هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 22:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 شهريور 1389 ساعت 17:18 2010-9-3 17:18:59
شناسه خبر : 44645

فرج الله سلحشور خطاب به «محمد نوري‌زاد» نوشت: بگذاريد حقيقتي را روشن كنم، شايد بعضي از دزدان اموال عمومي و متقلب‌ها و پارتي‌دارها از چنگ قانون بگريزند اما يقين بدان كه خائنان به مملكت و عوامل بيگانه نمي‌توانند از قانون فرار كنند.

فرج الله سلحشور در پاسخ به نامه اخير محمد نوري‌زاد، مطلبي را نوشته و نسخه‌اي از آن را در اختيار خبرگزاري فارس قرار داده است كه متن كامل آن در ادامه مي‌آيد:

در اسلام عزيز شكل‌گيري شخصيت انسان ها را مرز هفده سالگي تعيين كرده‌اند. اگر كسي تا اين سن انساني مؤمن و متقي تربيت شد، شده است وگر نه بعد از 17 سالگي، اصلاح و رشد معنوي او با كرام الكاتبين است. ما زياد ديده ايم انسانهاي آلوده اي را كه سال ها رنگ عوض كرده و لباسي متفاوت با باطن خود پوشيده اند، اما در نهايت به حقيقت خود برگشته و ذات خود را بروز داده‌اند.
گوگوش خواننده زمان شاه با همه مفاسدش يكي از آنهاست. پس از نزديك به بيست و چند سال زن حاجي شدن و رعايت حجاب و عزاداري و خرج دادن براي امام حسين(ع)، توسط كيميايي به آمريكا گريخت و دوباره به فحشا و منكرات سابق خود مشغول شد. آقاي مخملباف نيز پس از سال‌ها ظاهر مذهبي و پرداختن به آثار مذهبي در نهايت به ذات گروهكي خود برگشت و اينك همان راهي را مي‌رود كه قبل از هفده سالگي رفته بود، و اينك يكي از پيروان دكتر پيمان نبام محمد نوري‌زاد كه چند سالي را در لباس خودي درآمده بود و دم از انقلاب و اسلام و فقاهت مي‌زد، بالاخره فيلش ياد هندوستان كرد و به اصل جنبشي خود بازگشت و تمام زحمت‌هاي شهيد آويني را در كنترل و اصلاح رفتار و اعتقاداتش به باد داد و اين آقا كه نتوانسته بود در عرصه سينما نامي دست و پا كند و نان ميلياردي سريال سازي هم نتوانسته بود او را سيركند، سفره معاويه را چرب‌تر از سفره علي عليه السلام يافت و به اصل خود بازگشت و اينك شهرت را در هوچي‌بازي و بي‌حرمتي به ارزش‌ها يافته است.
حقير در حد بضاعت اندك خويش از باب اداي تكليف به اين آقا نكاتي را ياد آور مي شوم كه فرداي قيامت شرمنده درگاه حق نشوم چرا كه در كشور اسلامي بي تفاوتي در برابر هتاكان و مهاجمان به ارزش ها و باورهاي ديني خشم خداوند را در پي خواهد داشت. بنده به اين آقا عرض مي كنم شما در جايي اشكالات و ايرادات خود را انتقاد از باب دوستي قلمداد كرده ايد. آري دوست خوب آنست كه معايب و اشكالات دوست را بگويد. اما يك نكته را فراموش كرده اي كه براي ملتي مسلمان سخن مي گويي كه اصل اين حديث را مي دانند. دوست آنست كه معايب دوست را به خود او بگويد نه در انظار و بر بام ماهواره و رسانه فرياد كند. اين كه تو مي كني هم افترا و اهانت است، هم دروغ و تهمت و هم دشمني و عداوت. اين گونه در پرده دين پنهان شدن و در قالب دوستي اهانت كردن را نفاق رذيلانه بايد خواند نه دوستي خير خواهانه!

1- در اولين بند از نصايح داهيانه و حكيمانه خود!! فرموديد چرا مقام معظم رهبري مسئله خودي و غير خودي را مطرح كردند؟!!
از شما مي پرسيم آنها كه در سفارتخانه هاي مختلف سازماندهي شده و 31 سال است توطئه مي كنند و بلواي 88 را به پا كردند خودي بودند؟! آنها كه خانه ها و مغازه ها و اموال عمومي را به آتش كشيدند خودي بودند؟! آنها كه براي بيگانگان جاسوسي مي‌كردند و قصد نابودي اين مملكت را داشتند خودي بودند؟! آنها كه ميلياردها ميليارد از سرمايه مردم را به جيب خود و آقازاده ها و بستگانشان سرازير كرده‌اند خودي هستند؟!! آنها كه به فحشاء و منكرات دامن مي زنند، شيطان پرستان، آمريكا پرستان، اسرائيل پرستان، آيا خودي هستند؟! آنها كه به نواميس مردم تجاوز مي كنند خودي هستند؟ آنها كه با ترويج و جانبداري از هنر ابتذال، فرهنگ و اعتقادات و ايمان و اخلاق جامعه را نشانه رفته‌اند خودي هستند؟ آيا بمب گذاران و تروريست ها خودي هستند؟ عياش‌ها و شرابخوارها و قماربازها خودي هستند؟!

