هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 آذر 1389 ساعت 15:46 2010-12-4 15:46:03
شناسه خبر : 55439

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به کاهش بیش از 40 درصدی ترافیک پایتخت با ادامه اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها در تهران از افزایش ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران خبر داد و گفت: بر این اساس طرح ترافیک و زوج و فرد ازساعت 6:30 تا 19 از فردا یکشنبه در تهران اجرا می‌شود.

سردار حسین رحیمی روز شنبه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه نواقص اجرای طرح زوج و فرد که از هفته گذشته آغاز شده است برطرف شد افزود: هم‌اکنون در 400 نقطه تیم‌های ثابت پلیس راهور مستقر شده و خودروهای گشتی و تیم‌های موتوری نیز به شدت محدوده طرح زوج و فرد وطرح ترافیک را کنترل می‌کنند.

وی با اشاره به کاهش بیش از 40 درصدی ترافیک در تهران تصریح کرد: در تمامی محورهای بزرگراهی و شریانی درجه یک و دو بجز یک مورد در اتوبان رسالت در روز شنبه مشکل خاصی نداشته‌ایم که این امر نشان دهنده همکاری خوب مردم دردرجه اول و پس از آن تلاش نیروهای پلیس است.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه حجم تخلفات و توقیف خودروها نیز به شدت کاهش یافته است به ایسنا گفت: طی هفته گذشته بیش از 5 هزار دستگاه موتورسیکلت و بیش از 4 هزار خودرو دودزا توقیف و روانه پارکینگ شدند که هم‌اکنون میزان خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا در تهران به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه 80 درصدآلودگی هوای تهران مربوط به منابع متحرک شامل خودروها و موتورسیکلت‌هاست تصریح کرد: اجرای طرح زوج و فرد در کل تهران موجب شد تا علی‌رغم پایداری جوی از وضعیت «هشدار» به «اضطرار» نرسیم.

رییس پلیس راهور تهران خاطرنشان کرد: اجرای سراسری طرح تردد نوبتی خودروها نشان داد که ترافیک تهران قابل کنترل کردن است اما باید مردم همکاری و مسوولان در این زمینه مشارکت کنند.

وی اجرای این طرح را یکی از بهترین شیوه‌ها برای کنترل ترافیک تهران دانست و گفت: البته در کنار آن دولت و شهرداری تهران نیز باید دست در دست هم داده و با سرعت بیشتری نسبت به توسعه حمل و نقل عمومی اقدام کنند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به خلوت شدن خیابان‌های پایتخت گفت: خوشبختانه مسافرها نیز خیلی زودتر از روزهای عادی به مقاصد خود رسیده و تاکسی‌ها و سایر وسایط حمل و نقل عمومی نیز با سرعت بیشتری در تهران تردد کرده‌اند.

وی از افزایش ساعات اجرای طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در تهران از روز یکشنبه خبر داد و به ایسنا گفت: بر اساس ابلاغیه صورت گرفته اجرای این دو طرح از روز یکشنبه از ساعت6:30 تا 19 خواهد بود.

رییس پلیس راهور تهران تصریح کرد: بدین ترتیب در کل تهران خودروهایی که دارای رقم سمت راست یک، 3، 5، 7 و 9 هستند روزهای فرد و خودروهایی که دارای رقم سمت راست 2، 4، 6 و 8 هستند تنها روزهای زوج اجازه تردد داشته و در داخل محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد کماکان مانند روزهای قبل تنها خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک اجازه حرکت دارند.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت تردد زوج و فرد در تهران شامل خودروهای دارای آرم طرح ترافیک، سرویس‌های مدارس و خودروهای امدادی نمی‌شود.
 

  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x