هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 28 اسفند 1397
ساعت 02:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 آذر 1389 ساعت 12:29 2010-12-3 12:29:01
شناسه خبر : 55269
رفتارهاي متوهمانه چند سال اخير شهبازي كه تا لحظه بازداشت در روز گذشته (چهارشنبه) نيز ادامه داشته، اعتبار فعاليت‌هاي تحقيقاتي و تاريخي او را نيز به‌شدت مخدوش كرده، به‌طوري كه برخي پژوهشگران معتقدند يافته‌هاي تاريخي او نيز اگر مشابه همين داستان‌سرايي‌ها باشد، اعتبار پژوهشي ندارد و بافته‌هاي يك ذهن متوهم است.

عبدالله شهبازي كه حدود سه سال قبل با انتشار يك كتاب اينترنتي تعداد قابل توجهي از مسئولان سابق و فعلي استان فارس را به زمين‌خواري متهم كرده و در دادگاه بدوي و تجديدنظر محكوم به حبس شد، روز گذشته در حالي بازداشت شد كه تا آخرين لحظات قبل از دستگيري، مشغول داستان‌سرايي‌‌هاي متوهمانه بود.

به گزارش رجانيوز، شهبازي كه از توهم عميقي رنج مي‌برد و شگرد او در حذف و از ميان به در كردن افرادي كه به هر دليل با او مخالف هستند يا مشكلي دارند، بدنام كردن آن‌ها از طريق انتساب اتهامات متنوع اقتصادي، عقيدتي و حتي سوابق خانوادگي است، كمتر از سه سال قبل، كتابي اينترنتي با فرمت پي‌دي‌اف و عنوان "زمين و انباشت ثروت" منتشر كرد و در آن دست به تسويه حساب با تعدادي از مسئولان استان فارس زد.

متهم كردن مسئولان اصولگرا و عبور از مديران وابسته به جريان اصلاح‌طلب بدون كمترين تعرض به آن‌ها، از نكات قابل توجه اين اقدام شهبازي بود كه وي از آن به‌عنوان افشاگري ياد مي‌كرد. همان زمان، روزنامه كارگزاران، گزارش و عكس اصلي صفحه اول خود را به بازداشت موقت شهبازي در اواخر خداد سال 87 اختصاص داد تا در هم تنيدگي وي با اين جريان براي اجراي پروژه تخريب شخصيت مخالفانش بيشتر روشن شود.

در عين حال، رفتارهاي متوهمانه چند سال اخير شهبازي كه تا لحظه بازداشت در روز گذشته (چهارشنبه) نيز ادامه داشته، اعتبار فعاليت‌هاي تحقيقاتي و تاريخي او را نيز به‌شدت مخدوش كرده، به‌طوري كه برخي پژوهشگران معتقدند يافته‌هاي تاريخي او نيز اگر مشابه همين داستان‌سرايي‌ها باشد، اعتبار پژوهشي ندارد و بافته‌هاي يك ذهن متوهم است.

عصر روز چهارشنبه هنگامي كه مأموران كلانتري گلدشت معالي آباد به بلوار چمران خيابان محموديه رفتند تا شهبازي را به اتهام نگارش كتاب "زمين و انباشت ثروت" كه در آن به برخي از مسئولين لشكري و كشوري استان فارس اتهاماتي وارد شده بود، به حكم شعبه 16 دادگاه تجديد نظر استان دستگير و روانه زندان كنند، اتفاقات جالبي مي‌افتد.

پس از مراجعه مأموران به منزل شهبازي، همسر وي مي‌گويد كه او در شيراز نيست! اما مأموران با بيان اينكه حكم ورود به منزل را در اختيار دارند و ارائه‌ي آن، وارد منزل مي‌شوند.

نكته قابل توجه اينكه، مأموران پس از ورود به منزل در كنار راهروي ورودي، چند قبضه سلاح كمري و نظامي از جمله سيمينف (قناسه)، كلاشينكف، پنج پران و كلت به همراه 892 قطعه فشنگ نظامي كلاشينكف و 54 قطعه فشنگ كلت كمري كشف مي‌كنند.

در حالي كه مأموران پس از كشف اين مهمات حساس‌تر مي شوند و داخل منزل را به صورت دقيق تر بازرسي مي كنند، شهبازي را در حالي كه پشت لب تاپ خود مشغول نگارش آخرين مطالب در سايت شخصي‌اش بود، مي‌يابند و جالب اينكه دقايقي قبل از اينكه شهبازي در داخل خانه پيدا شود، در آخرين مطالب سايت خود نوشته است: «حوالي ساعت 4:15 بعد از ظهر امروز، چهارشنبه، در زماني كه در مسافرت هستم، مأموران نيروي انتظامي سرزده وارد خانه من شده و به تفتيش و بازرسي شديد خانه پرداختند...»

شهبازي پس از اينكه مأموران متوجه حضور او در داخل منزل شدند، با جمله "دستگيرم كردند" مطالب خود را پايان مي دهد.

وي پس از دستگيري شروع به فرياد و جنجال مي كند كه شما حق ورود به منزل من را نداريد،‌ شما حق جلب كردن من را نداريد و ... كه با حكم كتبي قاضي اجراي احكام مواجه مي شود.

شهبازي براي خارج شدن از اين وضعيت، با فرماندار شيراز تماس تلفني مي‌گيرد كه ظاهراً براي او نتيجه‌اي نداشته است.

پس از انتقال شهبازي به كلانتري با توجه به اينكه مهمات غير مجاز در منزل وي نگهداري شده است اداره اطلاعات خواستار انتقال وي به اين اداره مي شود كه برخي مسئولين استان، مانع از انتقال فوق شده و شهبازي را به حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي منتقل مي‌كنند.

پس از تماس با فرماندهان نيروي انتظامي، گروهي ويژه براي بررسي مهمات كشف شده در منزل شهبازي از تهران روانه شيراز خواهند شد.