هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 تير 1389 ساعت 16:27 2010-7-3 16:27:15
شناسه خبر : 38493

احمدي نژاد گفت: ظرف 5 سال آينده کل صنايع کشور متحول مي شود و صادرات صنعتي ما از 18 ميليارد دلار به 60 ميليارد دلار خواهد رسيد.

به گزارش خبرنگار موج، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور کشورمان ضمن گراميداشت روز صنعت و معدن در جمع صنعتگران کشور اظهار داشت: 4 سال پيش هم قطعنامه هاي متعددي عليه ايران صادر شد. صادرات صنعتي در آن زمان 6 ميليارد دلار بود به رغم وجود تمامي مشکلات اقتصادي اکنون صادرات صنعتي ما به حجم 18 ميليارد دلار رسيده است.

وي افزود: ظرف سه سال آينده قول مي دهم صادرات صنعتي کشور از 18 ميليارد دلار به 60 ميليارد دلار افزايش پيدا کند.

رئيس جمهور خطاب به صنعتگران کشور گفت: دستاورد شما در بخش صنعت و معدن افتخار آميز است و توليدگران، متخصصين و صنعتگران تسلط و اشراف کامل به حوزه صنعت پيدا کردند.

وي تصريح کرد: امروز ادعا مي کنيم هيچ قطعه و کالاي صنعتي که مورد نياز کشور باشد اما صنعتگران ما قادر به توليد آن نباشند.

احمدي نژاد در ادامه به اجراي پروژه هاي بزرگ صنعتي در عسلويه اشاره کرد و گفت: شرکت هاي غربي به بهانه هاي گوناگون اين پروژه ها را نيمه تمام رها مي کردند که اين امر موجب قفل شدن منابع ما طي سال هاي اخير شد اما صنعتگران با يک تصميم انقلابي اثبات کردند که اجراي پروژه هاي عظيم به دست صنعتگران ايراني شدني است.

وي انعقاد قراردادها با شرکت هاي غربي را نوعي رابطه استعماري يک طرفه عنوان کرد و گفت: به زودي در حوزه اکتشاف نفت نيز به همت صنعتگران توانمندان ايراني وارد خواهيم شد.
رئيس جمهور اظهار داشت: به رغم تمامي مشکلات و تحريم هاي موجود پيشرفت هاي صنعتي موجب افتخار ايران است.

وي در ادامه به اختصاص 12 ميليارد دلار از سوي بانک مرکزي براي پشتيباني بخش صنعتي اشاره کرد و از تخفيف 2ميليارد دلار به بانک صنعت و معدن براي پشتيباني از صنعت داخلي خبر داد.
رئيس جمهور خطاب به صنعتگران اعلام کرد: قبل از پايان فعاليت دولت دهم تمامي گرفتاري هاي شما در سيستم بانکي برطرف مي شود.

احمدي نژاد به صدور قطعنامه جديد عليه ايران اشاره کرد و گفت: غربي ها با ذهن مادي خود قادر نيستند ملت ايران را بشناسند و کاروان پيشرفت ايران را متوقف کنند.

وي با بيان اينکه ايران بزرگتر از اين است که در ذهن کوچک کشورهاي غربي بگنجد گفت: همه جا حرف ايران است و در مورد ايران سخن مي گويد.

احمدي نژاد خاطر نشان کرد: آرزوي تاريخي ملت ايران است که صنعت کشور به جايي برسد که در هر نقطه عالم صنعت ايران حضور داشته باشد و بدرخشد.

وي ادامه داد: صنعتگران ما بايد نام ايران را در خانه ها، کوچه ها، شهرهاي دنيا فرياد بزنند.

رئيس جمهور تصريح کرد: صنعتگراني که مي توانند در سخت ترين شرايط و با بحران مالي جهان صادرات صنعتي را از مرز 6 ميليارد دلار به 18 ميليارد دلار برسانند قادر خواهند بود اين رقم را به 60 ميليارد دلار برسانند.

احمدي نژاد در ادامه با تاکيد بر کيفيت کالاهاي ايراني گفت: امروز همه بدنبال کالاهاي ايراني هستند. کالاهاي ايراني نماد تمايل دولت ها به استقلال، عزت و خودباوري است.

وي اذعان داشت: اگر همه بسيج شوند تا جلوي پيشرفت صنعت کشور ما را بگيرند هرگز قادر نخواهند بود.

رئيس جمهور همچنين به تغيير معيارهاي ارزيابي در سيستم بانکي اشاره و تأکيد کرد: منابع سيستم بانکي بايد در خدمت توليد و صنعت کشور قرار گيرد.

وي تأکيد کرد: به دنبال رفع موانع بانکي، مالياتي، بيمه اي و قوانين کارگري هستيم تا تحولي عظيم در اين حوزه ها ايجاد کنيم.

رئيس جمهور در بخشي از سخنان خود به هدفمندي يارانه ها اشاره کرد و گفت : هم اکنون مهم ترين اصلاحات ما اصلاحات ساختاري در بخش يارانه ها است. اصلاح توزيع يارانه دميدن روح به کالبد صنعت و توليد کشور مي باشد.

وي ادامه داد: برخي عنوان مي کنند با اجراي هدفمندي يارانه ها توليد کشور آسيب مي بيند اما بنده چنين اعتقادي ندارم. بنده به دليل اينکه به همت و انديشه صنعتگر ايراني ايمان دارم چنين اعتقادي ندارم.

احمدي نژاد گفت: دولت بخشي از هزينه هاي اصلاح و ارتقاء کيفيت را متقبل مي شود و هيچ گونه نگراني وجود ندارد.

وي با بيان اينکه تکليف قاچاق کالا در دولت دهم مشخص مي شود، گفت: بازار باندهاي مخوفي که کالاهاي بنجل وارد مي کنند را در هم خواهيم شکست.

رئيس جمهور همچنين به اصلاح تعرفه هاي گمرکي اشاره کرد تا کالاها با قيمتي مناسب عرضه شوندو به دست مردم برسد.

وي از هدفمندي يارانه ها به عنوان فرصت استثنايي براي بروز جوهره مديريت ايراني ياد کرد و گفت: صنعتگران براي ارتقاء کيفيت و مديريت در حوزه توليد برنامه ارائه دهد.

وي بيان کرد: آمريکا با تغيير قيمت نفت توانست کل صنعت خود را زير و رو کند. اگر کشوري مثل آمريکا ظرف 20 سال صنايع خود را متحول کرد ما با همت صنعتگران ايراني ظرف 5 سال صنايع خود را متحول مي کنيم.