هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 09:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 شهريور 1389 ساعت 13:34
يكشنبه 21 شهريور 1389 18:04 ساعت
2010-9-12 13:34:15
شناسه خبر : 45506

سایت‌های ضدانقلاب با واکنش نسبت به افتتاح شبکه تلویزیونی "آی فیلم"، شبکه پخش سریال‌های ایرانی به زبان عربی، آن را در راستای سیاست‌های تسلط ایران بر افکار عمومی جهان دانستند و به شدت از آن انتقاد کردند.

به گزارش شبکه ایران، ترس جریان ضدانقلاب از تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران بر افکار عمومی جهان، پروژه جدیدی را در این جبهه علیه ایران شکل داده است.

سایت خودنویس که به عنوان یکی از تندروترین مخالفان ایران شناخته می‌شود، در مطلبی نسبت به افتتحاح شبکه تلویزیونی "آی فیلم"، شبکه پخش سریال‌های ایرانی به زبان ایرانی واکنش نشان داده و آن را در راستای سیاست‌های تسلط ایران بر افکار عمومی جهان دانسته و به شدت از آن انتقاد کرده است.

این سایت که پیش از این به حمایت کامل از شبکه مبتذل و صهیونیستی "فارسی یک" پرداخته بود، ضمن حمله به شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران مانند پرس تی وی و العالم، این شبکه‌ها نشانه "توهم نجات بشریت" خوانده است و مدعی شده که این اقدامات هیچ تاثیری بر روی دیپلماسی عمومی جهان ندارد.

البته این مساله درحالی از سوی این سایت وابسته به همکاران سابق نشریات اصلاح‌طلب مطرح شده که خود این سایت چندی پیش و بعد از پخش مستند "تقاطع" از شبکه پرس تی وی که به بررسی نحوه قتل مشکوک ندا آقاسلطان می‌پرداخت، با ابراز عصبانیت از تاثیرگذاری بالای این برنامه خواستار تحریم تماشای پرس تی وی از سوی مخاطبان انگلیسی‌زبان شده بود!

پیش از این نیز رسانه‌های وابسته به رژیم سعودی در منطقه نظیر "العربیه" از تاثیرگذاری بالای شبکه خبری العالم بر روی مسائل دنیای عرب نظیر حمله رژِم صهیونیستی به غزه ابراز نگرانی کرده بود؛ مساله‌ای که با قطع چند هفته‌ای پخش این شبکه از ماهواره‌های بین‌المللی همراه بود.

گفتنی است شبکه آی فیلم روز عید فطر با حضور رئیس سازمان صدا و سیما به صورت رسمی افتتاح شد. این شبکه به پخش فیلم و سریال‌های ایرانی با دوبله عربی برای کشورهای منطقه می‌پردازد.