هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 22:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 آبان 1387 ساعت 16:59 2008-11-20 16:59:45
شناسه خبر : 4839

رييس سازمان هواپيمايي كشوري با حضور در غرفه‌ي ايسنا در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها از ابلاغ بخشنامه‌ي مربوط به هماهنگي زمان‌هاي پرواز هواپيماها در هنگام نماز خبر داد.

كاپيتان حسين خانلري - در گفت‌وگو باايسنا، با بيان اين كه خوشبختانه صنعت هوانوردي پايبند به فرمايشات و معنويات رهبري بوده و هست گفت: پس از ابلاغ روز گذشته مقام معظم رهبري در رابطه با توجه به زمان نماز در مسافرت‌ها براي مسافران امروز صبح بخشنامه‌اي با سه محور به كليه‌ي شركت‌هاي هواپيمايي و شركت‌هاي فرودگاهي ابلاغ شد.

وي با بيان اين كه دو محور از اين بخشنامه به شركت‌هاي هواپيمايي مربوط است توضيح داد: در محور اول شركت‌هاي هواپيمايي بايد زمان پرواز را به گونه‌اي هماهنگ كنند كه حتما با وقت اذان و انجام فريضه‌ي الهي تداخل پيدا نكند تا مسافران بتوانند از اين زمان براي انجام فريضه‌ي نماز استفاده كنند.

او ادامه داد: همچنين شركت‌هاي هواپيمايي بايد براي سفرهاي طولاني امكاناتي را در داخل هواپيماها براي انجام فريضه‌ي نماز مسافران فراهم كنند تا مسافراني كه نتوانسته‌اند در فرودگاه نماز را اقامه كنند در داخل هواپيما نماز را انجام دهند.

وي در رابطه با محور سوم اين بخشنامه خاطرنشان كرد: شركت‌هاي فرودگاهي نيز بايد با فراهم‌آوري تسهيلات در ايجاد نمازخانه و محيط مناسب براي اقامه‌ي نماز شرايط را براي نمازگزاران فراهم كنند.