هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 12:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 خرداد 1389 ساعت 22:13
جمعه 21 خرداد 1389 02:43 ساعت
2010-6-10 22:13:11
شناسه خبر : 36785

پس از پخش چندین مستند تلویزیونی درباره ارتباط گروه موسوم مدافعان حقوق بشر با گروهک تروریستی منافقین، پلیس نیویورک مجبور به بازداشت احمد باطبی شد.

به گزارش شبکه ایران، پس از پخش چندین مستند تلویزیونی درباره گروه موسوم مدافعان حقوق بشر در صداوسیما و آشکار شدن ارتباط این شبکه با سازمان تروریستی منافقین، پلیس ضد تروریستی نیویورک مجبور به بازداشت احمد باطبی شد.

باطبی سخنگوی گروه موسوم مدافعان حقوق بشر و خبرنگار شبکه صدای آمریکاست.

پلیس ضد تروریستی نیویورک پس از بازداشت باطبی، کارت خبرنگاری وی، مربوط به شبکه صدای آمریکا، را هم ضبط کرده است.

احمد باطبی در جریان اغتشاشات 18 تیر 78 که در حوالی دانشگاه تهران روی داد، به عنوان یک دانشجو حضور داشت و به خاطر انتشار یک عکس از وی در نشریات غربی، شهرت یافت. او چند سال پیش با همراهی عناصر ضدانقلاب از ایران فرار کرد و به خارج از کشور پناهنده شد.

وی پس از خروج از کشور، به آمریکا رفت و به عنوان همکار رسمی تلویزیون دولتی صدای آمریکا استخدام شد. وی با حمایت دولت وقت آمریکا از آن زمان تاکنون به عنوان "فعال حقوق بشر" در این کشور به فعالیت می‌پردازد.

اخیرا سندی درباره گروه موسوم مدافعان حقوق بشر با سازمان تروریستی منافقین افشا شد که بر اساس آن کیوان رفیعی، دبیر کل مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از درخواست کمک مالی از منافقین و دریافت پاسخ مثبت از جانب آن‌ها، لیست برنامه‌ها و اهداف بلند مدت و همچنین ریز هزینه های خود و گروهش برای فعالیت بر علیه جمهوری اسلامی ایران را به سران منافقین ارسال می کند.

فعالیت حقوق‌بشری زیر نظر جرج بوش!

یکی از دیدارهای خبرساز احمد باطبی که به رسانه ها هم کشیده شد، در زمان دولت جرج بوش انجام شد.

او که از حمایت مالی دولت آمریکا برخوردار است، به دیدار آغازگر جنگ های افغانستان و عراق رفت و از دست رئیس جمهور جنگ‌طلب آمریکا، نشان "حقوق بشر جهانی" را دریافت کرد.