هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 19:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 2 مهر 1389 ساعت 21:10 2010-9-24 21:10:54
شناسه خبر : 47149

شبکه ایران : شبکه تلویزیونی"بی‌بی‌سی" انگلیس در بازتاب سخنان رییس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ‌محمود احمدی‌نژاد در سخنرانی خود اعلام کرد که اکثریت مردم آمریکا، ملت‌ها و سیاستمداران بر این باورند که حملات 11 سپتامبر توسط بخش‌هایی از دولت آمریکا انجام شده است.

این در حالی‌ست که چندی پیش در روزهای باقیمانده به سالگرد واقعه 11 سپتامبر، 58 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی آمریکا اعلام کردند؛ دولت آمریکا در این واقعه دست داشته است.
با توجه به نظرات مردم آمریکا به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که 58 درصد از مردم آمریکا با احمدی‌نژاد هم‌عقیده‌اند و به این مسئله رسیده‌اند که دولت آمریکا مقصر اصلی در قضیه 11 سپتامبر است.

همچنین به گفته "بی‌بی‌سی"، احمدی‌نژاد پیشنهاد کرد که سازمان ملل درباره 11 سپتامبر یک گروه حقیقت یاب مستقل تعیین کند تا بعدها عده‌ای اظهار نظر درباره آن را ممنوع نکنند.

شبکه تلویریونی "ام‌اس‌ان بی‌سی" آمریکا اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در خصوص واقعه 11 سپتامبر کرده بود که نتیجه‌ای باورنکردنی در آن به ‌دست آمد. در این نظرسنجی پرسیده شده بود که "آیا شما بر این باورید که دولت آمریکا در وقایع 11 سپتامبر دست داشته است؟" که حدود 58 درصد از مخاطبان این شبکه در پاسخی صریح اعلام کردند که باور دارند دولت آمریکا در این جریان دست داشته و شواهدی هم در این خصوص وجود دارد.

بنابر این‌ گزارش، مسئولان ام‌اس‌ان بی‌سی که از پاسخ صریح "آری" وحشت داشته‌اند، پاسخ مثبت به سئوال را به صورت "بله، در این خصوص شواهدی وجود دارد" در نظرسنجی اعمال کرده‌اند تا از تندی ابراز نظر مردم آمریکا اندکی کاسته شود.

به گزارش شبکه ایران، در فضای موجود نظام بین‌الملل که جنایتکاران و قاتلان بزرگ جهانی مسئولیت خلع سلاح، مذاکرات سازش و صلح جهانی را به عهده گرفته‌اند و در این فضای مسموم به جرم و جنایت‌شان علیه بشیریت ادامه می‌دهند، رییس‌جمهوی ایران در نطق خود همچنین اعلام آمادگی کرد که ایران سال آینده میزبان کنفرانسی برای بررسی شناخت تروریسم و راه‌های مقابله با آن باشد.