هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 21:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 آبان 1387 ساعت 14:25 2008-11-12 14:25:38
شناسه خبر : 4366

حجت الاسلام پناهيان با اشاره به برخي از طلاق‌هايي كه در دوران عقد واقع مي‌شود گفت: خيلي وقت ها ممكن است زوجين در اثر برخورد با كوچكترين نا ملايماتي به انتخاب خود شك كنند و وقتي در انتخاب ترديد ايجاد شد دلسردي هايي ممكن است بوجود آيد كه به آسيب‌ها دامن بزند و يا به طلاق منجر شود.

مسئول اتاق فكر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها در گفتگو با برنا، با اشاره به اينكه نمي توان گفت به درازا كشده شدن دوران عقد بد است، اظهار داشت: طولاني شدن اين دوران آثار و تبعاتي دارد كه معلوم نيست دختران و پسران امروزي بتوانند به خوبي آن را تحمل كنند.

وي درباره آسيب‌هاي طولاني شدن دوران عقد گفت: از نظر عاطفي ممكن است براي دخترخانم ها طولاني شدن دوران عقد مشكلاتي بوجود آورد. خانمي که علاقمند به تشكيل زندگي و ارتباط عاطفي با همسر خود باشد، ممكن است دچار مشكلاتي شود كه مردان به خوبي آن ضرورت ها را درك نكنند و به اين ترتيب سوء تفاهم هايي براي خانواده هاي نوپا بوجود آيد.

حجت الاسلام پناهيان شکل نگرفتن عواطف و احساسات خانم ها به طور کامل نسبت به همسر و زندگي مشترك در دوران عقد را دليل ديگر بوجود آمدن اين آسيب دانست و گفت: به همين علت ممکن است كه دختران، بعضي اوقات در تمايل خود به آغاز زندگي مشترك دچار نوساناتي شوند و ناراحتي هاي خاصي پيش آيد و حتي از همسر خود بدون دليل خاصي احساس تنفر كنند.

وي در ادامه تصريح کرد: اين برخورد در برخي خانم ها حتي ممكن است طبيعي هم باشد در حالي كه اگر زير يك سقف زندگي كنند نوسانات در مرزهاي منفي زياد اوج نمي گيرد. يا ممكن است آقايان و خانم ها دچار محاسبه هايي شوند اينكه درست انتخاب كردند يا نه.

وي با اشاره به اينکه زوج در دوران عقد ممکن است هنوز خود را در موقعيت انتخاب ببيند، گفت: خيلي وقت ها ممكن است زوجين در اثر برخورد با كوچكترين نا ملايماتي به انتخاب خود شك كنند و وقتي در انتخاب ترديد ايجاد شد دلسردي هايي ممكن است بوجود آيد كه به آسيب‌ها دامن بزند يا به طلاق منجر شود.