هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 11:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 مهر 1389 ساعت 15:00
دوشنبه 5 مهر 1389 18:30 ساعت
2010-9-27 15:00:46
شناسه خبر : 47562

حجت‌الاسلام بجانی با هدف عدالتخواهی در حوار حرم عبدالعظیم الحسنی به حجت‌الاسلام جهانشاهی پیوست.

به گزارش فارس، تابستان سال 1389 اگرچه برای دانشجویان و طلاب و جمع کثیری از مردم فصل استراحت و تفریح بود اما برای عدالتخواهان تابستانی پر کار و گرم بود، خصوصا برای طلبه سیرجانی در محضر سید الکریم شاه عبد العظیم حسنی (ع) که با استقبال جمعی از فعالین عدالتخواه طلبه و دانشجو و حمایت 19 نفر از شخصیت‌های مطرح فرهنگی مواجه شد.

طلبه سیرجانی که هم‌اینک در حرم شاه عبدالعظیم حسنی مقیم است، حرکتش را شروعی برای احیاء اصل هشتم قانون اساسی، اقدام عملی به بند میم وصیت نامه حضرت امام روح الله و لبیک گویی به ندای مقام معظم رهبری عنوان می‌کند.

اما در 130 امین روز از اقامت طلبه سیرجانی در محوطه جنوبی حرم مقدس شهر ری همزمان با بازگشایی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، حجة‌الاسلام روح‌الله بجانی طلبه عدالتخواه تبریزی نیز به جمع عدالتخواهان‌ پیوست.
حجة الاسلام بجانی اهل تبریز در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در باب همگانی کردن مطالبه عدالت و عمل به درخواست رئیس جمهور، اقدامات خود را از سال 1384 آغاز کرد و به برخی انتصابات در محل سکونت خود انتقاد کرد و این انتصابات را "معامله‌گرایانه " و "نادرست " خواند.

اقدامات بجانی ادامه داشت تا اینکه در مهر ماه سال 1387 تعدادی از مدیرانی که بجانی در خصوص آنها سخن گفته بود، از وی شکایت کردند و این شکایت حکم 1 سال حبس تعلیقی و 5 سال نفی بلد و ممنوعیت از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را برای بجانی در پی داشت.

براین اساس، پیوستن طلبه تبریزی به طلبه سیرجانی در حالی است که طی تحصن حجة الاسلام جهانشاهی در حرم عبدالعظیم الحسنی، برخی گروه‌ها با وی دیدار و از مواضع طلبه سیرجانی اعلام حمایت کردند.

از جمله این گروه‌ها می‌توان به بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ورامین، بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت، بسیجیان و رهروان شهدای شهر ری، کانون نخبگان مساجد تهران و حومه (مشریه، نازی آباد، کانون مسجد ولیعصر (عج) و ...) راویان روایت اردوهای راهیان نور کشور، اعضای فعال اتحادیه بین المللی امت واحده، فعالین جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور، مجمع وبلاگ نویسان ارزشی، گروه‌های عدالتخواهان از شهرهای اهواز، شوشتر، ایذه، تبریز، ارومیه، قم، شیراز، اصفهان، رامین، گرگانف و مازندران و ... اشاره کرد.

در این میان شخصیت‌هایی چون حسن عباسی، سعید قاسمی، وحید جلیلی، مسعود ده‌نمکی، مازیار بیژنی، کمیل کاوه، حسین کچوئیان، عباس سلیمی‌نمین و... نیز به کلبه عدالتخواهانه سری زدند و مراتب حمایت خویش را از این اقدام طلبه سیرجانی اعلام کردند.