هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 22:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 مرداد 1389 ساعت 16:14
پنجشنبه 7 مرداد 1389 20:44 ساعت
2010-7-29 16:14:54
شناسه خبر : 40664
مسوولان فدراسیون دوچرخه سواری قصد دارند به دلیل در پیش بودن مسابقات بازی‌های کشورهای آسیایی در گوانگ ژو این ملی پوشان را از همراهی تیم ملی محروم نکنند بلکه با توبیخی ساده، این اشتباه را لاپوشانی کنند تا بدین وسبله شانس کسب مدال این رشته در بازی‌های گوانگ‌ژو را همچنان حفظ کنند!

گروه ورزشی- رفتار غیر اخلاقی اعضای تیم دوچرخه‌سواری پتروشیمی ایران در رقابت‌های  تور بین‌المللی چین به قدری تامل برانگیز بود که هیچ کدام از مسوولان فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران نتوانستند در جهت توجیه آن پاسخ قانع کننده‌ای به افکار عمومی ارائه دهند و تنها برای پایان دادن به انتقادات زیاد، اعضای این تیم را به صورت دسته جمعی به کمیته انضباطی فدراسیون دوچرخه‌سواری احضار کردند تا با استفاده از این حربه از پاسخگویی به افکار عمومی فرار کنند.

به گزارش رجانیوز، رکاب زنان تیم دوچرخه سواری پتروشیمی ایران که به نمایندگی از کشور جمهوری اسلامی در تور بین المللی چین شرکت بودند، در حرکتی غیر معقولانه و غیر اسلامی زمانی که در مراحل مختلف این تور بین‌المللی روی سکو رفتند، هدیه شرکت مشروب سازی را که به عنوان اسپانسر مسابقات معرفی شده بود، دریافت می‌کردند و برای نشان دادن شادی خود، محتویات آن را در برابر دوربین‌های خبری خارج می‌کردند تا به سوژه خوبی برای رسانه‌های تبدیل شوند.

مسوولان فدراسیون دوچرخه سواری که انتظار نداشتند چنین رفتاری از سوی رکاب زنان ملی‌پوش این رشته سر بزند، در اقدامی نمادین! خبر از احضار یکی از بازیکنان تیم ملی به کمیته انضباطی دادند اما با انتشار تصاویر جدید از این رفتار غیر اسلامی، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سوواری از احضار دسته جمعی اعضای این تیم به کمیته انضباطی فدراسیون دوچرخه‌سواری خبر داد تا شاید منتقدان با شنیدن این خبر کمی از انتقادات خود را نسبت به این اتفاق کاهش دهند.

پیگیری خبرنگار رجانیوز برای شنیدن سخنان رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره این ماجرا بی نتیجه بود؛ چرا که علی زنگی آبادی رئیس فدراسیون تلفن همراه خود را پاسخ نداد تا همچنان این ابهام در محافل خبری وجود داشته باشد که آیا فدراسیون دوچرخه سواری قصد دارد با متخلفان مسابقات بین المللی چین رفتار قاطعانه داشته باشد یا با چند توبیخ ساده همچنان از حضور آنها در ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری استفاده کند.

هرچند هنوز موضع فدراسیون دوچرخه سواری در خصوص متخلفان تور بین المللی چین مشخص نشده و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار این افراد است اما چنانچه مسوولان ذیربط قصد مماشات با این افراد را داشته باشند تا در آینده از کنار آنها برای حفظ کرسی خود استفاده کنند باید مرگ اصول اخلاقی و عرفی در ورزش را رسماً اعلام کرد.

برخی شنیده ها بر این اساس است که مسوولان فدراسیون دوچرخه سواری قصد دارند به دلیل در پیش بودن مسابقات بازی‌های کشورهای آسیایی در گوانگ ژو این ملی پوشان را از همراهی تیم ملی محروم نکنند بلکه با توبیخی ساده، این اشتباه را لاپوشانی کنند تا بدین وسبله شانس کسب مدال این رشته در بازی‌های گوانگ‌ژو را همچنان حفظ کنند، امید داریم که چنین تفکری یک گمانه زنی ساده رسانه‌ای باشد چون اگر به راستی چنین رفتاری از سوی مسوولان فدراسیون دوچرخه سواری روی دهد، دیگر به هیچ وجه نمی‌توان در انتظار رعایت کردن اصول اسلامی و اخلاقی در حوزه ورزش از جانب ورزشکاران ملی پوش باشیم.

با نگاه منطقی به تصاویر منتشر شده در تور دوچرخه سواری چین می‌توان به راحتی این مطلب را درک کرد که رفتار متخلفان هرگز سهوی نبوده بلکه آنها با آگاهی کامل چنین حرکتی را مرتکب شدند و هیچ نگرانی‌ای از تبعات چنین رفتاری در چهره آنها دیده نمی‌شود.