هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 27 مهر 1396
ساعت 07:04
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 مرداد 1389 ساعت 16:58 2010-8-17 16:58:57
شناسه خبر : 42750
مرکز 24 ساعته پاسخگويي به سوالات مربوط به سامانه اعلام حساب خانوار نيز راه‌اندازي شده است. شماره 0017-900-900 بدون نياز به پيش شماره از طريق تلفن ثابت و شماره 48031222-021 از طريق تلفن ثابت و همراه آماده پاسخگويي به سوالات هموطنان در خصوص سامانه اعلام حساب خانوار است.

خانوارها در استان‌هاي تهران، قم و قزوين که فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را پر کرده‌اند يک هفته وقت دارند تا شماره حساب بانكي را معرفي كنند

به گزارش رجانيوز، در طرح هدفمندی یارانه‌ها که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، با حذف یارانه کالاها و خدمات، هر ماه مبلغی به ازای هر فرد به حساب متمرکز سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

در حال حاضر، آخرين مرحله اعلام حساب بانکي سرپرست خانوار براي دريافت يارانه نقدي در كشور آغاز شده و بانك هاي ملت، صادرات،‌تجارت، ملي، سپه، موسسه مالي واعتباري مهر و برخي بانك هاي ديگر براي افتتاح حساب اعلام آمادگي كرده اند تا حساب خانوار براي دريافت يارانه نقدي را افتتاح كنند.

با توجه به اين كه 50 درصد منابع هدفمندي يارانه ها يعني حداقل 10 هزار ميليارد تومان از درآمد احتمالي 20 هزار ميليارد توماني هدفمندي يارانه ها، به اين حساب ها واريز مي شود بانك ها با تبليغ فراوان تلاش دارند تاحساب خانوارها را افتتاح كنند و اطلاع رساني ازراه هاي مختلف به خصوص پيام كوتاه تلفن هاي همراه به شدت افزايش يافته است...

سرپرستان خانوار در استان‌هاي تهران، قم و قزوين که فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را پر کرده‌اند و به دريافت يارانه نقدي تمايل دارند، به مدت يک هفته مي‌توانند به اعلام حساب بانکي سرپرست خانوار در سامانه اينترنتي www.refahi.ir اقدام کنند.

سرپرست خانوار مي‌تواند با مراجعه به اين پايگاه اينترنتي با وارد كردن شماره ملي، سريال شناسنامه و شماره كارت الكترونيكي بانكي يا شماره حساب بانكي، اطلاعات خود را ثبت كند.

در اين پايگاه اينترنتي خطاب به سرپرست خانوار آمده‌ است: "ضمن قدرداني از مشارکت جنابعالي در اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها پيشنهاد مي‌شود چنانچه داراي تمکن مالي براي امرار معاش خود و خانواده محترمتان هستيد، از دريافت يارانه صرف‌نظر نماييد. اين اقدام خيرخواهانه و خداپسندانه جناب‌عالي کمک به افزايش سهم افراد محروم يا افراد با درآمد پايين خواهد کرد.

بديهي است از هر زمان که تمايل به دريافت يارانه داشته باشيد مي‌توانيد با مراجعه به همين سايت و درج مشخصات و اعلام شماره حساب خود از يارانه نقدي برخوردار شويد."

مرکز 24 ساعته پاسخگويي به سوالات مربوط به سامانه اعلام حساب خانوار نيز راه‌اندازي شده است. شماره 0017-900-900 بدون نياز به پيش شماره از طريق تلفن ثابت و شماره 48031222-021 از طريق تلفن ثابت و همراه آماده پاسخگويي به سوالات هموطنان در خصوص سامانه اعلام حساب خانوار است.


پاسخ گويي به پرسش هاي مردم وخانوارها

همچنين به برخي سوالات احتمالي در اين زمينه پاسخ داده شده است. تعداي از اين سوالات به اين شرح است:

در صورت تغييرات در اطلاعات خانوار اعم از فوت يكي از افراد خانواده، تولد فرزند، يا ازدواج، براي اعلام تغييرات در اطلاعات اقتصادي خانوار چه بايد كرد؟

ـ تغييرات شناسنامه‌اي ايجاد شده در فرم اطلاعات اقتصادي خانوار به صورت خودكار با استعلام از سازمان ثبت احوال توسط مرکز آمار ايران اعمال مي‌شود.

در صورت فوت سرپرست خانوار و يا تشكيل خانوار جديد چگونه مي توان شماره حساب را در سيستم ثبت كرد؟

ـ پس از اصلاح خودکار اطلاعات اقتصادي خانوار توسط مرکز آمار ايران، اين دسته افراد مي‌توانند در مهلت‌هايي كه اعلام عمومي مي‌شود به سامانه مراجعه و شماره حساب خود را ثبت كنند.

