هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 02:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 خرداد 1389 ساعت 18:23
يكشنبه 23 خرداد 1389 22:53 ساعت
2010-6-13 18:23:13
شناسه خبر : 37031
چند روز بعد از آنکه مهدی کروبی اعلام کرد به دلیل اعتراضاتی که علیه او وجود دارد، حتی نمی‌تواند بر سر مزار پدرش هم حاضر شود، حضور او در مراسم ختم پدر رئیس دفترش در شهر قم، باعث اعتراض شدید قمی ها و تلاش کروبی برای فرار شد.

چند روز بعد از آنکه مهدی کروبی اعلام کرد به دلیل اعتراضاتی که علیه او وجود دارد، حتی نمی‌تواند بر سر مزار پدرش هم حاضر شود، حضور او در مراسم ختم پدر رئیس دفترش در شهر قم، باعث اعتراض شدید قمی ها و تلاش کروبی برای فرار شد.

به گزارش رجانيوز، کروبی که امروز برخلاف توصیه میرهادی -رئیس دفتر خود- برای شرکت در مراسم ختم پدر او به شهر قم رفته بود، با اعتراض شدید جمع زيادي از مردم، طلاب و فضلاي این شهر روبرو شد.

کروبی با یک دستگاه پاترول مشکی رنگ در این شهر حاضر شد اما به محض ورود به مراسم ختم، با اعتراض خوجوش مردمی روبرو شد؛ به نحوی که بلافاصله مجبور شد با خودروی خود و با زحمت، از میان جمعیتی که ماشین وی را احاطه کره بودند و شعار "مرگ بر منافق" می دادند، خارج شود.

شیخ اصلاحات پس از این ماجرا به خانه صانعی پناه برد اما در آنجا نیز مردم شهر قم با اطلاع از حضور وی، در مقابل منزل صانعی تجمع کردند.

چند هزار نفر از مردم قم اکنون در مقابل خانه صانعی تجمع كرده و علیه کروبی شعار می‌دهند.

تجمع‌كنندگان خواهان محاكمه كروبي به‌دليل اتهام‌زني‌هاي او عليه نظام اسلامي و خلع لباس وي هستند.

وي تا لحظه مخابره اين خبر به‌دليل تجمع صدها نفر از مردم در اطراف منزل صانعي نتوانسته از اين مكان خارج شود.

گفتنی است پیش از این هم، آقای کروبی به محض حضور در اماکن عمومی با واکنش و اعتراضات گسترده مردمی روبرو شده بود. راهپیمایی روز قدس، نمایشگاه مطبوعات، حضور در استان قزوین و همچنین حضور در راهپیمایی 22 بهمن از جمله مواردی بوده که مهدی کروبی مجبور شده تا به کمک محافظان خود از میان مردم فرار کند.

ويرايش يك:

ساعت 20، جمعيت مقابل منزل صانعي به‌حدي افزايش يافته كه تمام كوچه‌هاي اطراف آن را پر كرده و تا منزل منتظري رسيده است.

طلاب و فضلاي زيادي كه در اين مكان تجمع كرده‌اند تأكيد دارند به‌دليل هتك حرمت روحانيت توسط كروبي، تنها در حالي به وي اجازه مي‌دهند كه از منزل صانعي و شهر مقدس قم خارج شود كه خود اقدام به خلع‌لباس مقدس روحانيت كند و بدون عبا و عمامه از منزل خارج شود.

تلاش نهادهاي مختلف براي خارج كردن كروبي از منزل صانعي و فراري دادن وي از قم ادامه دارد.

گفته مي‌شود زهرا رهنورد نيز به‌همراه كروبي در منزل صانعي حضور دارد.

كروبي در جريان اين سفر قصد داشت علاوه بر حضور در مجلس ختم پدر رئيس‌دفتر حزب اعتمادملي قم، با صانعي و سيد حسن مصطفوي نيز ديدار كند.

ويرايش دو:

ساعت 11:30 حدود 300 تن از پليس‌هاي ضد شورش راهرويي را براي خروج كروبي از منزل صانعي ايجاد كردند اما به محض خروج كروبي، مردم، طلاب و فضلاي قم كه ساعت‌ها است در اين مكان تجمع كرده‌اند، اعتراض شديد خود را به وي اظهار كردند كه موجب شد نيروهاي حاضر در محل كروبي را بلافاصله به ساختمان روبروي منزل صانعي منتقل كنند.

ساعت 12 نيمه شب همچنان جمعيت انبوهي در محل حضور دارند.

ويرايش سه

حوالي ساعت 2 بامداد روز دوشنبه فرمانده سپاه قم در ميان جمعيت انبوه مردمي كه در اعتراض به اهانت‌هاي كروبي به نظام اسلامي در مقابل منزل صانعي تجمع كرده بودند و اجازه خروج وي را نمي‌دادند حاضر شد و از آنان خواست به اين تجمع پايان دهند.

همچنين حجت‌الاسلام ذوالنور جانشين نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه نيز در اين مكان حاضر و براي گفت‌وگو با كروبي، وارد منزل صانعي شد.

حدود ساعت 4 بامداد بر حجم نيروهاي پليس ضدشورش به‌طور قابل توجهي افزوده شد.

نيروهاي پليس راهرويي براي خروج اتومبيل حامل كروبي باز كردند و معترضين را به شدت مضروب كردند تا كروبي بتواند محل را ترك كند.

جمعيت انبوه مردم معترض پس از فرار كروبي از صحنه شعارهايي عليه پليس سر دادند.