آقاي نوري‌زاد اگر اينان كه شما مي‌فرماييد نبايد غيرخودي خوانده شوند پس حتماً غيرخودي ها، مؤمنين و رزمندگان و خانواده هاي شهدا و محجبه‌ها و نمازخوان‌ها و علما و عرفا، دانشمندان و مخترعين، قاريان و حافظان غيرخودي هستند!!! آيا جز اين است؟! يك راه ديگر نيز وجود دارد كه برخاسته از شخصيت و تفكر امثال توست و آن اينكه همه اين جانيان و خاطيان با اين مؤمنين و صالحان يكي هستند؟! نه آقا، يك نكته را شما بدان؛ رهبر انقلاب امام خميني و امام خامنه اي حرف ما ملت را مي زنند. اگر آنها هم مرز خودي و غيرخودي را مشخص و مطرح نمي كردند اين مردم خودي و غير خودي را خوب مي شناسند. كسي حق ندارد مؤمنين و صالحين را با اراذل و اوباش و آلوده ها و وابسته ها يكي كند. از امام و رهبر بالاتر خداوند است كه بين مؤمن و كافر، گناهكار و بي گناه، پاك و ناپاك تفاوت قائل شده و آنها را خودي و غير خودي خوانده است.

2- در دومين انتقاد گفته‌ايد جو جامعه براي مردمي كه با رهبر انقلاب همراهي مي‌كردند ناامن شد!!! يعني جو پليسي و ارعاب براي ده‌ها ميليون انساني كه در مساجد و هيأت ها در تظاهرات ها و انتخاب ها شركت مي كنند نا امن است، يا براي كساني كه به‌دنبال فساد و فحشاء و بدنبال چپاول و غارت و بدنبال خيانت به مملكت و وابستگي به بيگانه هستند نا امن شد؟!! آقاي نوري زاد، اگر نميداني بدان؛ قانون خداوند بر اينست كه جامعه مسلمين براي مؤمنين و صالحين امن و براي خطاكاران ناامن باشد. از قضا اعتراض ما مردم به مسئولين جمهوري اسلامي اينست كه، خطاكاران و خائنان و غارتگران و وابستگان فكري و فرهنگي چرا در اين جامعه امنيت دارند و كسي با آنها كاري ندارد؟! چرا امثال تو كه با حرافي، لفاظي، قلم بازي، خيانت و تخريب خود را انتقاد و دلسوزي قلمداد مي كنند در امنيت اند؟!!

3- با بخش اعظم اهانت نامه شما در بند 3 ببخشيد در شمارگان!! 3 موافقم . اينكه بسياري از گردن كلفت ها از زير بار قانون فرار مي كنند، اينكه قانون بيشتر براي ضعفاست با شما موافقم اما دو مطلب ذهن مرا مشغول كرده؛ يكي اينكه چرا قانون گريبان تو را كه ميلياردها تومان از بودجه بيت المال را صرف ساخت فيلم كردي و بخش اعظم آن را هم به جيب زدي و فيلم هاي مثبتي هم نساختي، قانون چرا يقه شما را نگرفت؟! دوم ؛ چرا آمريكا و اسرائيل و جنايتكارهاي دنيا هم مثل شما از پاسدارها و نيروهاي اطلاعاتي ما متنفراند؟ اين به نظر شما عجيب نيست؟!

