هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 20 مرداد 1399
ساعت 10:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 آذر 1389 ساعت 16:46
دوشنبه 8 آذر 1389 20:16 ساعت
2010-11-29 16:46:34
شناسه خبر : 54885
كمتر از يك هفته قبل خبر دستيابي ايران به روش محاسبه تابع اهميت نوترون در يك پروژه رساله دكتراي فيزيك در دانشگاه اميركبير منتشر شد كه دكتر شهرياري استاد راهنماي آن پروژه بود.

یک روز پس از آنکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان لبنانی، در بیروت، ایران را در زمینه پیشرفت علمی بهترین الگو معرفی کرد و مشكل كشورهاي بزرگ در جهان با ايران را برنامه ریزی براي رسيدن به اوج قله‌هاي علمي و توليدي در جهان عنوان کرد، در یک اقدام کور، دو تیم تروریستی صبح امروز حوالی ساعت 8 صبح، دو نفر از اساتید برجسته دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی تهران را بگونه‌ای مشابه و در دو نقطه متفاوت از شهر تهران به شهادت رساندند.

به گزارش رجانیوز، در حالیکه غرب خود را برای دور جدید مذاکرات در هفته‌های آینده با ایران آماده کرده است و برخی اخبار از یک طراحی انگلیسی با مدیریت ساورز برای به شکست کشاندن این مذاکرات حکایت دارد، دکتر مجید شهرياري و دکتر فريدون عباسي دواني از اعضای برجسته دانشکده مهندسي هسته اي دانشگاه شهید بهشتی تهران، در دو نقطه متفاوت ولی به صورت کاملا مشابه، حوالی ساعت 8 صبح امروز هدف حمله تروریستی قرار گرفته و يکي از اين اساتيد به شهادت رسيد.

تروريست‌های موتور سوار، با نزدیک شدن به خودروی حامل اساتید یاد شده، با چسباندن يك بمب به ماشين از آن فاصله گرفته و سپس خودروها را منفجر کرده‌اند.

استاد دكتر مجید شهرياري در بلوار نيروي زميني ارتش  و در حالیکه به همراه همسر خود در حال حرکت بوده است مورد این حمله قرار گرفته که بلافاصله و درجا پس از انفجار پژوي 405 به مقام شهادت نائل شده و همسر و راننده وي نيز به بيمارستان منتقل شده اند.

استاد عباسي نیز صبح امروز با همين شيوه در خودروي پژو 206مقابل دانشگاه شهيد بهشتي وترور شده است که وي و همسرش به دليل جراحات به بيمارستان طالقاني منتقل شده و تحت مداواي سرپايي قرار گرفته و هم اکنون از بيمارستان مرخص شده اند. 

دستيابي به فناوري طراحي قلب رآکتور؛ عامل ترور استاد عباسي

اين دو استاد برجسته هسته‌اي عضو هيئت مؤسس انجمن هسته‌اي ايران زير نظر سازمان انرژي اتمي ايران بودند. دكتر عباسي دواني علاوه بر دانشگاه شهيد بهشتي در دانشگاه امام حسين(ع) نيز تدريس داشت. هر دوي اين اساتيد با مراكز تحقيقاتي و پژوهشي وزارت دفاع نيز همكاري داشتند.

كمتر از يك هفته قبل خبر دستيابي ايران به روش محاسبه تابع اهميت نوترون در يك پروژه رساله دكتراي فيزيك در دانشگاه اميركبير منتشر شد كه دكتر شهرياري استاد راهنماي آن پروژه بود.

هدف اولیه در این طرح کسب دانش و تخصص محاسبات نوترونی و طراحی قلب یکی از مهمترین انواع رآکتورهای نسل آینده و در مرحله بعد، آمادگی برای پیوستن به طرح های بین المللی در حال اجرا در این زمینه است.

برای نخستین نمونه آزمایشی رآکتور زیر بحرانی واداشته با شتابنده که قرار است تا سال 2016 ساخته شود، اهداف دیگری از جمله، بررسی امکان پذیر بودن ساخت این نوع رآکتورها در مقیاس واقعی، مطالعه ایمنی، تبدیل پسماند هسته ای و استفاده از آن به عنوان وسیله تولید رادیودارو، مورد توجه قرار گرفته است.

همچنين در 27 مهرماه سال جاري، از 62 نفر از افتخارآفرينان دانشگاه شهيد بهشتي در تالار ابوريحان اين دانشگاه تجليل شده بود و در سال 86 به‌عنوان استاد نمونه كشوري انتخاب شده بود. نام اين استاد در ليست افراد تحت تحريم قطعنامه 1747 شوراي امنيت عليه ايران در اسفند ماه 85 و همچنين در ليست افراد تحت تحريم در قطعنامه 1747 شوراي امنيت در سال 2006 نيز قرار داشته است که حکايت از يک برنامه ريزي طولاني براي ترور وي دارد.

دکتر عباسی معاون دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی در سال 85 و از اساتید انقلابی و مومن دانشگاه شهید بهشتی بوده که به گفته دانشجويان دانشگاه با روحیه‏اي شهادت طلبانه و آماده شهادت وارد حوزه فعالیت در زمينه فيزيک هسته‎اي شده بود.

سرعت گرفتن موتور پیشرفت علمی در دانشگاه‌های ایران سبب شده است تا دشمنان ایران اسلامی پس از ناکامی در درگیر کردن دانشگاه‌ها به مسائل حاشیه‌ای و سیاسی، به ترور اساتید دانشگاه‌ها روی بیاورند، چنانکه سال گذشته نیز در چنین ایامی استاد محمدی، از اساتيد دانشگاه تهران، هدف ترور کور عناصر ضد انقلاب قرار گرفته و به شهادت رسید.
 

روايت شاهد عيني از حادثه ترور صبح امروز

يك شاهد عيني هم به فارس گفت: ساعت 7:45 دقيقه صبح امروز (دوشنبه)دو دستگاه موتورسيكلت با نزديك شدن به خودروي پژوي استاد دانشگاه شهيد بهشتي بمبي را به سمت خودرو پرتاب كردند كه باعث انفجار شد.

وي ادامه داد: ساعت 7:45 دقيقه صبح امروز دو دستگاه موتورسيكلت با نزديك شدن به خودروي پژوي استاد دانشگاه شهيد بهشتي بمبي را به سمت خودرو پرتاب كردند كه باعث انفجار شد.
وي اظهار داشت: انفجار ناشي از اين بمب صداي ناهنجاري توليد كرد و موتورسيكلت سواران با سرعت از محل حادثه گريختند.

اين شاهد عيني افزود: در ادامه اين حادثه پليس در ميدان دانشجو اقدام به تعقيب و گريز يك دستگاه پژو 206 كرد كه به دليل اقدام به فرار و بي‌توجهي به فرمان پليس مأموران به سمت اين خودروها شليك كردند.