هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 مرداد 1389 ساعت 12:43
چهارشنبه 20 مرداد 1389 17:13 ساعت
2010-8-11 12:43:18
شناسه خبر : 42082

نماينده مردم تهران در مجلس به مطرح شدن مكتب ايراني در مقابل مكتب اسلامي اشاره كرد و گفت: اين امر حكايت از انحراف معتقدان به اين جريان دارد و نيروهاي انقلاب به‏ويژه رئيس جمهور بايد همچون ديگر موارد با موضع انقلابي تكليف اين جريان را معلوم كند.

به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمين حميد رسايي عصر سه‌شنبه در جمع مردم اين شهرستان با بيان اينكه هر 10 سال يك بار فتنه‌اي از درون براي انقلاب پيش آمده است، اظهار داشت: در سال 67 با قضيه منتظري و حمايت منافقان و بيگانگان از قائم‌مقام رهبري، نخستين فاز آن كليد خورد.

وي حمله نظامي آمريكا و عراق، بمب‌گذاري‌ها و ترورها را فتنه بيروني دانست و تصريح كرد: ملت ايران هربار اين فتنه‌ها را پشت سر گذاشتند و سربلند بيرون آمدند.

رسايي عده‌اي از خواص را در دوران فتنه بي‌بصيرت خواند و افزود: منافع شخصي و اميال دنيوي و شخصيت پرستي بصيرت انسان را كور مي‌كند.

وي با بيان اينكه جريان اصلاحات به دنبال پاك كردن زشتي‌ها و پليدي‌ها نبود، افزود: اصلاح اصل نظام و انقلاب مدنظر آنها بوده است.

رسايي اضافه كرد: دومين فتنه از درون در سال 77 در كشور به وقوع پيوست كه با آغاز به‌كار جريان اصلاحات، مباني دين و امام (ره) توسط سران اين جريان زير سؤال برده شد.

نماينده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: در دوره اصلاحات با امثال بهزاد نبوي و موسوي خوئيني‌ها كه اعلام كرده بودند ما ولايت مطلقه را از ابتدا قبول نداشتيم ولي ابهت امام (ره) اجازه ابراز آن را به ما نمي‌داد، مواجه شديم.
وي سران اصلاحات را افرادي بي‌اعتقاد به دين و مباني انقلاب دانست و گفت: در همان زمان نيز دلسوزان انقلاب با چهره نقاب‌زده آنها آشنا بودند.

رسايي، سومين بحران فتنه را پس از انتخابات سال گذشته عنوان كرد و افزود: براي عده‌اي باور كردني نيست كه جرياني شكل گرفته كه مشكل اصلي آنها احمدي‌نژاد نيست بلكه آنها با ولايت فقيه دچار مشكل هستند.

وي تصريح كرد: برخي توان تشخيص فتنه اخير را از رقابت انتخاباتي نداشتند كه مردودشدگان اين جريان لقب گرفتند.
به گفته نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي مردم نسبت به گذشته محكم‌تر در جاده انقلاب گام برداشتند و اين امر بايد سرلوحه كار خواص قرار گيرد.

وي خاطرنشان كرد: با تحليل سه فتنه گذشته مي‌توان بصيرت خوبي را در راستاي مقابله با فتنه‌گران ايجاد كرد.
رسايي با اشاره به اينكه فتنه‌گران شعارها و ابزارهاي ديني را براي رسيدن به مقاصد شوم خود انتخاب مي‌كنند، افزود: آنها در آينده از مدل‌هاي جديدتري استفاده مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد: طبق نظرسنجي جريان اصلاحات و جريان تجديدنظرطلب، مردم ايران بين دينداري و بي‌ديني اولي را انتخاب مي‌كنند.

نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به ترفندهاي جريان اصلاحات بيان داشت: يكي از ترفندهاي جريان اين بود كه رهبري و منتسبان ايشان مانند بسيج، سپاه و تريبون‌هاي نماز جمعه را به عنوان دين سخت معرفي مي‌كرد.
وي اضافه كرد: جريان اصلاحات، آيت‌الله مصباح يزدي و شريعتمداري را از متوليان دين سخت مي‌دانستند و سعيد حجاريان و صانعي را از متوليان دين آسان معرفي مي‌كردند.

رسايي تصريح كرد: در انتخابات اخير شاهد رويش اصولگرايي در كنار سران فتنه بوديم كه قبل و بعد از انتخابات از اين فتنه حمايت مي‌كردند در صورتي كه 10 سال قبل از مخالفان اصلي فتنه همان دوران بودند.
وي ريزش و رويش را حقايق قرآني، تاريخي و اجتماعي دانست و افزود: برخي فكر خط‌دهي امام راحل را در دوران پيروزي انقلاب در سر مي‌پروراندند كه اكنون خود را طلبكار انقلاب مي‌دانند.

نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به اينكه برخي خواص در دوران فتنه سكوت كردند تا رهبري به بن‌بست برسد، تصريح كرد: اين فتنه‌ها با حماسه 9 دي مردم نقش برآب شد.

وي تاكيد كرد: انقلاب اسلامي وابسته به هيچ شخص و گروهي نيست و هر كس در مقابل اين حركت خدايي قرار گيرد به اسفل‌السافلين سقوط مي‌كند.

رسايي همچنين اظهار داشت: بر اساس قواعدي كه تا به امروز حاكم بوده، انقلاب اسلامي باز هم با فتنه‌هاي ديگري نيز مواجه مي‌شود و شايد تا 10 سال آينده فتنه بعدي خود را نشان دهد.
وي درباره مهم‌ترين ويژگي سه فتنه از درون در گذشته گفت: جبهه‌گيري در برابر ولايت و حمايت رسانه‌هاي خارجي و جريان استكبار از جمله آن بوده است.

نماينده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: قطعا فتنه آينده در برابر ولايت و مورد حمايت جريان رسانه‌اي استكبار خواهد بود.

وي تاكيد كرد: متاسفانه برخي موضع‌گيري‌ها و اظهارات مانند مكتب ايران در برابر مكتب اسلام سبب شده تا رسانه‌هاي استكباري از گوينده آن استقبال كنند و اين حكايت از انحراف معتقدان به اين جريان است و نيروهاي انقلاب به ويژه رئيس جمهور بايد همچون ديگر موارد با موضع انقلابي تكليف اين جريان را معلوم كند.