هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 خرداد 1389 ساعت 13:17 2010-6-15 13:17:55
شناسه خبر : 37160

در حالی که تنها حدود یک هفته به پایان فرصت هیئت امنای دانشگاه آزاد برای معرفی رئیس جدید این دانشگاه باقی مانده، یکی از اعضای جدید این هیات گفت که تاکنون هیچ جلسه ای در این باره برگزار نشده است.

به گزارش شبکه ایران، محمود احمدی نژاد، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی حدود 20 روز پیش در حکمی در راستای اجرای بند 1 ماده 10 اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد اسلامی، 5 عضو جدید هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی را منصوب کرد.

طبق این حکم دکتر سید شهاب الدین صدر، دکتر فرهاد رهبر، دکتر فرهاد دانشجو، خانم دکتر نسرین سلطانخواه و دکتر محمدحسن شجاعی فرد به عنوان اعضای جدید هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند.

براساس ماده 12 اساسنامه اصلاحی ، پیشنهاد رئیس دانشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و صدور حکم توسط رئیس هیئت امناء پس از تصویب توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی از مهمترین وظایف و اختیارات هیات امنا به شمار می‌رود، یعنی هیئت امنا پس از رسمیت یافتن طبق این اساسنامه، باید ظرف مدت یک ماه فرد پیشنهادی برای احراز ریاست دانشگاه آزاد را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند.

در حالی که تنها حدود یک هفته به پایان فرصت هیئت امنای دانشگاه آزاد برای معرفی رئیس جدید این دانشگاه باقی مانده، یکی از اعضای جدید این هیات گفت که تاکنون هیچ جلسه ای در این باره برگزار نشده است.

فرهاد دانشجو، عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با شبکه ایران گفت: تا امروز هیئت امنای دانشگاه آزاد هیچ جلسه ای تشکیل نداده است.

به گفته وی "حتی اعضای جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد هنوز حکم خود را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت نکرده اند و علاوه بر این هیچ دعوتی نیز از ما برای شرکت در جلسه صورت نگرفته است."

دانشجو خواستار معرفی 4 عضو پیشنهادی هیات امنای دانشگاه آزاد از سوی هیات موسس این دانشگاه شد تا جلسات هیات امنا برگزار شود.

بر مبنای اساسنامه دانشگاه آزاد، در صورتی که به هر دلیلی ترکیب هیات امنا از سوی هیات موسس تکمیل نشود، اعضای مشخص شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای حقوقی این هیات باید جلسه هیات امنا را برگزار کنند و تصمیمات آنها نیز قانونی و قابل اجراست.

اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد 14 نفر هستند. 5 نفر به پیشنهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی، 4 نفر به پیشنهاد هیات موسس دانشگاه آزاد به همراه وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا نمایندگان آنها، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یا معاون وی و رئیس دانشگاه به عنوان دبیر هیئت امنا.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در ادامه گزینه های احتمالی ریاست آتی دانشگاه آزاد را هم اعلام کرد.

فرهاد دانشجو، از محمدحسن شجاعی فرد، حمید میرزاده و عبدالله جاسبی(هر دو عضو هیات موسس دانشگاه آزاد) به عنوان گزینه های احتمالی نام برد و در عین حال گفت: دیگر کسانی هم که از نظر علمی و اجرایی، مطرح هستند، می توانند در بین این گزینه ها قرار بگیرند.

وی افزود: احتمالا در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد در مورد مسئله وقف اموال این دانشگاه نیز بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.

موضوع وقف اموال ده ها هزار میلیاردتومانی دانشگاه آزاد از جمله موضوعاتی است که با وجود غیرقانونی دانستن آن از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئولان دانشگاه آزاد همچنان بر انجام آن اصرار دارند.  
  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms