هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 12:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 شهريور 1389 ساعت 19:07
شنبه 13 شهريور 1389 23:37 ساعت
2010-9-4 19:07:24
شناسه خبر : 44785
سايت دستغيب البته توضيح نداده است چرا بيش از 100 نفر از مريدان حلقه به گوش او علي‌رغم اين‌همه تأكيد در مسجد مانده و با تدارك آلات ضرب و شتم؛ چوب و چماق و سنگ و آجر و كپسول آتش‌نشاني ده‌ها نفر از معترضان را مجروح و روانه بيمارستان كردند.

انتشار متن كامل اظهارات علي‌محمد دستغيب در پايگاه اطلاع‌رساني متعلق به او فرضيه از پيش سازماندهي شده بودن حمله طرفداران وي به تعدادي راهپيمايان روز قدس را كه پس از نمازجمعه به‌منظور بيان اعتراض خود به تشديد دوباره مواضع ضدانقلابي دستغيب مقابل مسجد محل اقامه نماز او تجمع كرده بودند، اثبات كرد.

به گزارش رجانيوز، اظهارات منتشر شده از علي‌محمد دستغيب كه در مراسم شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان (شب قبل از حادثه) ايراد شده علاوه بر اثبات سازماندهي شده بودن اين حمله، حاكي از تحريك حاضران در اين مراسم به تقابل با نهادهاي قانوني است.

وي با بيان اين ادعا كه "اقتدار طلبان برای حصر مسجد قبا برنامه دارند"، اظهارات تحريك آميز خود را اينگونه ادامه مي‌دهد: «اینجور نیست که فکر بکنید برای ما این کارها ضرری است. هیچ ضرری به ما نیست. از برکت امام زمان (ع) ما هیچ چیزی از دست ندادیم ...وقتی که دهنمان را بستند، وقتی که دست و پایمان را بستند، خوب دیگر ما پیش خدای‌تعالی تکلیفی نداریم.»

علي‌محمد دستغيب در بخش دیگری از اظهاراتش، از كارهايي نهي مي‌كند، كه دقيقاً‌ طرفداران او طي يك برنامه از پيش طراحي شده بر سر مردمي كه براي اعتراض آرام به اين مسجد آمده بودند، آوردند: «راضی نباشیم که یک عده جاهلی هم اگر آمدند و یک کارهایی کردند، یکدفعه ما برآشفته بشویم؛ نباید بخواهیم نفسمان را جلو بیاریم، شیطانمان را بخواهیم جلو بیاریم و فکر بکنیم که «حالا مثلاً فلان کار بنا هست بشود، ما هم بزنیم هر جوری شد، شد». یک عده‌ای را مثلاً لت و پار کنیم. این درست نیست که انسان بایستد تا لت و پار بشود ولی این هم صحیح نیست که ما به خاطر اینکه یک جایگاهی که جایگاه صدق است (بله جایگاه صدق است؛ جایگاهی است که خون شهیدان در آن ریخته شده است) بخواهیم این مکان را به هر شکلی حفظ کنیم. اگر احیاناً یک عده‌ای بنشینند به حساب تخیلات خودشان و به حساب توهمات خودشان (اینهایی که از سی سال پیش کینه‌هایی داشتند و پشت پرده هستند) برنامه‌ای برای مسجد داشته باشند، اما ما هیچ وقت راضی نیستیم که بخواهیم به اصطلاح مقابله به مثل کنیم و تلافی اعمال آن‌ها را داشته باشیم».

وي در بخش دیگری از اين سخنان تحريك‌آميز با اشاره به سخنان دو تن از افراد حاضر برای ماندن در مسجد گفت: «ما در صدد این نیستیم که بخواهیم کسی را کتک بزنیم، خونریزی بکنیم لشکر کشی کنیم و از دوستان عزیزمان از این دو برادری که الان صحبت کردند، خواهش می‌کنیم که بعد از پایان مراسم همه به خانه‌‌های خود بروند. شهیدان این مسجد خودشان حافظ هستند؛ یقیناً آنها زنده هستند، آنها حاکم هستند؛ هرکه بخواهد به هر نحوه‌ای فکر بکند که این مسجد را غیر از خانوادهٔ شهیدان، غیر از کسانی که وابسته به خانواده شهدا هستند، غیر از متقین، فکر بکند که می تواند نماز بخواند، اشتباه می‌کند و مطمئن هستم که این گونه است که اصلا نمی‌توانند اینجا بایستند. برای اینکه نزدیک به ۸۰۰ نفر ۹۰۰ نفر یا هزار نفر یا بیشتر شهیدانی که اینجا هستند، اینها روحشان حاضر است؛ مگر می‌شود کسی همچین کاری بتواند بکند که یه عده‌ای بیایند مسلح، با تفنگ با تجهیزات نظامی بیایند مسجد را از بین ببرند و آن را حصر کنند؟ خدای‌تعالی در حال اینکه رأفت دارد، مهربان است ولی کارهایش روی حساب است لذا شما از این جهت ناراحت نباشید».

پايگاه اطلاع رساني دستغيب سپس مي‌نويسد: در این هنگام که صدای گریه جمعیت بلند شده بود آیت الله دستغیب اعلام کردند: «نمی‌خواهد گریه کنید؛ درست نیست؛ شما خدا را دارید، پیغمبر را دارید، ائمه اطهار را دارید. هر کس که می‌خواهد به مسجد تجاوز کند و تعرّضی بکند، او باید گریه کند.»

سايت دستغيب البته توضيح نداده است چرا بيش از 100 نفر از مريدان حلقه به گوش او علي‌رغم اين‌همه تأكيد در مسجد مانده و با تدارك آلات ضرب و شتم؛ چوب و چماق و سنگ و آجر و كپسول آتش‌نشاني ده‌ها نفر از معترضان را مجروح و روانه بيمارستان كردند.

علي‌محمد دستغيب در ادامه اظهاراتش به سپاه و بسيج حمله كرده و مي‌گويد: «امیدواریم که این افراد سر عقل بیایند! کسی به مسجد تعرض نمی‌کند جز همین نظامی‌ها و الا مردم عادی که نمی‌آیند به مسجد تعرض کنند. نظامی هم که نباید به مسجد تعرض کند! این نیروهای به اصطلاح یا بسیجی یا لباس شخصی، اینها هستند که به مسجد تعرض می‌کنند.»

اخبار مرتبط:

حمله سازماندهي شده طرفداران علي‌محمد دستغيب به راهپيمايان شيراز

تصاوير جديد از حمله طرفداران علي‌محمد دستغيب به راهپيمايان شيراز