هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 22:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 خرداد 1389 ساعت 18:11 2010-6-20 18:11:38
شناسه خبر : 37661

برخی نمایندگان دوست دارند مدرک تحصیلی بدون زحمت تحصیل دریافت کنند، دوست دارند عضو هیئت علمی باشند به عنوان یک شخصیت علمی در جامعه شناخته بشوند و پولهایی را به عنوان هیئت علمی تمام وقت از دانشگاه آزاد دریافت کنند و مزایای دیگری که در این مسیر آقای جاسبی برای وامدار کردن نمایندگان به آنها اعطا میکند، بگیرند.

در پی تصویب وقف دانشگاه آزاد از سوی نمایندگان مجلس، پایگاه خبری 598 در مصاحبه ای با مهندس عباس سلیمی نمین به واکاوی علل رای نمایندگان مجلس اصولگرا به این طرح پرداخته است که در ادامه به آن می پردازیم:

 چرا می خواهند روند قانونی شدن دانشگاه آزاد را متوقف کنند ؟

روند قانونی شدن دانشگاه آزاد قطعا منافع نامشروع برخی را به خطر خواهند انداخت و بر سر راه  آن مجموعه ای که از دانشگاه آزاد سوء استفاده های فراوانی در جهت مطامع شخصی خود میکردند یک وقفه ای ایجاد خواهد کرد بنا براین طبیعی است که مقاومتهایی را شاهد باشیم .کسانی که نزدیک به سه دهه تلاش کردند تلریاردها تومان از پول ملت را از نظارت ملت  خارج کنند و به حیات خلوت ها منتقل کنند،  تصور اینکه  اینها به سهولت در برابر قانون گرایی تسلیم خواهند شد تصوری ساده اندیشانه است که متاسفانه بسیار از نیرو های انقلاب و نیرو های مردمی یک برداشت سطحی داشتند حتی در دولت هم متاسفانه در مورد این قضیه یک برداشت سطحی وجود داشت. خوب الان عمق فاجعه باید برای همه روشن شده باشد و عمق فاجعه دلالت بر این دارد که چسبندگی به اموال عمومی چقدر زیاد است و حاضر نیستند به هیچ وجه در این چسبندگی به اموال عمومی خللی وارد بشود و فاجعه بارتر اینکه،  ملت امروز در خواهد یافت که در این سوءاستفاده از اموال عمومی چه جاهایی دخیل شده اند و یا چه جاهایی شریک این سوء استفاده گری ها شده اند.

 بنده معتقدم که همه اینها لطف الهی است و اگر ما بر ظابطه مند شدن دانشگاه آزاد پای بفشاریم قطعا این باند، نیرو های وامدار شده خود را در همه جا فعال خواهد کرد و هر چه این قضیه به نقطه حساس خودش برسد در واقع تلاشهای مذبوحانه تشدید خواهد شد، در قالب تشدید این تلاشهای مذبوحانه بسیاری از کسانی که شخصیت کاذب پیدا کرده اند یعنی هویت اجتماعی آنها، یک هویت کاذب است. برخی از این گونه افراد حتی دیپلم هم نداشتند الان به عنوان دکتر شناخته میشوند و متاسفانه در مجلس هم امروز هستند و یا کسانی که پشتیبانی اقتصادیشان به تخلفات و مناسبات پر مساله دانشگاه آزاد ارتباط دارد اینها هرچه مساله جدی تر میشود بیشتر فعال خواهند شد چون آنجاهایی که آنها را وامدار کرده وادرشان خواهد کرد که نسبت به پولها و مدارک جعلی کرفته اند ادای دین کنند.

 بنابراین مسائلی از این قبیل اگر چه جای تاسف دارد که در مجلس شوری اسلامی با وجود اینکه یک نماینده مجلس اعلام میکند که این مغایر قانون اساسی است و ریاست مجلس هم می پذیرد و اعلام میکند که این تذکر به جا است و آن چه را نمایندگان وامدار اعلام میکنند خلاف قانون اساسی است، ولی با این وجود عده ای از نمایندگان مجلس مجبورند به دلیل آلودگی هایی که پیدا کرده اند با وجود مغایرت اقدامشان با قانون اساسی،  اقدام خود را پی بگیرند و حتی ریاست مجلس هم اعلام میکند که این مساله مغایر قانون اساسی است ولی آقایان رای بر ادامه این بحث میدهند.

البته گفتم این مساله جای تاسف دارد که هر چه ما بر قانونمندی دانشگاه آزاد تاکید داشته باشیم پالایش در درون نظام جدی تر دنبال خواهد شد و این را باید در واقع یک موهبت الهی بدانیم چون همانگونه که رهبری معظم اشاره فرمودند بعضی داشتند نظام را از درون می پوساندند، برخی فقط ظاهر نظام را می آراستند و تلاش میکردند از درون، نظام را بی محتوا کنند. اینکه مشخص بشود و دامن نظام از این پلشتی ها پاک بشود،  یعنی افرادی که در مجلس حضور دارند، اما نه برای دفاع از مصالح ملی بلکه برای دفاع از منافع شخصی خودشان اینها برای مردم شناخته بشوند. مردم اینها را بشناسند و به اینها رای ندهند، این یک توفقیق بسیار بالایی است برای نظام ما که در آینده بر شناخت ملت خواهد افزود و انتخاب انها سنجیده تر خواهد شد .

 چه مقدار از مدارک نمایندگان پی گیر مساله دانشگاه آزاد از خود دانشگاه آزاد بوده و یا عضو هیئت علمی دانشگاه ازاد هستند و اصلا آیا این رای یک رای سیاسی است و یا بر اساس مصالح ملت؟

 من سال گذشته قبل از انتخابات ملاقاتی با آقای لاریجانی داشتم و نسبت به مفسده های مدیریتی آقای جاسبی در کل نظام یک گفتگویی با ایشان داشتیم ایشان نه تنها نگرانی های مرا تایید کرد بلکه به صراحت تاکید کرد که من در مجلس شاهد هستم که ایشان راست و چپ را آلوده به دنیا گرایی نموده،  یعنی هم جریان چپ را و هم جریان راست را. امروز باید بگویم که هم جریان موتلفه متاسفانه در این قضیه وامدار شده  و هم جریان مشارکت که اینها گر چه به حسب ظاهر دو قطب و دو نقطه مخالف هم هستند ولی در دنیا گرایی متاسفانه وجوه مشترک در بینشان زیاد است. از لحاظ سیاسی وابسته به دو گروه مختلفند اما هر دو دوست دارند مدرک تحصیلی بدون زحمت تحصیل دریافت کنند. همه دوست دارند عضو هیئت علمی باشند به عنوان یک شخصیت علمی در جامعه شناخته بشوند و هر دو دوست دارند پولهایی را به عنوان هیئت علمی تمام وقت از دانشگاه آزاد دریافت کنند و مزایای دیگری که در این مسیر آقای جاسبی برای وامدار کردن نمایندگان به آنها اعطا میکند بگیرند.

 این در گذشته برای مردم پنهان بوده اما بسیار از اهل فکر و اطلاع این را به عنوان نگرانی مطرح میکردند و میگفتند فکر نکنید آقای جاسبی بی دلیل به نمایندگان مجلس این مزایا را می دهد، این نوعی داد و ستد است و این مفسده مدیریت است.

