هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396
ساعت 17:03
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 3 تير 1389 ساعت 12:31 2010-6-24 12:31:03
شناسه خبر : 38001

واحد مركزي خبر: مرحله سوم از دور مقدماتی جام جهانی فوتبال 2010 افریقای جنوبی امروز با 4 دیدار همزمان از گروه های پنجم و ششم پیگیری می شود تا تکلیف 4 تیم دیگر صعود کننده به مرحله حذفی این مسابقات مشخص شود.

ابتدا دو دیدار همزمان گروه ششم از ساعت 18 و سی دقیقه به وقت تهران برگزار می شود که اسلوواکی با ایتالیا و پاراگوئه با نیوزلند برابر هم صف آرایی می کنند.

دیدارهای گروه پنجم این رقابتها نیز از ساعت 23 به وقت تهران با دو بازی همزمان هلند - کامرون و دانمارک - ژاپن ادامه می یابد.

قهرمان جهان در آرزوی صعود

تیم فوتبال ایتالیا - قهرمان جهان - امروز در حالی به دیدار اسلواکی می رود که از 2 دیدار گذشته خود تنها به 2 امتیاز قناعت کرده است.

پیروزی حکم صعود تیم ایتالیا را امضا می کند اما تساوی باعث می شود تا آنها به نتیجه بازی همزمان نیوزیلند و پاراگوئه نگاه کنند.شکست ایتالیا این تیم را حذف می کند.

تیم اسلواکی با هر نتیجه ای غیر از پیروزی حذف می شود.البته این تیم در صورت برد و امید به باخت پاراگوئه می تواند چشم به صعود داشته باشد.

این دیدار در ورزشگاه 61 هزار نفری الیس پارک شهر ژوهانسبورگ به قضاوت هاوارد وب از انگلیس برگزار می شود.

ترکیب احتمالی تیم اسلواکی :

یان موتچا (دروازه بان)

پیتر بیکاریک ، مارتن سکرتل،‌ ماریک تچیک ، یان دوریکا ، زدینو شتربا، ماریک هامسیک، میروسلاو ستوخ، ولادیمیر فایس، روبرت فیتیک ، ستانیسلاو سیستاک

سرمربی:ولادیمیر ویس

ترکیب احتمالی تیم ایتالیا:

مورگان دی سانتیس (دروازه بان)

لئوناردو بونوچی ، فابیو کوآگلیارلا، سیمونه پپه ، کلودیو مارچیسیو ، آندره پیرلو، سالواتوره بوچتی، فردریکو کارچتی ، جیانلوکا زامبروتا ، فابیو کاناوارو، جورجیو چیه لینی.

سرمربی:مارچلو لیپی

پیدا و پنهان دیدار ایتالیا - اسلواکی:


* رنکینگ جهانی :

ایتالیا 5 ، اسلواکی 34

* سیستم بازی‌:

ایتالیا : 3 - 3 - 4

اسلواکی : 2 - 4 - 4

* تیم اسلواکی بازیکن مصدوم یا محروم ندارد و تیم ایتالیا اگرچه محروم ندارد اما جیانلوئیجی بوفون دروازه بان اصلی خود را تا پایان رقابتها به دلیل مصدومیت از دست داده است.

* ولادیمیر وایس سرمربی تیم اسلواکی پس از آنکه مشاهده کرد تیمش در شکست مقابل پاراگوئه تنها یک شوت در چارچوب داشته است ، تغییراتی را در مهره های هجومی تیمش اعمال کرده و میروسلاو استوک را در صورت رهایی از مصدومیت زانو به میدان خواهد فرستاد.

وی همچنین بازیکن باتجربه ای چون مارک چک را به جای کورنل سالاتا در خط دفاعی به میدان می فرستد.

سالاتا در بازی با پاراگوئه بسیار مضطرب به نظر می رسید.

* در طرف مقابل مارچلو لیپی سرمربی ایتالیا امیدوار است با کسب آمادگی لازم آندره آ پیرلو را در ترکیب تیم خود قرار دهد.وی بدلیل مصدومیت لگن در دو بازی نخست غایب بود.کلاودیو مارکیزیو نیز به احتمال فراوان به دلیل کم اثر بودن در بازی با نیوزیلند از ترکیب ثابت کنار گذاشته می شود.نمایش نه چندان راضی کننده ریکاردو مونتولیوو نیز این امکان را به لیپی می دهد تا سیستم بازی را از 2 - 4 - 4 به 3 - 3 - 4 تغییر دهد.در خط حمله آلبرتو جیلاردینو همچنان خود را نیافته و سیمونه په په نیز به دلیل نمایش ضعیف در نیمه اول بازی با نیوزیلند تعویض شد.با این اوصاف به نظر می رسد آنتونیو دی ناتاله و جیامپائولو پاتسینی مهاجمان اصلی ایتالیا باشند.

* این مسابقه هشتادمین مصاف تاریخ جام جهانی برای تیم ملی ایتالیا خواهد بود.

* وایس - سرمربی اسلواکی در جام جهانی 1990 ایتالیا عضو تیم چکسلواکی سابق بود و در 3 بازی از جمله شکست 0 - 2 برابر تیم ایتالیا در رم به میدان آمده است.

* سوابق دیدارهای دو تیم (از زمان استقلال اسلواکی) : یک دیدار؛ پیروزی ایتالیا

نتیجه تنها دیدار دو تیم : 1998 ایتالیا 3 - 0 اسلواکی

نیوزلند در رویای صعود

دیگر دیدار همزمان مرحله سوم مقدماتی گروه ششم رقابتهای فوتبال جام جهانی 2010 افریقای جنوبی را دو تیم پاراگوئه و نیوزلند در ورزشگاه 45 هزار نفری پیتر موکابا در شهر پولوکوانه برگزار می کنند.

تیم پاراگوئه برای کسب مجوز صعود تنها به تساوی نیاز دارد و نیوزیلند هم برای صعود قطعا به پیروزی نیاز خواهد داشت و در صورت تساوی هر دو دیدار آخر گروه ، تکلیف صعود نیوزیلند و ایتالیا به گل شماری خواهد کشید.

اگر نیوزیلند و ایتالیا با یک نتیجه پیروز شوند گل شماری سرگروه را تعیین خواهد کرد.

این دیدار را یوئیچی نیشی مورا از ژاپن قضاوت می کند.

ترکیب احتمالی تیم پاراگوئه :

ژوستو ویلار (دروازه بان)


کارلوس بونته ، آنتولین آلکاراز ، پائولو سزار دا سیلوا ، کلودیو مورل ، انریکه دنیل ورآ ، ویکتو کاکرس ، کریستین ریوروس ، لوکاس رامون باریوس، نلسون فالدز ، روکی سانتا کروز.


سرمربی:جراردو دنیل مارتینو


ترکیب احتمالی تیم نیوزیلند:

مارک پاستون (دروازه بان)


وینستون رید ، رایان نلسن ، تامی اسمیت ، لئو برتوس ، سایمون الیوت ، ایوان ویسیلیچ ، تونی لوچد ، کریس کیلن ، روری فالون ، شاین اسمیلتز


پیدا و پنهان دیدار پاراگوئه - نیوزلند:


* رنکینگ جهانی :

پاراگوئه 31 ، نیوزیلند 78

* سیستم بازی :

نیوزیلند : 3 - 3 - 4

پاراگوئه : 3 - 3 - 4

* هر دو تیم بازیکن محروم یا مصدوم ندارند.

* خراردو مارتینو سرمربی تیم پاراگوئه با همان ترکیب برنده در بازی مقابل اسلواکی به میدان

می آید.بنابراین خوناتان سانتانا در صورت بهبودی از مصدومیت به روی نیمکت بازمی گردد.

* ریکی هربرت سرمربی تیم نیوزیلند نیز ترکیب موفق خود را در تساوی مقابل ایتالیا حفظ می کند و تیم براون را روی نیمکت خواهد نشاند.ضمن اینکه مارک پاستون به درون دروازه بازمی گردد هر چند گلن موس - دروازه بان شماره یک تیم با رهایی از مصدومیت می تواند در ترکیب قرار بگیرد.

* این مسابقه هفتصدو پنجاهمین دیدار تاریخ جام جهانی خواهد بود.

* سوابق دیدارهای دو تیم : 1 بازی ؛ پیروزی پاراگوئه

نتیجه تنها مصاف دو تیم : 1995 پاراگوئه 3 - 2 نیوزیلند

هلند - کامرون، تنها بازی تشریفاتی جام 2010

مرحله مقدماتی گروه پنجم رقابتهای فوتبال جام جهانی 2010 افریقای جنوبی نیز از ساعت 23 به وقت تهران، با دو دیدار همزمان هلند - کامرون و ژاپن -  دانمارک پایان می یابد.

هلند که با 6 امتیاز از دو بازی قبلی خود ، صعودش را به عنوان تیم نخست این گروه به مرحله بعدی مسجل کرده است ، در یک دیدار تشریفاتی به مصاف کامرونی می رود که بدون امتیاز در قعر جدول قرار دارد و حذف شده زودهنگامی است.

دیدار تیمهای ملی فوتبال هلند و کامرون در ورزشگاه 66 هزار نفری گرین پوینت شهر کیپ تاون او به قضاوت پابلو پوزو از شیلی برگزار می شود.