اما بند 4؛ تو درست مي‌گويي. مسئولين مملكت مشغول اموري شده‌اند كه آنان را از امور معاش و مبارزه با مفاسد بازداشت. اما مي‌داني آن امور چگونه به وجود آمده؟ آن امور توسط ايادي دست نشانه ابرقدرت ها و نوكران بي جيره و باجيره مواجب آنان در داخل و خارج ايجاد شده است – مسئولين مملكت بايد تمام توانشان صرف خنثي كردن توطئه هايي مي شود كه توسط مافياي قاچاق و مافياي فساد و فحشاي ماهواره اي و رسانه اي براي مملكت درست شده است و صرف خنثي كردن ضربه هايي شود كه نوكران بي جيره مواجبي مثل تو كه خوراك تبليغاتي براي دشمن درست كرده اند. ضمناً نگران آبروي جمهوري اسلامي هستيد!! اگر آبرو آنست كه بايد ابر قدرت ها و استكبار و اسرائيل آنرا تأييد كنند و اگر ارزش آنست كه ايادي شيطان تعريف مي كنند ارزاني خودشان و طرفدارانشان. جمهوري اسلامي همانقدر كه از نظر ستمگران و دشمنان خدا و پيامبر مبغوض و منفور است از طرف پابرهنه ها و مظلومان جهان مورد تأييد و ستايش است. من به عراق، تاجيكستان، سويه و لبنان و بعضي كشورهاي ديگر سفر كرده و ديده ام كه مردم آن كشورها چگونه ايران و حكومت ايران را ستايش مي كنند و به ايران اميد بسته اند. به كوري چشم كوردلان، ايران تنها كشور محبوب دنياست و سمبل مقاوت و مبارزه با ابرقدرتها و استكبار.

آقاي نوري‌زاد من احساس مي كنم در زندان تو را چيز خور كرده و هم بندي هايت همه چيز را به تو وارونه گفته‌اند. الحمدلله الذي جعل اعدائنا من الحمقاء – شكر خداوند متعال را كه دشمنان ما را از احمق ها قرار داد. آقاي نوري زاد بنده مثل تو و همپالگي‌هايت خيلي بلد نيستم حرف را در لايه‌هاي نفاق بپيچم و با استفاده از كلماتي با ظاهر فريبنده و موذيانه، زشت ترين مفاهيم را چون سياست بازان انگليسي نثار اين و آن كنم. اين نامه كه شما نوشته ايد بزرگترين سند بر حقانيت رهبري و انقلاب و بالاترين دليل بر باطل بودن تو و امثال توست. زمان شاه زندانيان سياسي در زندان رشد مي كردند و زندان جايي براي سازندگي و نيل به درجات معنوي بود. رجايي ها و باهنرها و طالقاني ها را كه از زندان شاه دانشگاه ساختند به ياد داريم. اما مي بينيم كه زندان براي تو برعكس، اگر عقل و دركي هم داشتي از تو گرفته است. چرا كه تفاوت زندان شاه و زندان جمهوري اسلامي اين است كه در آن زندان، زنداني در حال مبارزه با ظلم و فساد بود و اين يعني خودسازي و رشد، در اين زندان، زنداني خود مفسد و ظالم است، و لايزيد و الظالمين الا خسارا. در آن زندان زنداني از حق دفاع مي كرد. در اين زندان با حق مي‌جنگد و از باطل دفاع مي‌كند.

5-بديهي است مردم بايد هميشه ابزار دست امثال تو باشند. هر گاه با شما همراه شدند فرهيخته ،شجاع و رشيد اند و هرگاه بر شما باشند چاپلوس و عقب مانده!! در ضمن آقاي احمدي نژاد شايد معايب زيادي داشته باشد اما يك وصله به او نمي چسبد و آن دزدي و چپاول بيت المال است. دزد آن كساني بودند و هستند كه تو اينك سنگشان را به سينه مي زني. هم خودشان و آقازاده هايشان چاپيدند هم جيب بستگانشان را پر كردند. آقاي نوري زاد من نميدانم اين مطالب را چگونه تفسير كنم. يا آگاهانه حق را وارونه جلوه مي‌دهي يا مثل انسان‌هاي ناندرتال چند ماه زندان تو را چند هزار سال به عقب برده. در هر صورت خيلي پرت تر از آنكه به نظر مي‌رسد حرف مي‌زني.

6- نگفتم مثل آدم‌هاي ما قبل تاريخ كه به تازگي از غار برگشته اند سخن مي گويي. حرفهاي تو در عين آزاردهندگي بيشتر به طنز شبيه است. نخبگاني كه تو برايشان حسرت مي خوري مملكت را دربست مي خواستند در اختيار اربابانشان بگذارند و گذاشته بودند اما رهبري و مردم پس گرفتند. و نخبگان ناچار شدند خود به نزد دشمن بروند و از ترس مردم به دامن اربابانشان پناه ببرند. اگر باور نداري لااقل راديو تلويزيون‌هاي بيگانه را گوش بده. هم خودشان بارها به نوكري و وابستگي خود اقرار كرده اند و هم اربابانشان تأييد كرده اند. نخبگان در دامن آمريكا و انگليس اپوزيسيون تشكيل داده اند . رب پهلوي و بيوه شاه هم با آنها همراهي مي كند و همه ضد انقلابان خارج نشين هم دورشان جمع شده اند!

7- در بند 7 به تو حق مي دهم. هر مجرمي خودش را بي تقصير مي داند و مي گويد من بي گناهم و به دلايل واهي به زندان افتاده ام و كاري نكرده ام. ولي تعدادي از هم بندي هاي شما نامردي كردند. به گناه و خيانت خودشان به وابستگي هايشان به سفارت انگليس و سوئيس و پول گرفتن و فريب خوردنشان اقرار كردند. اي كاش شما پيش آنها بوديد و مانع اقرار كردنشان مي شديد!!! اين هم بندي هاي نالايق و بي عرضه با اقرارشان باعث شدند كه حرفهاي شما هم دروغ از آب درآيد!!

بند 8 ؛ آقاي نوري زاد يك اتفاق بدي كه در جمهوري اسلامي افتاد اينكه متأسفانه هر كس كه مشهور شد گو اينكه پروفسور و مجتهد و عارف و مخترع و معلم اخلاق هم شد! باور نداري گوينده ها و مجريان تلويزيون را ببين. خود را بالاتر از همه كساني مي دانند كه در حال مصاحبه با آنها هستند. خواه طرف فوتباليست يا خواننده و هنر پيشه باشد، يا عالم و دانشمند ديني يا ... اين بيماري به نويسنده ها هم سرايت كرده. هر كس كه قلم خوبي دارد و بياني گيرا، گمان مي كند اين خوب قلميدن و خوب حرافيدن نشان عالم بودن و فهم و درك بالاست. از جمله خود شما كه گمان مي كنيد همه خبرگان و مجتهدان و مراجع از جمله رهبري با عرض پوزش و شرمندگي بايد در محضر شما تلمذ كنند، و برايتان بسيار بسيار عجيب و حيرت آور است كه چرا نمي گذارند راه را از چاه نشان آنها بدهيد! مخملباف هم مثل شما بود. وقتي شنيد استاد علامه محمد تقي جعفري بناست براي جمعي از بچه هاي حوزه هنري سخن بگويد گفت : استاد جعفري براي من چه دارد كه بگويد. نه آقاجان! يابو ورتان ندارد. ما آدمهايي كه قلم زيبا داشتند و جملات زيبا مي نوشتند زياد ديده ايم كه پشت جملاتشان يك شاهي ارزش و صحت وجود نداشت. اشكال كار اينجاست كه تو طرفدار افكار گروهكي ها هستي. گروهك هاي منحل و مضمحل شده. وقتي همه چيز را با عقل محدود در چهارچوب محدود مي سنجي هيچ چيز با يكديگر جور در نمي آيد.

9- يكي از گروه هايي كه بايد صدا و سيما را اصلاح مي كردند هنرمندان و فيلمسازان بودند. تو يكي از آناني، به جز اينكه ميلياردها تومان از بودجه بيت المال را هدر دادي و جيب خود را پر كردي كار ديگري نكردي؟ تنها كار شاخص جنابعالي در فيلمها و سريال ها برتري دادن ايرانيت بر اسلاميت و همطراز كردن رستم با علي (ع) بود !!!

10- مثال حيوان درنده اي را كه به هاري مبتلا شده بود اينجا صدق مي كند. به اقرار همه همفكران آن سو و اين سوي مرز ، آقاي احمدي نژاد با همه اشكالاتش خاري است بر چشم دشمنان نظام. تا كنون نه با هيچيك از زالو صفتان و عربده كش هاي جهاني كنار آمده و نه ريالي به جيب خود سرازير كرده. و در زمان رياست او ايران به اندازه تمام سالهاي بعد از انقلاب و به اندازه تمام دوران رؤساي پيشين، رشد و پيشرفت كرده و درجهان مظلومين و جهان قلدرها آبرو و عظمت كسب كرده. البته اگر بعضي ايران را قبول نداشته باشند و با پول فيلمهايي كه مي ساختند پسرشان را به بهانه تحصيل به دامن آمريكا جان عزيز بفرستند بديهي است ايران را لجنزار مي بينند و آمريكا را كعبه آمال و بهشت موعود!!!.

11- روحانيت را ما هنرمندان منزوي كرديم. روحانيت را دشمنان خارجي با ماهواره ها و تبليغاتشان و دشمنان داخلي امثال من و شما. ما بوديم كه به جاي روحانيت محور تبليغ فرهنگي و اعتقادي مردم شديم. توجه مردم را از روحانيت و شنيدنپيام و كلام او به سوي خود جلب نموديم. آنها كه هنر و هنرمند را در اين مملكت بت كردند و بوسيله اين هنرمندان و اين ماهواره ها و فيلمها و سريالها روحانيت را به سخره گرفتند – روحانيت را مهجور و مظلوم كردند. روحانيتي كه نه سينما و تلويزيون را داشت نه ماهواره و مطبوعات را. تا آمد به خود بجنبد دشمنان آن كردند كه مي بينيم. كار را به جايي رساندند كه قورباغه اي مثل تو بايد براي روحانيت ابو عطا بخواند.