سرپرست خانوار به سامانه براي ثبت شماره حساب مراجعه مي كند، سامانه براي وي شماره حساب ثبت و تائيد شده‌اي را با اعلام 4 رقم آخر شماره حساب (كارت) نمايش مي‌دهد. در صورتي كه وي چنين حسابي با اين شماره و يا در اين بانك ندارد، در اين صورت چه بايد كرد؟

ـ در صورت مواجهه به اين موارد، ‌به نزديكترين شعبه بانك اعلام شده مراجعه و موارد را از آنها پيگيري نمايند.

در صورت تغيير شماره سريال شناسنامه چه بايد کرد ؟

ـ در صورت تعويض شناسنامه به هر علتي از شماره سريال شناسنامه جديد استفاده نمائيد.

چرا با اينکه ما در پست بانک هيچگونه حسابي نداريم، ولي سيستم اين گزينه را ستاره دار کرده است؟

ـ در صورتي كه در بانك هاي اعلام شده توسط سيستم حسابي نداريد و يا حساب هاي شما قديمي است و نمي خواهيداز آنها استفاده نمائيد، بانك ديگري را انتخاب كرده و شماره حساب خود را براي بررسي اعلام كند. پس از بررسي و تائيد، شماره حساب اعلام شده ثبت نهايي مي‌شود.

با توجه به اينکه شماره کارت هاي بانک سپه 13 رقمي مي باشد، در اين مورد چه بايد کرد؟

ـ شما مي‌توانيد با مراجعه به بانک سپه شماره 16 رقمي جديد کارت خود را دريافت کنيد و يا فقط شماره حساب خود را در سايت ثبت كنند.

در صورتي‌ كه در سامانه اعلام حساب خانوار به اشتباه گزينه "قبول ندارم" كليك شود، چه بايد كرد؟

ـ شما مي‌توانيد مجدداً با ورود به سامانه اعلام حساب خانوار، در سامانه ثبت‌نام كنند.

اگر كسي در يك استان ثبت نام كرده وحالا در استان ديگري است چه بايد كند؟


كسي كه شماره حساب را اشتباه وارد كرده باشد بايد چه مراحلي را انجام دهد؟

ـ حساب هاي اعلام شده توسط بانک بررسي شده و تاييد يا رد مي‌شود. حسابي که اشتباه وارد شده است توسط بانک تاييد نمي‌شود و شما مي‌توانيد با مراجعه به سايت اعلام حساب خانوار حساب ديگري را اعلام كنيد.


آمادگی بانک ها برای افتتاح حساب یارانه نقدی

معاون وزیر اقتصاد از آمادگی شعب بانک ها برای افتتاح حساب یارانه نقدی مرتبط با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و اعلام كرد ‌افرادی که در شعب بانکها حساب دارند و در سال 87 نیز فرم اطلاعات اقتصادی را تکمیل کرده‌اند می‌توانند به بانکها مراجعه کنند و اگر فردی فرم پر کرده باشد ولی افتتاح حساب نکرده باشد می‌تواند به بانکها مراجعه و نسبت به افتتاح حساب برای دریافت یارانه نقدی اقدام کند.

ایجاد سامانه اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سیستم بانکی

در جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها " بانک سپه و بانک صادرات" کاندیدای عاملیت طرح هدفمند کردن یارانه ها شدند.

محمود رضا خاوری رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی از ایجاد سامانه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در سیستم بانکی کشور خبردادو در مورد حساب های طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: بانک ملی و سایر بانک هایی که در این پروژه مشارکت دارند از طریق بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک، آمادگی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را دارند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است باید یک سیاست واحدی به سیستم بانکی ابلاغ شود مبنی بر اینکه یک حساب جدید باز شود و یا از حسابهای موجود استفاده شود.

مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: ممکن است در این حالت برخی از افراد در چند بانک حساب داشته باشند و یا در یک بانک چند حساب داشته باشند که با تماسی با آنها مشخص خواهد شد که کدام یک از حساب های خود را برای انجام این کار اختصاص می دهند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر ممکن است افرادی، دارای حساب مشترک باشند که آنها نیز باید تکلیف حساب خود را مشخص کنند.

آمادگی شعب بانک ملت برای افتتاح حساب هدفمندی یارانه ها

شعب بانک ملت در سراسر کشور برای افتتاح حساب متمرکز سرپرست های خانوار، برای واریز یارانه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در پی آغاز طرح جمع آوری حساب های متمرکز سرپرست های خانوار، مدیریت های شعب این بانک در سراسر کشور با ارسال پیامک و نصب بنر و توزیع بروشور، آمادگی خود را برای افتتاح حساب متمرکز ویژه هدفمندی یارانه ها اعلام کردند.
  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