ترکیب احتمالی تیم هلند:

مارتن استکلنبرگ (دروازه بان)


گرگوری ون در ویل، جان هیتینگا، یوریس ماتیسن ، جووانی ون برونکهورست ، نایجل دی یانگ ، مارک فو بومل ، درک کویت ، وسلی اشنایدر ، رافائل ون در وارت ، رابین ون پرسی.

سرمربی:مارویک

ترکیب احتمالی تیم کامرون:

سلیمانو حمیدو (دروازه بان)

استفان مبیا ، نیکولا نکولو، سباستین باسونگ ، بنوئیت اسو-ایکوتو ، جان ماکون ، أاکساندر سونگ ، جرمی ، اشیل ایمانا ، پیر اشیل ویبو ، اتئو.

سرمربی:پائو لی گوئن

پیدا و پنهان دیدار هلند - کامرون


* رنکینگ جهانی :

کامرون 19 ، هلند 4

* سیستم بازی‌:

کامرون : 2 - 4 - 4

هلند : 1 - 5 - 4

* هر دو تیم بازیکن محروم یا مصدوم ندارند.

* برت فان ماوریک سرمربی تیم ملی هلند پس از بهبودی و آمادگی آرین روبن هافبک کناری و کلیدی تیمش احتمالا از وجود او استفاده خواهد کرد اما به نظر نمی رسد در کل او و پل لو گون سرمربی فرانسوی تیم کامرون تغییر خاصی در ترکیب تیمهای خود بدهند.

* این مسابقه بیستمین بازی تیم کامرون در جامهای جهانی مختلف خواهد بود و این رکورد بیشترین بازی یک تیم افریقایی در تاریخ رقابتهاست.

* تیم هلند هرگز در جام جهانی مغلوب یک تیم آسیایی نشده است و از 3 تقابل رودررو در 2 بازی برنده شده است.البته آنها در هر بازی دروازه خود را مقابل رقبای افریقایی گشوده دیده اند.

* سوابق دیدارهای رودررو : 2 بازی؛ 1 برد هلند

نتیجه آخرین دیدار : 2006 هلند 1 - 0 کامرون

چه کسی به خانه می رود؟

در حساس ترین دیدار این گروه ، تیم های دانمارک و ژاپن در ورزشگاه 44 هزار نفری رویال بافوکنگ شهر روستنبرگ به مصاف هم می روند.

با توجه به مسجل شدن صعود هلند و حذف کامرون ، دو تیم 3 امتیازی برای کسب تنها مجوز باقی مانده دیدار سنگینی را برگزار می کند و تساوی با توجه به تفاضل گل ، تیم ژاپن را به دور بعد می فرستد اما دانمارک برای صعود به پیروزی نیاز دارد.

ترکیب احتمالی تیم دانمارک:

توماس سورنسن (دروازه بان)

سیمون پولسن ، دانیل اگر ، پر کرولدروپ، لارس یاکوبسن ، مارتین یورگنسن ، کریستین پولسن، جاسپر گرونیائر ، یان دال توماسن ، نیکلاس بنتنر ، دنیس رامدال.

سرمربی:مورتن اولسن

ترکیب احتمالی تیم ژاپن:

ایجی کاواشیما (دروازه بان)


یوتو ناگاتومو، مارکوس تولیو تاناکا ، یویتشی کومانو، یاسوهیتو ایندو، ماکوتو هاسیبی، یوشیتو اوکوبو، یوکی آبی ، دایسوکی ماتسوی، کیسوکی هوندا.


سرمربی:تاکشی اوکادا


* قضاوت دیدار دانمارک و ژاپن برعهده ژروم دامون از افریقای جنوبی است.


پیدا و پنهان دیدار دانمارک - ژاپن:


* رنکینگ جهانی :

دانمارک 36، ژاپن 45

* سیستم بازی :

دانمارک : 2 - 4 - 4

ژاپن : 1 - 5 - 4

* هر دو تیم بازیکن مصدوم ندارند و تیم ژاپن بازیکن محروم هم ندارد اما در تیم دانمارک سیمون کیائر محروم است.

* مورتن اولسن سرمربی تیم دانمارک ، پر کرولدروپ را در خط دفاع جایگزین کیائر محروم می کند و این تنها تغییر تیم نسبت به بازی با کامرون است.

* تاکشی اوکادا سرمربی تیم ملی ژاپن نیز به احتمال فراوان برای سومین بازی پیاپی دست به ترکیب تیمش نخواهد زد.

* مورتن اولسن سرمربی دانمارکی ها در تنها تقابل با ژاپن در ترکیب این تیم بازی کرده است.

* دانمارک در بازی قبل مقابل کامرون برای نخستن بار در جام جهانی نتیجه باخت را به پیروزی مبدل کرد.

* سابقه دیدارهای قبلی : 1 بازی؛ پیروزی دانمارک

نتیجه تنها دیدار دو تیم : 1971 دانمارک 3 - 2 ژاپن 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت