هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 8 اسفند 1399
ساعت 16:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 مرداد 1387 ساعت 23:42
چهارشنبه 30 مرداد 1387 04:12 ساعت
2008-8-19 23:42:56
شناسه خبر : 367

ادعاي وكيل مدافع بهائيان دستگير شده درباره «افتخار به شيعه بودن»، با سرزنش و توبيخ همكار سايت رسمي وزارت خارجه اسرائيل مواجه شد!

به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان،شيرين عبادي پس از آن كه به خاطر حمايت از آزادي فعاليت بهائيان و دفاع از 7 عضو دستگير شده اين فرقه مورد ستايش مركز جهاني بهائيان قرار گرفت، مدعي شد به شيعه بودن افتخار مي كند و گرايشي به بهائيت ندارد. اما همين اظهار نظر نيم بند نيز با اعتراض بهروز ستوده ضدانقلاب مقيم خارج مواجه شد. وي طي مقاله اي در سايت صهيونيستي ايران گلوبال، از شيرين عبادي خواست ادعاي افتخار به شيعه بودن را پس بگيرد چرا كه دفاع از حقوق بشر با كشاندن «اعتقاد به شيعه» با افكار عمومي تناسب ندارد!

نويسنده ايران گلوبال، اظهارات عبادي را تبديل حقوق بشر به «شير بي يال و دم و اشكم» تعبير كرد و برائت جستن وي و دخترش از گرايش به بهائيت را «اشتباهي بزرگ» دانست. بنابر ادعاي ستوده، «افتخار رئيس كانون مدافعان حقوق بشر در ايران (عبادي) به شيعه بودن، در حالي كه وكالت بهائيان را برعهده گرفته عملي غير اخلاقي و مغاير با روح حقوق بشر است».

گفتني است «ايران گلوبال» همان سايت صهيونيستي است كه چندي پيش رسماً به توجيه تئوريك حمله رژيم صهيونيستي به ايران پرداخته و خواستار تسريع در اين امر شده بود.