 اولین باری که من مفسده مدیریتی را مطرح کردم برای خیلی ها اصلا قابل هضم نبود یعنی چه، اصلا مفسده مدیریتی یعنی چه ؟ ما فساد اقتصادی را می فهمیم، فساد سیاسی را میفهمیم، اما اصلا مفسده مدیریتی را نمی فهمیدند. بسیاری از دلسوزان نظام امروز میفهمند ،مفسده مدیریتی یعنی چه،  یعنی اخلال ایجاد کردن در نظام مدیریتی کشور و امروز اخلال آقای جاسبی به طور مشخص دارد خودش را نشان میدهد. نماینده مجلسی که باید بر اساس قانون اساسی حافظ منافع ملت باشد، مجبور میشود در خدمت یک فردی باشد که سر تا پای کارش تخلف است سابقه مدیریتش از ابتدا تخلف دارد،  و الان یک انسان متخلف که رئیس مجلس هم اذعان دارد که ایشان با تخلفش دارد دنیاگرایی را بین تمام جریانات سیاسی ترویج میدهد،  نماینده ی مجلسی را ناگزیر می کند که از او تبعیت کند نه از قانون اساسی، از مصالح و منافع او تبعیت کند نه از مصالح ملت. اینها امروز برای جامعه دارد مشخص میشود که مفسده مدیریتی یعنی چه و به نظر من در طول سه دهه گذشته آگاهانه این مفسده مدیریتی را در کشور دنبال کردند چرا که اگر میخواهید یک نظام را فلج کنید باید شاخص هایش را و گلو گاه هایش را دچار آلودگی دنیا گرایی کنید و این کار متاسفانه صورت گرفته و امروز من به شخصه این را یک موهبت میدانم که دارد آشکار میشود .

برخی نمایندگان به ملت جوابگو نیستند،  اینها به جا های دیگر جوابگو هستند که از آن مدرک تحصیلی بدون تحصیل گرفته اند، امکانات ویژه گرفته اند، ملت باید بفهمد و با قاطعیت در مقابل این جریان بایستد تا تک تک کسانی که در موقعیت های حساس سیاسی بوده اند وزیر بوده اند، نماینده مجلس بوده اند، مقام عالی رتبه قضایی بوده اند اینها را شناسایی کند و همه پولهایی که اینها به عنوان عضو هیئت علمی گرفته اند باید به بیت المال برگردد ، من کسی را میشناسم که الان نماینده مجلس است ایشان دیپلم نداشتند بعد لیسانس و بعد فوق لیسانس و بعد دکترا به او دادند الان در مجلس به عنوان نماینده مردم تهران حضور دارد،  یک بازاری بوده اشکالی هم ندارد یک بازاری مؤمن داشته باشیم در کار بازار خیلی هم خوب است، اما چه دلیلی دارد یک بازاری محترم را آلوده کنیم و به عنوان هیئت علمی وارد دانشگاه کنیم، او کار آیی برای دانشگاه ندارد، اینها بگذارید برای ملت مشخص شود و ملت میتواند و قطعا در انتخابات دور آینده مجلس بسیاری از کسانی که تحت عنوان اصول گرا میباشند که به نظر بنده باید وصول گرا نام بگیرند، ملت باید مجلس را از وجود اینها پاک کند. 

در ارتباط با بحث دانشگاه آزاد و آقای جاسبی باید کاری کرد که نمایندگانی که وامدارند شناخته شوند ما باید تک تک نمایندگان را به نوعی شناسایی کنیم و مردم بفهمند که آنها چه رابطه ای با جاسبی دارند به طور مثال نماینده لار استان فارس، تمام هزینه ی نمایندگی او را آقای جاسبی داده بود و این وامدار شدن را باید برای مردم روشن کرد و کسی که وامدار جاسبی شد مجبور می شود تا انتهای راه با او برود . کسانی که دارند ماهیانه 2 میلیون تومان به عنوان تدریس از دانشگاه آزاد می گیرند دیگر نمی توان آن 2 میلیون تومان را از زندگی خود حذف کنند و مجبور می شوند تلاش کنند در جهت منافع خود، و لذا این می شود که جلوی دستور رهبری هم می ایستند . همان گونه که می دانید اصلاح اساس نامه دانشگاه آزاد دستور رهبر معظم انقلاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اینان با علم به این مسئله، فرمان رهبری را نادیده گرفته و بر اساس مصالح شخصی خود اقدام کردند.

چگونه است که با حکم یک قاضی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که رئیس قوه قضائیه هم جزء آن است و به آن رای داده است، متوقف می شود، این نشان دهنده چه می باشد؟

 این هم از پدیده های جالبی است که از این توبره مار گیری جاسبی خیلی چیز ها در می آید و من معتقدم که مردم به صورت جدی تری تلاش کنند برای حاکمیت قانون در دانشگاه آزاد، از این توبره مارگیری چیزهای دیگری هم در خواهد آمد.