12- در نابساماني قوه قضائيه ترديدي نيست و امثال تو بايد هم ضعف هاي آن را بر سر اين مملكت بكوبيد. اما فرق است ميان كسي كه سيلي قوه قضائيه و نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي را خورده و فرياد به اعتراض بلند كرده و كسي كه واقعاً نگران وضعيت نابسامان قوه قضائيه است . در اينكه بعضي از كله گنده ها و پارتي دارها و فاميل دارها از چنگ قانون مي‌گريزند و قانون بيشتر شامل حال اقشار عادي و متوسط به پايين جامعه مي شود، در اينكه هنرمندها و سرشناس ها و اسم و رسم دارها از چنگ قانون مي گريزند اين نيز صحيح است. اما آقاي نوري زاد شما هم از اسم و رسم دارها هستيد ، هم ثروتمنديد، هم هنرمنديد، هم به رؤسا و مسئولين مملكت وصل هستيد . شما چه شد كه به چنگ قانون افتاديد؟! بگذاريد حقيقتي را برايتان روشن كنم شايد بعضي از دزدان اموال عمومي و متقلب‌ها و پارتي‌دارها از چنگ قانون بگريزند اما يقين بدان كه خائنين به مملكت و عوامل بيگانه نمي توانند. و اگر قوه قضائيه و رئيس آن تنها يك اقدام درست انجام داده باشند همين است كه دست ايادي بيگانه و فريب خوردگان را در فتنه سال گذشته كوتاه كردند. اگر در انتخاب رئيس قوه قضائيه اعتراض داديد، درانتخاب رئيس بعدي سعي مي كنيم به مقام معظم رهبري پيشنهاد بدهيم كه اول نظر شما را بپرسند و سپس نظر آمريكا و انگليس و اسرائيل را ، و بعد مسئول قوه قضائيه تعيين كنند !! آقاي نوري‌زاد به گونه‌اي قلم فرسايي و اظهار فضل مي‌كنند كه گويا همه عمر در مسند قضاوت بوده و آنچنان زير و بم قضاوت را مي‌داني كه احدي تا كنون به آن مقام نرسيده ..نمي‌داند.

آقاي نوري‌زاد در پايان دو مطلبي را مي خواهم ياد آوري كنم اگر منتظر مرگ هستي عجيب نيست. هر موجودي كه دچار بيماري هاري مي گردد و به اطرافيان خود حتي به سنگ و چوب آسيب مي رساند بديهي است تنها راه نجات خود را در مرگ مي بيند و بدش نمي آيد كه يكي او را از اين بيماري خطرناك كه خود او را بيش از همه رنج مي دهد خلاص كند ولي نگران نباش . نه در مسئولين جمهوري اسلامي آن جرأت است كه به خاطر حرف و حديث هاي آن طرف آبها و جو سازي رسانه هايشان تو را از شر خودت خلاص كنند، و نه در بچه مسلماناني كه زماني هيبتشان لرزه بر اندام دشمنان مي انداخت و غيرت ديني شان را ابوذر و عمار حسرت مي برد آن غيرت و هميت مانده كه دهان تو را ببندند و لذا راحت باش هر چه مي خواهي بگو . كسي نيست...
و نگران غربت جنازه‌ات نيز نباش . در آن سوي مرزها و در ميان عمله حكره هايي كه فتنه سال گذشته را به پا كردند آنقدر بوق و كرناي گوش خراش و هرچي گلو پاره كن و غوغا سالار هست كه به سهولت از تو نيز يك پيراهن عثمان درست مي كنند و بر سر اسلام و مسلمين مي‌زنند و بازماندگان و هواداران نان به نرخ روز خورت تا سالها اين پيراهن عثمان را برافراشته نگاه خواهند داشت . نگران نباش جنازه تو بيشتر به درد دشمن اين مملكت مي خورد تا خودت. تو فقط بمير تا ببيني چه مي‌كنند... فقط نگران دستگاه سريع الحساب باش كه در آنجا ديگر نه راديو تلويزيون هاي بيگانه به دادت مي رسند نه هوچي ها و غوغا سالاران مي توانند برايت كاري كنند. والسلام عليكم و رحمة‌اله بركاته.