هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 08:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 مرداد 1389 ساعت 11:58
چهارشنبه 27 مرداد 1389 16:28 ساعت
2010-8-18 11:58:37
شناسه خبر : 42791

 روزنامه کیهان نوشت: عضو دوزیست مشارکت و سازمان مجاهدین، طی مقاله ای با عنوان «کشتی حلف الفضول» نوشته است "مثل خیابان‌های جنبش سبز بود عرشه کشتی مرمره آبی! اگر می‌بینیم کشتی کمک‌های انسانی به غزه در همان زمان اسارت در چنگال راهزنان دریایی اسرائیل توانست حفره‌ای هر چند کوچک اما عمق یابنده بر دیوار آن محاصره غیرانسانی ایجاد کند علت را باید در گفتمان انسانی، متحد کننده و بسیج گر ساکنان آن جست که وجدان جامعه جهانی را به حرکت درآورد.

این کشتی پیش از آن که به تسخیر راهزنان صهیونیست درآید، به لنگر حق جویی و آزادیخواهی جهانیان تکیه زده و نقشه راه انسانی جدیدی برای مقابله با ظلم و ستم ترسیم کرده بود. کشتی حامل دموکرات- مسلمانان ترک، مسیحیان، کمونیست ها، سکولارها و... کشتی همبستگی بشریت امروز است.
 
این کشتی را می توان کشتی جامعه مدنی جهانی و پیمان حلف الفضول معاصر (پیمان جوانمردان پیش از بعثت پیامبر اسلام(ص)) نامید. ... آیا می توان از تجربه کشتی مرمره برای گسستن محاصره مضاعف جامعه مدنی توسط اقتدارگرایان داخلی و حصرها و محدودیت های بین المللی جنگ طلبان جهان علیه میهن استفاده کرد؟"
 
تاج زاده البته در این مقاله مفصل تعمداً چند واقعیت و ابهام را مسکوت گذاشته است از جمله اینکه اولاً «راهزنان صهیونیست» در جریان آشوب و فتنه ای که منافقین مدعی اصلاح طلبی به راه انداختند، از این جریان حمایت کردند چندان که شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد جنگ با جمهوری اسلامی از داخل مرزهای ایران آغاز می شود و اپوزیسیون سبز به نیابت از ما با جمهوری اسلامی می جنگند و بنابراین ما از آنها حمایت می کنیم. نتانیاهو نخست وزیر نیز گفته بود «جریان سبز سرمایه بزرگ اسرائیل است». حال باید پرسید کاروان امدادرسانی به غزه که برخی اعضای آن جان خود را برای اعتراض و مبارزه با رژیم صهیونیستی گذاشتند کجا و امثال آقای تاج زاده که مهره های پیاده رژیم صهیونیستی محسوب می شوند کجا؟!
 
ثانیاً تحلیل گران بسیاری که اتفاقاً یار غارهای آقای تاج زاده اند از جمله کسانی چون عبدی و حسین قاضیان و دیگران بارها اعلام کردند که جریان فتنه به عنوان جریانی خشونت طلب و ساختارشکن در خیابان جلوه کرد و ضمن تهی شدن از سرمایه مظلومیت با ریزش مداوم نیرو مواجه شد که این نقض غرض بود. حالا چگونه آقای تاج زاده می کوشد تصویری «انسانی، متحدکننده و بسیج گر» از این جریان آشفته و خشن که دست به دست تروریست هایی چون منافقین، تندر، ریگی و پژاک داد، بسازد؟!
 
ثالثاً «وجدان جامعه جهانی» را کجا باید جست؟ همان جامعه جهانی که اوباما و کلینتون و پرز و نتانیاهو معرف آن هستند! یا به عنوان مثال مردم مسلمان خاورمیانه؟ رسانه های سبز!! متعددی طی یک سال اخیر به نقل از خبرنگاران که همکاران خود در کشورهایی نظیر لبنان و مصر اعلام کردند که اغلب مردم این کشورها، به جریان فتنه در ایران به چشم خیانت کارانی که تحت حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و شعار نه غزه نه لبنان سر می دهند، نگاه می کنند. براستی جانباختگان کشتی مرمره کجا و آشوبگران روزه خواری که تحت هدایت موسوی و کروبی و خاتمی، به خیابان آمده بودند و در روز قدس نه غزه نه لبنان شعار می دادند و روی مرگ بر اسرائیل خط کشیده بودند کجا؟!
 
رابعاً اگر در کشتی مرمره طیف های مختلف دوستدار حقوق بشر و انسانیت جمع شده بودند، در جریان فتنه 88 می شد از سلطنت طلب منافق تروریست و توده ای و جاسوس طرفدار نهضت آزادی و وابستگان به گروهک های کومله و تندر و ریگی و... تا منکران وحی و قرآن و عصمت پیامبر و ائمه و منکران امام عصر(عج) را سراغ گرفت که صرفاً حول معارضه با اسلام و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی - به عنوان خار چشم آمریکا و جنایتکاران غزه- و با سازماندهی موساد و سیا دور هم جمع شده بودند. این «حلف الشیاطین» است یا «حلف الفضول»؟! آیا می توان هم پیغام محرمانه به آمریکا و انگلیس داد که تحریم ها را برای فشار به حاکمیت و تقویت جریان سبز تصویب کنند و هم مدعی مخالفت با فشارهای خارجی بود؟ آیا حمایت های بوش و اوباما از منافقین مدعی اصلاح طلبی- و پس سبزینگی- فراموش شدنی است؟
 
سخنان اخیر تاج زاده مخاطب را به یاد سربازان بعثی می اندازد که خشاب خود را تا آخر خالی می کردند و بعد که به اسارت درمی آمدند، شعار می دادند دخیل الخمینی!