كارشناسان درباره اجرايي شدن آن به عنوان طرحي در اختيار دولت قرار گيرد تا پس از تصويب اجرايي شود.

همچنين با توجه به پيشنهاد تعطيلي روز چهارشنبه با توجه به پايداري هوا قرار شد در صورتي كه پيش‌بيني‌هاي هواشناسي مبني بر وزش باد طي روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه صورت نگيرد، فردا شرايط جوي بررسي شده و در صورت مشاهده پايداري هوا سازمان حفاظت محيط زيست و وزارت كشور درباره احتمال تعطيلي روز چهارشنبه تصميم‌گيري كنند.

بر اساس تصميم‌گيري هيئت دولت كميته اضطرار موظف است شرايط پايداري هوا را بررسي كرده و تصميم‌گيري درباره تعطيلي بر عهده سازمان محيط زيست و وزارت كشور باشد. 
 

  

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت